02:54, 9 серпня 2016 р.
На якому етапі будівництва краще купувати квартиру?
Ви вирішили купити квартиру в новобудові. Знайшли симпатичний житловий комплекс: навколо зелень, спортивні та дитячі майданчики, з вікон відкриваються чудові види. І ціна відповідна. Але будинок поки існує лише на красивих картинках в рекламних буклетах. А за вказаною адресою - обнесений парканом пустир, де тільки починає збиратися техніка. Купувати зараз або почекати трохи, а то і зовсім - дочекатися, коли добудують будинок? Спробуємо розібратися. Ще недавно вартість 1 кв.м. в новобудові росла разом з поверхами. Найдешевшим було житло, яке ще не почали будувати, - деякі забудовники оголошували відкриття продажів в процесі оформлення дозволів на будівництво. У міру зведення будинку ціни росли, але при цьому знижувалися ризики недобудови і затягування термінів здачі.
Грамотні покупці встигли сколотити величезну купу грошей, вкладаючи гроші в «правильні» проекти на старті будівництва, а потім продаючи втридорога вже добудовані квартири. Ну а ті, хто не зумів розібратися в ситуації і заплатив «не тому» забудовнику, поповнили ряди ошуканих пайовиків.
Зараз вартість 1 кв.м. до завершення будівництва виростає приблизно на 20-30%.
Через падіння попиту на житло і високу конкуренцію частина забудовників побоюється помітно піднімати ціни. У деяких проектах, розпочатих 1,5-2 роки тому і тепер уже майже добудованих, вартість 1 кв.м. залишилася колишньою або зросла зовсім незначно.
Але буває і навпаки. Популярні, вдалі житлові комплекси швидко ростуть в ціні. В окремих проектах різниця може складати до 40-60%.
Найпривабливіші квартири розкуповують уже на старті продажів. І якщо ви шукаєте оптимальну за площею і плануванням 1-кімнатну квартиру в будинку економ або комфорт-класу, шансів купити її в готовому будинку - мало.
Розберемося, що впливає на вартість квартир в новобудовах.
Якщо така квартира за мінімальною ціною вам потрібна - доведеться купувати на початковому етапі будівництва. Витівка, звісно, ризикована, але при дотриманні ряду пересторог можна себе убезпечити.
Зверніть увагу, чи працює компанія за чинним законодавством і продає чи проекти за договорами пайової участі, який досвід у забудовника, як веде себе компанія зараз - переносить заявлені терміни будівництва.
іншими словами, треба дуже ретельно вибирати забудовника - це повинна бути добре зарекомендувана себе велика компанія, не перший рік успішно працює на ринку. До речі, ризик недобудови зараз невеликий: на ринку в основному залишилися найсильніші гравці, а влада багаторазово посилили контроль за діяльністю забудовників. Хоча, звичайно, безумовних гарантій вам ніхто не дасть.
Тривожний знак, якщо знижка складає 15-20%, це означає, що забудовник виходить на поріг собівартості, прагнучи виплатити відсотки банку. При цьому він розраховує, що в «кращі часи» продасть квартири дорожче і покриє поточні збитки. Але закінчення «важких часів» передбачити складно.
Кілька порад для покупців новобудов
Якщо ви не готові скрупульозно вивчати реноме і поточний фінансовий стан забудовника, важко передбачити переваги і недоліки існуючого тільки на папері проекту, від покупки на початковому етапі будівництва краще відмовитися. "Оптимальний варіант - покупка квартири незадовго до закінчення зведення «коробки». Як правило, саме після цієї стадії девелопери істотно підвищують ціни в споруджуваному корпусі». Багато експертів говорять, що монтаж середніх і високих поверхів - найбільш привабливий момент для покупки: ціни ще не досягли своєї верхньої межі, ризики вже мінімальні, а вибір квартир ще досить великий. Я б порадив купувати середній за термінами здачі будинок у великому ЖК в момент здачі першого будинку. Тоді вже можна зрозуміти, скільки часу йде у компанії на будівництво будинку, прикинути реальні терміни його здачі і оцінити якість роботи забудовника. Останні будинки в ЖК більш ризиковані - забудовник може знизити увагу до проекту: коли всі будинки вже продані, вище ризик затягування термінів здачі і економії на обробці. У великого забудовника краще купувати ЖК, який нещодавно став «візитною карткою» забудовника - як правило, на таких об'єктах краще стежать за якістю і частіше здають будинки раніше терміну.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:27, 12 вересня
20:35, 11 вересня
2
14:43, 11 вересня
09:51, 12 вересня
2
live comments feed...