• Головна
  • Правила проведення шумних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках
00:35, 1 вересня 2016 р.

Правила проведення шумних ремонтних робіт у багатоквартирних будинках

Кожна людина, яка проживає в багатоквартирному будинку, періодично стає ініціатором ремонту, то сусідом людини, яка затіяла ремонтні роботи. Оскільки будь-яка модернізація житла створює певний дискомфорт для людей, які живуть поруч, важливо враховувати правила користування приміщеннями житлових будинків.

Згідно з українським законодавством, будівельні і ремонтні організації, а також самі власники нерухомості, які намислили перепланування, повинні знати і враховувати наступне:

1. Шумні ремонтні роботи можна проводити тільки в робочі дні, з 8:00 до 21:00 (так вимагає Закон України № 4004-XII від 24 лютого 1994 року та Постанову КМУ № 45 від 24 січня 2006 року). У вихідні та святкові дні ремонт робити можна лише за згоди сусідів. На порушників даної норми може бути накладено штраф у розмірі від 85 до 255 грн (при повторних зверненнях сусідів штраф може бути збільшений до 510 грн).

2. Прийнятний рівень шуму в денний час - 55 дБ, вночі - 45 дБ. Все, що вище цих показників, є правопорушенням (згідно з Санітарними нормами від 3 серпня 1984 року). Визначити і зафіксувати рівень шуму може спеціаліст державної або приватної санітарно-епідеміологічної служби. Процедура вимірювання проводиться за допомогою спеціального приладу - шумоміра. За результатами експертизи складається юридичний документ, який є підставою для призначення штрафу правопорушнику.

3. Якщо сусіди шумлять в недозволений час, можна спробувати домовитися з ними по-хорошому. Якщо реакції на зауваження нне має, потрібно викликати поліцейського, який повинен документально зафіксувати акт правопорушення. В якості доказів можуть бути використані свідчення сусідів, а також аудіо - і відеоматеріали.

4. Якщо з квартири, що є джерелом шуму, ніхто не виходить (не відкриває двері), якщо наряд поліції не приїжджає за викликом або відмовляється складати протокол, якщо співробітники СЕС не реагують на скарги, слід звернутися з відповідною заявою в прокуратуру. Позовну скаргу можна подати в суд.

5. Що можна зробити, якщо шумні ремонтні роботи проводяться в дозволені нормативами години, але у вашій квартирі живе хвора людина або маленька дитина? У подібних ситуаціях вихід один - пошук компромісу з сусідами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
від 1000 до 2000 грн
9,8%
від 2000 до 3000 грн
18,5%
від 3000 до 4000 грн
18,5%
від 4000 до 5000 грн
15,7%
більше 5000 грн
37,4%
#Законодавство #ремонтніроботи #перепланування #власники #модернізація #шумомір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...