• Головна
  • Відключитися від централізованого опалення в Україні неможливо?
16:45, 13 серпня 2016 р.

Відключитися від централізованого опалення в Україні неможливо?

Багато хто замислюються про можливість відключити свою квартиру від централізованого опалення, але от як це зробити?

Українське законодавство, на перший погляд, не забороняє споживачам відмовлятися від послуги з централізованого теплопостачання — але з рядом умов.

По-перше, ця вимога може бути задоволена лише у тому випадку, якщо при відмові від опалення не порушуються санітарно-гігієнічні, теплотехнічні вимоги та експлуатаційні показники інших квартир. Споживач повинен виконати заходи щодо забезпечення в суміжних приміщеннях вимог СНиП 2.04.05-91 "Отопление, вентиляция, кондиционирование", СНиП ІІ-3-79 "Будівельна теплотехніка", СНиП 2.08.01-89 "Житлові будівлі". Ці заходи мають бути погоджені власником будинку, експлуатаційними службами, регіональним проектним інститутом та місцевими органами виконавчої влади.

«Де-факто, централізоване теплопостачання будь-якого будинку виконано за схемою, збалансованою в цілому в будинку, і втручання в працюючу схему тягне за собою повне коригування загальнобудинкової системи. Фактично, відключення окремої квартири без наслідків для інших квартир будинку неможливо. Зокрема, наслідками для сусідніх квартир може бути погіршення параметрів обігріву, необхідність додаткової теплоізоляції стін, стелі та підлоги. Тому таке втручання необхідно обов'язково узгоджувати з електропередавальною організацією», - відзначили в прес-службі «Київенерго».

Отже, відключити одну чи кілька квартир у багатоквартирному будинку без шкоди для інших жилих приміщень неможливо.

По-друге, відключення від централізованого опалення регулюється указом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року (остання редакція — від 09.08.2008 року) «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання». У 2007 році в документ було внесено зміну, що забороняє відключення від централізованого опалення окремого приміщення. Згідно з Порядком, припинити постачання тепла можна тільки по всьому будинку і за згодою всіх без виключення мешканців.

Таким чином, ті споживачі, які мають намір відмовитися від централізованого опалення на користь альтернативного, зробити це законно не зможуть. Залишається тільки самовільно відключитися від системи, але це спричинить санкції.

Наслідки самовільного відключення квартири від централізованого опалення

Самовільне відключення від системи теплопостачання може каратися штрафами. У «Київенерго» повідомили, що штраф, як такої, за самовільне відключення від послуги або відрізку від тепломереж законодавством у сфері теплопостачання не передбачено.

«Однак теплопостачальна організація має право після проведення самовільного відключення нараховувати штраф раніше споживачеві за послугу теплопостачання його квартири і стягувати плату через суд як заборгованість або збиток», - повідомили в компанії.

Крім того, від споживача можуть вимагати відновити цілісність системи централізованого теплопостачання. «Балансоутримувач або керуючий будинку, як особа, відповідальна за утримання внутрішньобудинкових мереж, може подати позов на власника таких квартир з вимогою про поновлення системи».

Таким чином, законно відмовитися від центрального опалення неможливо, а відключитися самовільно — дорого і ненадійно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Напевне так, це мій громадянський обов'язок
68,0%
Скоріше ні, потім "затаскають" на допити
19,0%
Не знаю, що відповісти
13,0%
#Центрелізованеопалення #квартира #мешканці #відключення #експлуатаційнаслужба #теплопостачання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...