• Головна
  • Зафіксовано новий випадок сказу у Новоград-Волинському районі
15:15, 17 серпня 2016 р.

Зафіксовано новий випадок сказу у Новоград-Волинському районі

14 серпня 2016 р. близько 13:00 години в двір жителя села Пилиповичі забігла лисиця та напала на пса. Господар лисицю прогнав, а пса зачинив у буді. Згодом цю лисицю застрелили. Подальша експертиза дала позитивний результат на сказ.

У зв’язку з черговим випадком захворювання на сказ у районі, 17 серпня відбулось позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоград-Волинській районній державній адміністрації.

Комісія, на чолі із заступником голови райдержадміністрації Андрієм Подіком, відмічає, що епізоотична ситуація щодо сказу тварин на території району є вкрай загостреною.

Станом на 17.08.2016 р. в районі зареєстровано 7 випадків сказу, із них: 1 випадок в населеному пункті с. Токарів, де захворів домашній кіт, в м. Новоград- Волинський - собака та червона лисиця, в с. Кануни – лисиця, в смт. Городниця захворів бездомний, безприв’язний собака, в с. Кам’янка – лисиця. Останній випадок – сказом захворіла вищезгадана червона лисиця у селі Пилиповичі.

Згідно «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» на подвір’ї громадянина, куди зайшла хвора лисиця та на місці її забою проведена вимушена дезінфекція 1% розчином Біокліну. Собаку, яка мала контакт з лисицею - знешкоджено та спалено. Друга домашня собака щеплена проти сказу в квітні 2016 року.

При розслідуванні, разом із представниками Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр ДСЕС України», контактованих осіб не встановлено.

Враховуючи нестабільну епізоотичну ситуацію, яка виникла на даний час в районі та з метою запобігання розповсюдження даної хвороби серед людей і тварин Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації прийняла ряд невідкладних рішень, зокрема:

• Оголосити неблагополучними по сказу двори гр. К., гр. В., населений пункт с. Пилиповичі та Пилиповецьке лісництво.
• Ввести карантинні обмеження на двори гр. К., гр. В., населений пункт с. Пилиповичі та Пилиповецьке лісництво.
• Встановити загрозливу зону в радіусі 10 км. навколо неблагополучного пункту с. Пилиповичі, куди входять людські городи, лісополоси, польовий масив, землі запасу сіл Городище, Степове Пилиповецької сільської ради та Пилиповецьке лісництво.
• Голові Новоград - Волинської організації УТМР (М'ясковському С.М.) негайно організувати єгерські бригади по відстрілу та привести до оптимальної щільності червоної лисиці у всіх мисливських угіддях. Про кількість відстрілених лисиць інформувати щотижня управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі.

Андрій Подік підкреслив, що на даний час в районі вкрай небезпечна епізоотична ситуація щодо захворюваності на сказ, тому кожен член комісії зобов’язаний докласти максимум зусиль і зробити все можливе задля ліквідації цього явища, адже головне – це людські життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинськийрайон #сказ #лисиця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...