01:48, 21 серпня 2016 р.
Як на Житомирщині горілку підробляють, і не тільки. Розповідь поліції
У всіх регіонах України спостерігається зростання кількості підробок. Підробляють все, що завгодно: від горілки і цементу до безпечних лез і шампунів. Такі «ліві» товари найчастіше куховарять в підпільних цехах, а продають під маркою відомих фірм-виробників. Найчастіше фальсифіковані товари можна купити на ринках і невеликих торгових точках.
- Кількість фальсифікату в області за останні два роки значно зросла, - розповідає в.о. начальника відділу Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександр Фелоненко.
За словами Олександра Юрійовича, в нашій області досить часто виявляються підпільні цехи з виробництва алкогольних напоїв, крім того, аналогічна продукція підпільних цехів надходить в Житомирську область з інших регіонів країни. Заповзятливі «комерсанти» будують свій бізнес за відомою схемою: неврахований спирт закуповують на спиртзаводах України, або використовують дешевий спирт, привезений з Молдавії. Горілка з цього спирту фасується в спеціальні Термопакети і продається підпільно всім бажаючим. Якість такої горілки залишає бажати кращого. А бувало, що Молдавський спирт під виглядом іншої продукції пересилався в Житомирську область кур'єрською поштою... Співробітники управління вилучили близько 500 літрів.
- Ось ще один з прикладів: у підпільних цехах Житомирської області виготовлялося борошно, а потім реалізовувалося під відомими українськими торгівельними марками. Нашими співробітниками було вилучено близько двох тонн фальсифікованого борошна, яке ще не встигли реалізувати на ринках області. Причому, проведена експертиза показала, що замість заявленого борошна вищого ґатунку всередині упаковок перебував низькосортний продукт.
- Нерідко товари підробляються так віртуозно, що навіть представники торгової марки відразу не можуть відрізнити їх від оригіналу, - продовжує мій співрозмовник. Найчастіше це буває, коли партії фальсифікованих товарів завозять до нас з Китаю. Наприклад, безпечні леза для гоління відомих виробників.
- Підпільні виробники не платять ніяких податків, а їх продукція завдає чималої шкоди виробнику, чию торгову марку використовують фальсифікатори, - резюмує Олександр Юрійович. Найчастіше ми працюємо разом з представниками торгових марок, які до нас звертаються за допомогою. А також за заявами тих громадян, які купили фальсифіковану продукцію. У більшості випадків виявлення фальсифікату відкриваються кримінальні виробництва.
Варто додати, що за виробництво фальсифікату передбачено покарання: від штрафу (17 тис. грн.) до 12 років позбавлення волі (при використанні підроблених акцизних марок).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо Ви станете очевидцем вчинення злочину (грабіж, крадіжка, побиття), чи повідомите Ви поліцію?
проголосувало 100 відвідувачів
Напевне так, це мій громадянський обов'язок
68,0%
Скоріше ні, потім "затаскають" на допити
19,0%
Не знаю, що відповісти
13,0%
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:12, 27 серпня
12:30, 6 вересня
18:22, 4 вересня
11
08:59, Вчора
live comments feed...