• Головна
  • Професії майбутнього: Хто підніметься, а хто залишиться без роботи?
20:41, 1 вересня 2016 р.

Професії майбутнього: Хто підніметься, а хто залишиться без роботи?

Людство пройшло багато доленосних технологічних революцій. Отримання вогню, винахід друкарського верстата, парового двигуна, електричної лампочки, освоєння ядерної енергії, комп'ютера... Ці та інші технології змінювали обличчя земної цивілізації до невпізнання.

Стрімкий технологічний розвиток призводить фундаментальні зміни в економіці, і часто порушує соціальну стабільність. Після кожної технологічної перебудови неодмінно будуть ті, що виграли від неї, як і переможені.

За статистикою Міжнародної організації праці при ООН, за ХХ століття були трансформовані 1000 професій, а більше 600 – пропали безслідно. Так тепер стали непотрібними:

  • установники кеглів для боулінгу – їх замінила спеціальна автоматизована система;
  • люди-будильники, які повинні були вранці вигуками під вікном, ударами довгій палиці по підвіконню будити клієнтів – вже не потрібні;
  • рахівників замінили калькулятори і комп'ютери;
  • зникли молочники (через винаходу холодильника);
  • зажигатели вуличних ліхтарів і багато інших професій.

Отже, виникає логічне запитання: як подальша технологізація людства вплине на ринок праці?

Відповісти буде легше, якщо ми дамо відповідь на запитання – чого не вміють робити комп'ютери і роботи? Комп'ютери краще здійснюють обчислювальні операції, роботи – механічні. Тому актуальними будуть ті професії, які не під силу роботам і комп'ютерам.

Першими під удар технологічних змін потрапить частина «синіх комірців», які виконують чисто механічні операції, наприклад – збирачі на автоконвеєрі. Вся робота, яка зводиться до чіткого повторення одних і тих же рухів, з плином часу і прогресу буде переходити до роботизованих систем. З «синіх комірців» виграють ті, які виконують немеханичну роботу, наприклад слюсарі. 

Серед «білих комірців» роботу будуть втрачати різні дрібні спекулянти, брокери, касири і бухгалтери. Приміром, уже сьогодні можна придбати квиток на потяг через інтернет і не ходити за ним спеціально до каси залізничного вокзалу. Комунальні послуги все частіше оплачуються також через інтернет.

Фірма «Merrill Lynch», в свій час, хвалилася, що ніколи не буде торгувати цінними паперами в інтернеті, але під тиском змін була змушена це зробити. Інтернет-торгівля завдає сильні удари по вартості біржових операцій. Також, в результаті подальших змін буде скорочуватися і бюрократичний апарат приватних компаній і держустанов.

Світ майбутнього ненаситно зажадає людей сильного інтелектуальної, аналітичної, творчої і мистецької праці. Надзвичайно будуть цінуватися висококваліфіковані аналітики, економісти, експерти, всі ті, хто може запропонувати на ринку праці свій потужний інтелект.

Сильно будуть цінуватися творчі люди: письменники, вчені, програмісти, актори, художники. Мистецтво, що зображує натхнення, хвилювання, захоплення, перемоги, рутину, поразки, мотиви, наміри, які народжують унікальні ідеї – буде потрібним.

У майбутньому гостра потреба буде у лідерах. Це унікальний тип людей, які здатні надихати, об'єднувати і спрямовувати людей з різними характерами до отримання загальної мети.

Подібного роду творча діяльність надзвичайно характерна для народу, який винайшов колесо в причорноморських степах. Українці чудові літератори, винахідники і програмісти. Вища освіта є чи не національною ідеєю українців. Майбутнє за творчою душею Нової України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
від 1000 до 2000 грн
9,8%
від 2000 до 3000 грн
18,5%
від 3000 до 4000 грн
18,5%
від 4000 до 5000 грн
15,7%
більше 5000 грн
37,4%
#робота #професія #спеціальність #вакансії #майбутнє
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...