• Головна
  • Обережно! Комахи полюють... на чоловіків
17:05, 5 вересня 2016 р.

Обережно! Комахи полюють... на чоловіків

На Житомирщині 58-річний чоловік на власному подвір"ї помер від укусу шершня. Бригада швидкої нічим зарадити не змогла, причиною смерті став анафілактичний шок.

Цьогоріч комахи становлять особливу небезпеку для чоловіків. Адже за це літо сталося вже чотири смертельних випадки. У червні через укуси бджіл помер 44-річний житель Львівщини. На початку серпня на Житомирщині укус шершня став смертельним для 49-річного чоловіка. Наприкінці серпня шершні завдали численних укусів 31-річному лісорубові, після чого той помер.

- То що з тими комахами не так?

- Причин зміни поведінки в такий неспокійно-агресивний бік є кілька, -- пояснює Віталій Кавурка, науковий співробітник відділу загальної та прикладної ентомології Інститу зоології імені І. І. Шмальгаузена. -- По-перше, зараз у садах достигли фрукти, вони падають на землю, починається процес бродіння, що дуже приваблює кусючих комах. По-друге, ми споживаємо фрукти практично всюди -- вдома, на балконі, на подвір"ї, при виїзді на природу. Від того, що всюди поширюється цей запах, комахи стають неспокійними.

Але крім того є ще третій нюанс, котрий впливає на поведінку комах. Закінчується цикл їх розвитку, восени дорослі особини вмирають, але вони ще мають нагодувати личинки, забезпечивши їх запасами на зиму. Ось чому комахи в цей час активно шукають поживу. А люди, збираючи фрукти або беручи зі столу, часто не помічають на них комах. От і стають жертвою укусів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Шершень #укус #анафілактичнийшок #чоловік #лісоруб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...