Важкі новобранці НАТО: новинки серед армійських вантажівок 2016 року

Сегмент важких військових вантажівок розвивається досить-таки спокійними темпами: час революцій в цьому сегменті вже закінчився або поки не настав. І все ж європейські виробники з року в рік привозять на головну галузеву виставку Eurosatory новинки, деякі з яких засекречені - наприклад, перспективні італійські IVECO. А ще в цьому році на армійському салоні дебютували білоруські вантажівки Волат виробництва Мінського заводу колісних тягачів.

Вантажівки Renault і Volvo

Саму велику експозицію представила господиня салону - французька військово-промислова компанія Renault Trucks Defense, створена кілька років тому під егідою шведського концерну Volvo AB. Тепер в неї входять місцеві філії Асматі і Panhard, а також американська фірма Mack. На Eurosatory 2016 її виставкова площа була заповнена в основному колісними бронемашинами колишніх випусків, і виявити там зразки нової автотехніки виявилося нелегко.

Головною автомобільною новинкою групи Renault став воєнізований сідельний тягач К520Т (6х4) для буксирування напівпричепів з важкою бойовою технікою, уніфікований з комерційним сімейством для будівництва. Машина, виконана за нормами НАТО і пристосована для перекидання транспортними літаками, оснащена 520-сильним дизелем, автоматизованою 12-позиційною коробкою передач, системою радіозв'язку, легким бронюванням кабіни і моторного відсіку.

Важкий воєнізований тривісьовий дорожній тягач Renault К520Т

Сідельний тягач К520Т здатний працювати в складі 120-тонних автопоїздів

Найбільшим автомобілем в експозиції Renault традиційно було 460-сильне шасі Kerax (8 × 8) з бронекабіною і захистом днища від піхотних мін, кулеметом на даху і відеокамерами. Машина служить для доставки паливної цистерни місткістю 15,2 тис. л, змонтованої в контейнері зі зсувними броньованими шторками.

Вантажівка Renault Kerax з контейнером для перевезення паливних цистерн

Після короткої перерви на салоні з'явилася шведська компанія Volvo зі своїм новим 500-сильним автомобілем FMX (8 × 8) з усіма односхилими колесами. Він уніфікований з важкими серійними вантажівками і також призначений для перевезення і перевантаження армійських контейнерів і військових систем масою до 26,5 т.

Чотиривісний контейнерний перевантажувач на автомобілі Volvo FMX

Mercedes не завжди попереду: уповільнення на марші

Так уже повелося, що кожні два роки найпривабливішим місцем Eurosatory була експозиція корпорації Daimler AG, де завжди можна було познайомитися з новими і виключно кращими в світі зразками військової автотехніки. Але на цей раз щось збилося в цій традиції: нових військових вантажівок тут практично не було. Головне візуальне навантаження взяли на себе стоячі поруч один з одним несуттєво модернізовані тягачі, які залучали публіку своєю яскраво -сріблястим забарвленням, за що журналісти прозвали їх срібними хлопчиками.

Сріблястий капотний сідельний тягач Mercedes-Benz Zetros-3643AS

Оновлений капотний тягач Mercedes-Benz Zetros-3643AS (6х6) з 428-сильним силовим агрегатом, широкими односхилими колесами і збільшеною повною масою був розвитком колишньої моделі 3343AS, доповненої новим кондиціонером в подовженою кабіні і електронними системами блокування диференціалів і зміни тиску повітря в шинах.

Безкапотний сідельний тягач Mercedes-Benz Actros-4661AS з срібної серії

Оснащення машини Actros-4661AS як складного космічному апарату

Дуже ефектно виглядав позашляховий тягач Actros -4661 AS (8х8) повною масою 33,5 т з посиленою рамою, односхилими колесами і стандартною подовженою кабіною. У його комплектацію увійшли дизель V8 потужністю 612 л. с., механічна 16-ступінчаста коробка передач, два бака на 1 200 літрів палива і два типи лебідок з тяговим зусиллям по 25 к.с. До «срібного сімейства» ставився також звичайний багатоцільовий п'ятитонний всюдихід Unimog U 5000.

Спеціальне шасі Unimog U4023 для установки санітарних кузовів

Внутрішнє оснащення типової армійської машини медичної служби

Новинкою покоління Unimog стало спецшасі U4023 з 231-сильним дизелем, восьмиступінчастою коробкою з шістьма передачами заднього ходу, валами відбору потужності і лебідкою, призначене для монтажу армійських санітарних кузовів. Сімейство Arocs представляв 428-сильний дорожній сідельний тягач 2643LS (6х4) з автоматичною коробкою передач і легкоброньованою кабіною.

Воєнізований дорожній сідельний тягач Mercedes-Benz Arocs-2643LS

Розкриті секрети IVECO: три світових новинки!

Цього року вся величезна виставкова площа військового відділення IVECO Defence Vehicles знову була обнесена табличками з перекресленим фотоапаратом, а за всіма рухами відвідувачів пильно стежив здоровань, вперто супроводжував кожного підозрілого типа до виходу. Правда, в цьому році фірмі IVECO було що приховувати: надолужуючи втрачене, вона представила одразу три світових прем'єри і свої перспективні розробки, про які на прес-конференції детально розповіли журналістам. 

Першою новинкою була чотиримісна бронемашина LMV-2 з підвищеною до 1,5 т корисним навантаженням. Це модернізований варіант відомої версії LMV, наділений 220-сильним двигуном, автоматичною трансмісією, новою електронікою і посиленим захистом екіпажу.

Перша презентація бронемашини IVECO LMV другого покоління

Для перспективної заміни легких машин Daily вперше були показані багатоцільові військові авто M70.20WM (4х4) з відверто «хижим» дизайном. Він втілився в незвичайному вигляді вантажівки з подвійною кабіною і фургона з корисним навантаженням 3,65 і 3,25 т відповідно. В якості силових агрегатів на них будуть застосовувати різні двигуни потужністю 146-197 л. с., автоматичну або механічну коробки передач. Їх максимальна швидкість - 110 км / ч.

Базова вантажівка IVECO нової серії M70.20WM з подвійною кабіною

Фургон з гами M70.20WM з силовим агрегатом потужністю 175 л. с.

Вдруге на Eurosatory присутня перспективна армійська вантажівка Trakker AT380T-WM (6х6) зі стандартною кабіною, односхилою ошиновкой, екологічно чистішим дизелем Cursor (Євро-6) потужністю 500 л. с. і новою автоматичною 16-позиційної коробкою передач ZF Eurotronic з електронною системою стеження за роботою трансмісії.

Перспективна вантажівка IVECO Trakker AT380T-WM з новими агрегатами

Третьою прем'єрою став танковий сідельний тягач M1250.70T-WM (8х8) з задніми двосхилими колесами, розрахований на буксировка по дорогах загального користування напівпричепів з бронетехнікою і військовими вантажами, загальна маса яких досягає 125 т. Він оснащений 680-сильним двигуном Cursor, автоматичною 12 позиційною коробкою ZF, австрійськими мостами Steyr, типовою кабіною з бронезахистом і лебідкою з тяговим зусиллям 25 тс.

Світова прем'єра важкого сідельного тягача IVECO M1250.70T-WM

Танковий 680-сильний тягач М1250 з задніми двосхилими колесами

Автомобільні сенсації з Білорусі

Вперше за роки існування Eurosatory в ряд найбільш великих виробників військової автотехніки увійшла Білорусь, яка представила новинки Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ) в експортному виконанні. Це ціле сімейство уніфікованих армійських вантажівок марки «Волат» потужністю від 215 до 520 л. с. з колісними формулами 4х4, 6х6, 8х8, доповнене легкою бронемашиною. Новий малий тактичний автомобіль МЗКТ-500200 (4х4), оснащений дизелем ЯАЗ-53452 від «Тигра» і механічною п'ятиступінчастою коробкою передач, зовні чимось нагадував колишню ГАЗ-66.

Новий тритонна військова вантажівка МЗКТ-500200 з ярославським двигуном

На відміну від нього на вантажівках МЗКТ-600103 (6х6) і МЗКТ-600123 (8х8) застосовуються американські дизелі Caterpillar C13 потужністю 440 і 520 л. с. і автоматичні шестипозиційні коробки передач. Ці машини обладнані незалежною гідропневматичною підвіскою, бортовими редукторами, блокуємими диференціалами, антиблокувальною системою і досягають швидкості 105 км / год.

Експортний 10-тонний варіант МЗКТ-600103 з іноземними агрегатами

Новий 520-сильний 17-тонний тактичний автомобіль МЗКТ-600123

Найпотужніший автомобіль брав участь в демонстраційних заїздах по пересіченій місцевості. Два рази з невеликої відстані він не зміг подолати 40-відсотковий підйом по мокрому грунту, викликавши свист, тупання ногами і улюлюкання західноєвропейської натовпу, але в третій раз з ходу подолав цю перешкоду під оплески з трибун.

Фрагменти показового виступу чотиривісного вантажівки Волат

Нова професія Scania - паливний автопоїзд

Після короткого відсутності на салоні знову з'явилася шведська фірма Scania, яка показала новий сідельний тягач Р440 (8х6) з 13-літровим дизелем потужністю 440 л. с., автоматичною трансмісією, гальмом-сповільнювачем Allison, противопульним бронюванням і протимінної захистом кабіною, а також власної кулеметної точкою. На демонстраційному показі в складі автопоїзда Carapace він з легкістю буксирував по бездоріжжю армійську паливозаправну цистерну місткістю 22 тис. л.

Новий односхилий військовий сідельний тягач Scania P440 CA8х6HHZ

Демонстрація автопоїзда з тягачем Scania і напівпричіпної цистерною

Крім згаданих тут новинок, особливістю Eurosatory-2016 стали екзотичні військові аеромобілі, машини-роботи, аеродромні пожежні, автогармати і швидко розростається сімейство поліцейських машин і водометів.

autodriving.net
IVECO Scania RenaultTrucksDefense Volvo Eurosatory ВОЛАТ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
23 вересня 2020 року на території загальноосвітньої школи №10 у місті Новограді-Волинському відкрили міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Дійство зібрало учнів школи та жителів мікрорайону - підростаюче покоління юних любителів футболу, а також представників міської влади, які доклали зусиль, щоб цей проєкт було реалізовано. Відтепер поле для тренувань та змагань має загальноосвітня школа №10 міста Новограда-Волинського та усі охочі зайнятися спортом...
Суспільство
Помер чоловік з Новоград-Волинському району, який хворів на коронавірусну інфекцію. Медики КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» зафіксували летальний випадок від коронавірусної інфекції. Помер 49 річний чоловік з селища Городниця Новоград-Волинського району. 20 вересня 2020 року він поступив в інфекційне відділення, а 22.09.2020 р., попри намагання лікарів, пацієнт помер. Загалом, за весь період пандемії коронавірусу на Новоград-Волинщині померли внаслідо...
Суспільство
23 вересня 2020 року минає 82 років від дня народження однієї з найвідоміших актрис XX століття Ромі Шнайдер. Google присвятив зірці кінематографа свій унікальний дудл за її вагомий внесок у світ кіно. Розмарі-Магдалена Альбах-Ретті народилася у Відні 23 вересня 1938 року в родині австрійської кінозірки Магди Шнайдер і австрійського актора Вольфа Альбаха-Ретті. Її бабуся по батькові - актриса Роза Альбах-Ретті, актором і режисером був і прадід Ромі Адольф...
Суспільство
Головний сервісний центр МВС розробив та запустив на сайті hsc.gov.ua новий електронний сервіс – «Перевірка посвідчення водія». Це дасть можливість зацікавленим установам та кожному громадянину за серією і номером посвідчення водія самостійно перевірити, чи видавався документ, а також побачити всі відкриті категорії. «Цей сервіс буде корисний для представників інших держав, яким необхідно перевірити інформацію стосовно видачі посвідчення водія в Україні, з...
Екологія
Під час профілактичного відпрацювання району інспектори сектору реагування Ємільчинського відділення поліції Новоград-Волинського ВП отримали інформацію від місцевих жителів про ймовірне незаконне зберігання деревини на місцевій лісопильні. Про це повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області. Під час відповідної перевірки поліцейські виявили на пилорамі у селі Антонівка понад півтора десятка дубових колод довжиною по 3 метри. Жодних спеціальни...
Суспільство
Археологи виявили невідоме місто часів Київської Русі на місці знахідки 38 стародавніх срібних монет на Житомирщині, - історик Алфьоров У Городниці Новоград-Волинського району на місці знахідки 38 монет часів Володимира Великого і Святополка Окаянного, які назвали "Городницьким скарбом", археологи розкопали невідоме місто часів Київської Русі. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє науковий співробітник Інституту історії України НАН України...
Суспільство
22 вересня 2020 року у Новоград-Волинському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою Житомирської обласної ради відбулися урочистості з нагоди посвяти в ліцеїсти. Розташувався навчальний заклад у приміщенні тепер уже колишньої школи-інтернату, що на вул. Шевченка, 72. На захід завітали заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, заступниця голови Житомирської обласно...
Суспільство
21 вересня 2020 року у Житомирі провела Конференцію Житомирська обласна організація партії «СИЛА І ЧЕСТЬ». На конференцію, яка пройшла у залі готельного комплексу «Гайки», прибуло 40 делегатів із 44-х обраних. Найпершим чином делегати ухвалили рішення про участь обласної організації політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» у чергових місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Затим конференція розглянула питання про висування 43-х кандидатів у депутати...
Культура
Історія зі знайденням "Городницького скарбу" є безпрецедентною в історії сучасної України археологічною знахідкою, яка зацікавила широке коло науковців, які долучилися до ідентифікації давньоруських монет. Але на цьому вона не закінчилася. З моменту виявлення монет княжої доби до даного часу, на місці виявлення давніх срібняків працює група археологів під керівництвом кандидата історичних наук-старшого наукового співробітника Інституту археології НАН Украї...