Дитину закачує у транспорті: що з цим робити

Ви відправляєтеся в подорож, але дитину нудить в машині, автобусі, поїзді? Не хвилюйтеся, йому можна допомогти, а з віком закачувати дитину буде все менше

Треба сказати, що заколисує зовсім не всіх дітей, тим не менш, педіатри помітили таку закономірність – якщо поїздку в транспорті насилу переносить мама або тато, велика ймовірність, що і малюка буде закачувати. А це означає, що є спадковий фактор.

Чому закачує у транспорті

Вченими доведено — неприємні відчуття під час руху безпосередньо пов'язані з роботою вестибулярного апарату, це такий орган, який знаходиться у внутрішньому вусі і відповідає за збереження рівноваги. Закачувати дитину може і на гойдалках, особливо часто це відбувається під час крутіння на каруселі. Медики виявили цікавий зв'язок – дітей до 2-річного віку майже ніколи не закачує, а після 12 років, у більшості дітей ознаки закачування поступово зменшуються і майже у всіх проходять.

Ще одна доведена причина закачування — так званий «сенсорний конфлікт». Коли ми перебуваємо в транспорті, вестибулярний апарат сигналізує мозку, що наше тіло нерухоме, а очі посилають в мозок сигнали, що рух є, і у відповідь мозок оголошує «сполох», який проявляється ознаками закачування — нудота, холодний піт, блювання.

Фактори, які збільшують ризик закачування

1. Спадковий фактор
2. Вік дитини від 2 до 12 років
2. Дівчатка більше схильні до закачування, ніж хлопчики
3. Прийом деяких ліків (антигельмінтні препарати, деякі антибіотики)

Як полегшити закачування в танспорті

Якщо малюк схильний до закачування, до поїздки варто готуватися більш ретельно.

Погодуйте дитину за 1,5 -2 години до поїздки. Їжа має бути легкою, без солодкого, жирного і м'ясного. Добре підійдуть фрукти, овочі, не дуже солодкий чай, каша.
Вибирайте місце, де буде сидіти дитина в дорозі. В машині це заднє сидіння за водійським місцем, в поїзді – місце біля вікна по ходу поїзда, в літаку – біля крила, там менше всього амплітуда руху.
Якщо дитина хоче стежити за дорогою, хай дивиться не в бічне (в машині, автобусі), а переднє вікно або по ходу руху.
Сильні запахи підсилюють нудоту, тому постарайтеся не користуватися парфумами перед дорогою і тим більше, не палити.
Ковтальні рухи допомагають впоратися з нудотою, кислі льодяники, бажано на паличці, сухофрукти, можуть полегшити стан.
Дитині не варто під час руху читати, грати дрібними іграшками і користуватися смартфоном – все це посилює симптоми закачування.
Якщо дитині стає погано, його нудить, постарайтеся зупинити транспорт (якщо це можливо) і вийти на повітря. Зазвичай 10-20 хвилин достатньо, щоб все пройшло, і можна було продовжити рух.
Ідеально, якщо дитина в дорозі засне, що зазвичай і роблять малюки до 3-річного віку. Тому постарайтеся вибрати час поїздки, щоб збігався з денним сном дитини.
Звернутися до лікаря потрібно, якщо після закінчення поїздки протягом години ознаки закачування (нудота, блювання) не пройшли.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі