• Головна
  • Важкі новобранці НАТО: новинки серед армійських вантажівок 2016 року
Новини компаній
16:19, 6 серпня 2016 р.

Важкі новобранці НАТО: новинки серед армійських вантажівок 2016 року

Новини компаній
Сегмент важких військових вантажівок розвивається досить-таки спокійними темпами: час революцій в цьому сегменті вже закінчився або поки не настав. І все ж європейські виробники з року в рік привозять на головну галузеву виставку Eurosatory новинки, деякі з яких засекречені - наприклад, перспективні італійські IVECO. А ще в цьому році на армійському салоні дебютували білоруські вантажівки Волат виробництва Мінського заводу колісних тягачів.

Вантажівки Renault і Volvo

Саму велику експозицію представила господиня салону - французька військово-промислова компанія Renault Trucks Defense, створена кілька років тому під егідою шведського концерну Volvo AB. Тепер в неї входять місцеві філії Асматі і Panhard, а також американська фірма Mack. На Eurosatory 2016 її виставкова площа була заповнена в основному колісними бронемашинами колишніх випусків, і виявити там зразки нової автотехніки виявилося нелегко.

Головною автомобільною новинкою групи Renault став воєнізований сідельний тягач К520Т (6х4) для буксирування напівпричепів з важкою бойовою технікою, уніфікований з комерційним сімейством для будівництва. Машина, виконана за нормами НАТО і пристосована для перекидання транспортними літаками, оснащена 520-сильним дизелем, автоматизованою 12-позиційною коробкою передач, системою радіозв'язку, легким бронюванням кабіни і моторного відсіку.

Важкий воєнізований тривісьовий дорожній тягач Renault К520Т

Сідельний тягач К520Т здатний працювати в складі 120-тонних автопоїздів

Найбільшим автомобілем в експозиції Renault традиційно було 460-сильне шасі Kerax (8 × 8) з бронекабіною і захистом днища від піхотних мін, кулеметом на даху і відеокамерами. Машина служить для доставки паливної цистерни місткістю 15,2 тис. л, змонтованої в контейнері зі зсувними броньованими шторками.

Вантажівка Renault Kerax з контейнером для перевезення паливних цистерн

Після короткої перерви на салоні з'явилася шведська компанія Volvo зі своїм новим 500-сильним автомобілем FMX (8 × 8) з усіма односхилими колесами. Він уніфікований з важкими серійними вантажівками і також призначений для перевезення і перевантаження армійських контейнерів і військових систем масою до 26,5 т.

Чотиривісний контейнерний перевантажувач на автомобілі Volvo FMX

Mercedes не завжди попереду: уповільнення на марші

Так уже повелося, що кожні два роки найпривабливішим місцем Eurosatory була експозиція корпорації Daimler AG, де завжди можна було познайомитися з новими і виключно кращими в світі зразками військової автотехніки. Але на цей раз щось збилося в цій традиції: нових військових вантажівок тут практично не було. Головне візуальне навантаження взяли на себе стоячі поруч один з одним несуттєво модернізовані тягачі, які залучали публіку своєю яскраво -сріблястим забарвленням, за що журналісти прозвали їх срібними хлопчиками.

Сріблястий капотний сідельний тягач Mercedes-Benz Zetros-3643AS

Оновлений капотний тягач Mercedes-Benz Zetros-3643AS (6х6) з 428-сильним силовим агрегатом, широкими односхилими колесами і збільшеною повною масою був розвитком колишньої моделі 3343AS, доповненої новим кондиціонером в подовженою кабіні і електронними системами блокування диференціалів і зміни тиску повітря в шинах.

Безкапотний сідельний тягач Mercedes-Benz Actros-4661AS з срібної серії

Оснащення машини Actros-4661AS як складного космічному апарату

Дуже ефектно виглядав позашляховий тягач Actros -4661 AS (8х8) повною масою 33,5 т з посиленою рамою, односхилими колесами і стандартною подовженою кабіною. У його комплектацію увійшли дизель V8 потужністю 612 л. с., механічна 16-ступінчаста коробка передач, два бака на 1 200 літрів палива і два типи лебідок з тяговим зусиллям по 25 к.с. До «срібного сімейства» ставився також звичайний багатоцільовий п'ятитонний всюдихід Unimog U 5000.

Спеціальне шасі Unimog U4023 для установки санітарних кузовів

Внутрішнє оснащення типової армійської машини медичної служби

Новинкою покоління Unimog стало спецшасі U4023 з 231-сильним дизелем, восьмиступінчастою коробкою з шістьма передачами заднього ходу, валами відбору потужності і лебідкою, призначене для монтажу армійських санітарних кузовів. Сімейство Arocs представляв 428-сильний дорожній сідельний тягач 2643LS (6х4) з автоматичною коробкою передач і легкоброньованою кабіною.

Воєнізований дорожній сідельний тягач Mercedes-Benz Arocs-2643LS

Розкриті секрети IVECO: три світових новинки!

Цього року вся величезна виставкова площа військового відділення IVECO Defence Vehicles знову була обнесена табличками з перекресленим фотоапаратом, а за всіма рухами відвідувачів пильно стежив здоровань, вперто супроводжував кожного підозрілого типа до виходу. Правда, в цьому році фірмі IVECO було що приховувати: надолужуючи втрачене, вона представила одразу три світових прем'єри і свої перспективні розробки, про які на прес-конференції детально розповіли журналістам. 

Першою новинкою була чотиримісна бронемашина LMV-2 з підвищеною до 1,5 т корисним навантаженням. Це модернізований варіант відомої версії LMV, наділений 220-сильним двигуном, автоматичною трансмісією, новою електронікою і посиленим захистом екіпажу.

Перша презентація бронемашини IVECO LMV другого покоління

Для перспективної заміни легких машин Daily вперше були показані багатоцільові військові авто M70.20WM (4х4) з відверто «хижим» дизайном. Він втілився в незвичайному вигляді вантажівки з подвійною кабіною і фургона з корисним навантаженням 3,65 і 3,25 т відповідно. В якості силових агрегатів на них будуть застосовувати різні двигуни потужністю 146-197 л. с., автоматичну або механічну коробки передач. Їх максимальна швидкість - 110 км / ч.

Базова вантажівка IVECO нової серії M70.20WM з подвійною кабіною

Фургон з гами M70.20WM з силовим агрегатом потужністю 175 л. с.

Вдруге на Eurosatory присутня перспективна армійська вантажівка Trakker AT380T-WM (6х6) зі стандартною кабіною, односхилою ошиновкой, екологічно чистішим дизелем Cursor (Євро-6) потужністю 500 л. с. і новою автоматичною 16-позиційної коробкою передач ZF Eurotronic з електронною системою стеження за роботою трансмісії.

Перспективна вантажівка IVECO Trakker AT380T-WM з новими агрегатами

Третьою прем'єрою став танковий сідельний тягач M1250.70T-WM (8х8) з задніми двосхилими колесами, розрахований на буксировка по дорогах загального користування напівпричепів з бронетехнікою і військовими вантажами, загальна маса яких досягає 125 т. Він оснащений 680-сильним двигуном Cursor, автоматичною 12 позиційною коробкою ZF, австрійськими мостами Steyr, типовою кабіною з бронезахистом і лебідкою з тяговим зусиллям 25 тс.

Світова прем'єра важкого сідельного тягача IVECO M1250.70T-WM

Танковий 680-сильний тягач М1250 з задніми двосхилими колесами

Автомобільні сенсації з Білорусі

Вперше за роки існування Eurosatory в ряд найбільш великих виробників військової автотехніки увійшла Білорусь, яка представила новинки Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ) в експортному виконанні. Це ціле сімейство уніфікованих армійських вантажівок марки «Волат» потужністю від 215 до 520 л. с. з колісними формулами 4х4, 6х6, 8х8, доповнене легкою бронемашиною. Новий малий тактичний автомобіль МЗКТ-500200 (4х4), оснащений дизелем ЯАЗ-53452 від «Тигра» і механічною п'ятиступінчастою коробкою передач, зовні чимось нагадував колишню ГАЗ-66.

Новий тритонна військова вантажівка МЗКТ-500200 з ярославським двигуном

На відміну від нього на вантажівках МЗКТ-600103 (6х6) і МЗКТ-600123 (8х8) застосовуються американські дизелі Caterpillar C13 потужністю 440 і 520 л. с. і автоматичні шестипозиційні коробки передач. Ці машини обладнані незалежною гідропневматичною підвіскою, бортовими редукторами, блокуємими диференціалами, антиблокувальною системою і досягають швидкості 105 км / год.

Експортний 10-тонний варіант МЗКТ-600103 з іноземними агрегатами

Новий 520-сильний 17-тонний тактичний автомобіль МЗКТ-600123

Найпотужніший автомобіль брав участь в демонстраційних заїздах по пересіченій місцевості. Два рази з невеликої відстані він не зміг подолати 40-відсотковий підйом по мокрому грунту, викликавши свист, тупання ногами і улюлюкання західноєвропейської натовпу, але в третій раз з ходу подолав цю перешкоду під оплески з трибун.

Фрагменти показового виступу чотиривісного вантажівки Волат

Нова професія Scania - паливний автопоїзд

Після короткого відсутності на салоні знову з'явилася шведська фірма Scania, яка показала новий сідельний тягач Р440 (8х6) з 13-літровим дизелем потужністю 440 л. с., автоматичною трансмісією, гальмом-сповільнювачем Allison, противопульним бронюванням і протимінної захистом кабіною, а також власної кулеметної точкою. На демонстраційному показі в складі автопоїзда Carapace він з легкістю буксирував по бездоріжжю армійську паливозаправну цистерну місткістю 22 тис. л.

Новий односхилий військовий сідельний тягач Scania P440 CA8х6HHZ

Демонстрація автопоїзда з тягачем Scania і напівпричіпної цистерною

Крім згаданих тут новинок, особливістю Eurosatory-2016 стали екзотичні військові аеромобілі, машини-роботи, аеродромні пожежні, автогармати і швидко розростається сімейство поліцейських машин і водометів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#IVECO #Scania #RenaultTrucksDefense #Volvo #Eurosatory #ВОЛАТ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...