Житомирщина отримає більше 800 комп'ютерів, якими обладнають півсотні шкіл

Про це під час обласної конференції працівників освіти розповів очільник управління освіти і науки облдержадміністрації Вадим Калінін. З його слів, також є домовленість з компанією Microsoft про купівлю ліцензійного забезпечення для цих комп’ютерів за значними знижками: "Управління освіти і науки облдержадміністрації спільно з Міністерством освіти і науки України у серпні цього року працювали над втіленням великого соціального проекту в рамках угоди з урядом Китайської Народної Республіки щодо поставки комп’ютерного обладнання. До Житомирщини надійде 834 комп'ютери. Міністерство освіти і науки домовилося з компанією Microsoft про дуже великі знижки на ліцензійне програмне забезпечення. Завдяки цьому проекту в області буде обладнано комп’ютерними класами більше 50 шкіл".

Розповів Вадим Калінін і про ситуацію із забезпеченням учнів області підручниками. Нагадаємо, минулого року вийшла постанова Уряду № 629 від 26 серпня 2015 року про те, що придбання підручників здійснюється на умовах співфінансування з державного та місцевих бюджетів: "Що стосується питання підручників, то майже 50% ми отримали від держави на придбання підручників для четвертого та сьомого класів. Ще 50% становило співфінансування з місцевих бюджетів. Станом на сьогодні вже 95% підручників для четвертого та сьомого класів завезено до шкіл. Зараз надходять підручники для восьмого класу".

А поки школи чекають підручники, активно ведеться підготовка до нового навчального року: "У сімнадцяти школах виконуються роботи з термомодернізації, у тридцяти – відремонтовано покрівлі. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку продовжується будівництво двох загальноосвітніх навчальних закладів – в Олевську та Черняхові; ведеться реконструкція трьох дошкільних та десяти загальноосвітніх навчальних закладів та трьох котелень. Взагалі, на Житомирську область було виділено 109,7 мільйонів гривень коштів Державного фонду регіонального розвитку. З них на освіту було витрачено 69,4 мільйона".

Відзначимо, що на обласній конференції освітяни також обговорили питання реформування системи освіти, посилення в школах напрямку патріотичного виховання та інші важливі аспекти. На завершення конференції кращим педагогам області вручили грамоти та відзнаки за сумлінну працю.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі