Школярі 9-ти районів Житомирщини почнуть навчання в опорних школах. В нашому районі вибір припав на Городницьку школу 1-3 ступенів

Вже 1 вересня школярі ряду районів Житомирської області почнуть навчання в дев'яти опорних школах: Лугинской, Народичской, Володарськ-Волинської, Романівської гімназії, школі села Вишевичі — об'єднаної територіальної громади Радомишльського району, Липненскій школі Любарського району, Городницькій загальноосвітній школі Новоград-Волинського району, Овруцької та Словечанскій школах, а також Ємільчинській школі №1.

Про це розповів начальник управління освіти Житомирської облдержадміністрації Вадим Калінін. Всього ж, за його словами, в нинішньому році планується створити 26 опорних шкіл, з яких 22 — в районах області та 4 в об'єднаних територіальних громадах.

— Опорні школи будуть оснащені найсучаснішими кабінетами хімії, фізики, біології, — говорить Вадим Калінін. – На оснащення цих шкіл Житомирська область отримала майже 9 мільйонів гривень їх держбюджету, які вже розподілені між бюджетами районів. Крім того, у кожної опорної школи є школи-філії, учні яких зможуть відвідувати факультативи та інші заняття в опорній школі. До кожної опорної школи старшокласників будуть підвозити автобуси, тому зараз повним ходом ремонтуються дороги, зокрема, до Романівської опорної школи, а самі школи утеплюються і ремонтуються.

За словами Вадима Олександровича, опорні школи дають можливість, з одного боку, знизити витрати на фінансування навчальних закладів, а з іншого — підвищити рівень підготовки учнів. На сьогоднішній день в області працює 136 шкіл, де кількість учнів не дотягує і до 40. Це означає, що в кожному класі всього по 4-6 учнів, і може бути лише один-єдиний випускник! Зрозуміло, що обладнати такі малокомплектні школи новою технікою і проводити там капремонти недоцільно, а зміст самої школи (комунальні платежі, зарплата вчителям і так далі) виливається у чималі кошти. Тому велика частина малокомплектних шкіл з часом буде оптимізована, а учні зможуть навчатися у добре обладнаних опорних школах, де викладає сильний педагогічний склад.

Ще одна цікава новина: по всій Україні було відібрано 24 школи, які візьмуть участь у пілотному проекті Міністерства фінансів України та міжнародному проекті, і фінансуватися вони будуть не тільки з обласного та місцевих бюджетів, але й за участю міжнародних донорів. В нашій області вибір припав на Городницкую школу 1-3 ступенів Новоград-Волинського району. В рамках проекту вона буде оснащена найсучаснішим обладнанням і технікою.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі