• Головна
  • Дитину закачує у транспорті: що з цим робити
11:33, 16 серпня 2016 р.

Дитину закачує у транспорті: що з цим робити

Ви відправляєтеся в подорож, але дитину нудить в машині, автобусі, поїзді? Не хвилюйтеся, йому можна допомогти, а з віком закачувати дитину буде все менше

Треба сказати, що заколисує зовсім не всіх дітей, тим не менш, педіатри помітили таку закономірність – якщо поїздку в транспорті насилу переносить мама або тато, велика ймовірність, що і малюка буде закачувати. А це означає, що є спадковий фактор.

Чому закачує у транспорті

Вченими доведено — неприємні відчуття під час руху безпосередньо пов'язані з роботою вестибулярного апарату, це такий орган, який знаходиться у внутрішньому вусі і відповідає за збереження рівноваги. Закачувати дитину може і на гойдалках, особливо часто це відбувається під час крутіння на каруселі. Медики виявили цікавий зв'язок – дітей до 2-річного віку майже ніколи не закачує, а після 12 років, у більшості дітей ознаки закачування поступово зменшуються і майже у всіх проходять.

Ще одна доведена причина закачування — так званий «сенсорний конфлікт». Коли ми перебуваємо в транспорті, вестибулярний апарат сигналізує мозку, що наше тіло нерухоме, а очі посилають в мозок сигнали, що рух є, і у відповідь мозок оголошує «сполох», який проявляється ознаками закачування — нудота, холодний піт, блювання.

Фактори, які збільшують ризик закачування

1. Спадковий фактор
2. Вік дитини від 2 до 12 років
2. Дівчатка більше схильні до закачування, ніж хлопчики
3. Прийом деяких ліків (антигельмінтні препарати, деякі антибіотики)

Як полегшити закачування в танспорті

Якщо малюк схильний до закачування, до поїздки варто готуватися більш ретельно.

Погодуйте дитину за 1,5 -2 години до поїздки. Їжа має бути легкою, без солодкого, жирного і м'ясного. Добре підійдуть фрукти, овочі, не дуже солодкий чай, каша.
Вибирайте місце, де буде сидіти дитина в дорозі. В машині це заднє сидіння за водійським місцем, в поїзді – місце біля вікна по ходу поїзда, в літаку – біля крила, там менше всього амплітуда руху.
Якщо дитина хоче стежити за дорогою, хай дивиться не в бічне (в машині, автобусі), а переднє вікно або по ходу руху.
Сильні запахи підсилюють нудоту, тому постарайтеся не користуватися парфумами перед дорогою і тим більше, не палити.
Ковтальні рухи допомагають впоратися з нудотою, кислі льодяники, бажано на паличці, сухофрукти, можуть полегшити стан.
Дитині не варто під час руху читати, грати дрібними іграшками і користуватися смартфоном – все це посилює симптоми закачування.
Якщо дитині стає погано, його нудить, постарайтеся зупинити транспорт (якщо це можливо) і вийти на повітря. Зазвичай 10-20 хвилин достатньо, щоб все пройшло, і можна було продовжити рух.
Ідеально, якщо дитина в дорозі засне, що зазвичай і роблять малюки до 3-річного віку. Тому постарайтеся вибрати час поїздки, щоб збігався з денним сном дитини.
Звернутися до лікаря потрібно, якщо після закінчення поїздки протягом години ознаки закачування (нудота, блювання) не пройшли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Напевне так, це мій громадянський обов'язок
68,0%
Скоріше ні, потім "затаскають" на допити
19,0%
Не знаю, що відповісти
13,0%
#Поїздка #дитина #закачування #допомога #транспорт #подорож #вестибулярнийапарат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...