• Головна
  • У Новограді-Волинському відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів»
20:34, 24 серпня 2016 р.

У Новограді-Волинському відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів»

Українська земля багата на таланти. 24 серпня 2016 року, у День Незалежності України, на мальовничу батьківщину видатної української поетеси Лесі Українки – Новоград-Волинський, з’їхались найкращі юні письменники і поети з усієї України. Цього дня у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулась церемонія вручення нагород лауреатам і дипломантам Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів». У конкурсі взяло участь 811 учасників з 11 областей України. Найбільша кількість конкурсних творів надійшла із Західної та Східної областей, із Новограда-Волинського взяли участь понад 40 юних нащадків великої Лесі Українки.

На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови Оксана Гвозденко, яка, зокрема, зазначила: «Щиро вітаю вас з великим національним святом нашої державності – 25-ю річницею Незалежності України. Дай Боже, щоб у нашій державі панували щастя та добро, мир і любов. У суспільстві – порозуміння та згуртованість.

Сьогодні я розділяю радість та гордість усіх новоград-волинців за своє місто, яке обрано для проведення церемонії нагородження літературних обдарувань нашої країни та вітаю на Лесиній землі шановних гостей.

Кожна дитина має право на успіх у житті, на максимальне розкриття власних здібностей і талантів. Тож щиро дякую організаторам конкурсу, зокрема, письменнику, громадському діячу, меценату, нашому земляку Миколі Хомичу, за можливість відчути гордість за своїх учнів учителям, насолоду бути причетними до віншування літературного таланту інтелектуальної еліти нашої країни.

Щиро бажаю всім бути здоровими, щасливими й життєрадісними, успішними творцями власної долі та долі України».

Затим від імені міської влади учасникам та гостям конкурсу на згадку про місто Новоград-Волинський було вручено подарунки.

Також до вітального слова було запрошено голову журі Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів», прозаїка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка – В’ячеслава Медвідя, письменника, громадського діяча, мецената конкурсу – Миколу Хомича, керівника проекту, письменника, лауреата багатьох літературних премій, голову Київської організації Національної спілки письменників України – Володимира Даниленка.

Нагородження переможців відбувалося у двох номінаціях – «Поезія» та «Проза».

Отож, дипломантами у номінації «Поезія» стали: Дарина Стовпець з селища Марківка Луганської області (8 років); Олександра Рогальчук із села Оране Іванківського району Київської області (10 років); Анна Шередько з села Кир’яківка Миколаївського району Миколаївської області (16 років); Анастасія Чередніченко з міста Кривий Ріг Дніпровської області (17 років). У цій же номінації спеціальним дипломом «За мужність і художню переконливість» було нагороджено Вікторію Дудік з села Олександрія Рівненської області (17 років). 
Визначили і найкращих юних поетів у номінації «Поезія»:
І місце – Ольга Крамарь з села Хуторо-Губиниха Дніпровської області (17 років);
ІІ місце – Світлана Яковець з міста Рівне (17 років);
ІІІ місце – Максим Чурков з міста Дніпра (17 років).
У номінації «Проза» дипломантами конкурсу стали: Марина Деркач з міста Кам’янське Дніпровської області (12 років); двійнята Ілона та Павло Котовщики з села Сухоліси Білоцерківського району Київської області (по 13 років); Іван Кругліков з міста Волноваха Донецької області (13 років); Михайло Омельченко з міста Сєвєродонецьк Луганської області (17 років). Спеціальним дипломом у цій же номінації «За мужність і художню переконливість» було нагороджено Марію Купріянчук з міста Українки Обухівського району Київської області (13 років). 
У трійку найкращих увійшли:
І місце – Соломія-Анна Мазур з міста Львова (13 років);
ІІ місце – Хелза Іванцова з міста Рівне (17 років);
ІІІ місце – Дарина Стрибуль з міста Суми (17 років).

Усім дипломантам було вручено дипломи, грошові премії у розмірі 1 тисяча гривень та книги від видавництва Старого Лева, яке підтримало конкурс, і письменника Миколи Хомича.

Лауреати конкурсу отримали дипломи, статуетки Лесі Українки (робота скульпторів Олеся Сидорука та Бориса Крилова, яка відтепер буде символом Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів»), а також грошові премії: за перше місце у розмірі 8 тисяч гривень, за друге – 6 тисяч гривень, за третє – 4 тисячі гривень.

Наприкінці усі присутні на заході спільно у єдиному пориві виконали священну пісню нашої країни – гімн України.

Після завершення церемонії вручення дипломів і нагород для усіх учасників та гостей свята було проведено екскурсію літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки та запрошено на каву-брейк. Після чого біля НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа першого ступеня», в саду Косачів, на честь переможців конкурсу було закладено трояндову алею, де володарі перших премій увіковічнили відбитки своїх рук у бетоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #Всеукраїнськийконкур #«Упошукахлітературнихталантів»
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...