• Головна
  • Новенький в класі: як допомогти дитині адаптуватися
16:19, 8 вересня 2016 р.

Новенький в класі: як допомогти дитині адаптуватися

Так склалося, що твоя дитина в цьому році пішла в нову школу? Єдине, що тобі потрібно зараз зробити, це допомогти своєму школяру влитися в колектив і полегшити його адаптацію.

Якщо твоєму молодшому школяру довелося змінити школу і клас, то пам'ятай, що йому зараз дуже непросто. Зараз він практично центр цікавості класу: всі погляди спрямовані на нього, розмови – тільки про нього, увага вчителів теж - на новенького. І часто дитина, якій довелося відчути себе у ролі новенького, не готова до цього. Чи можна якось допомогти своєму чаду? Психологи кажуть, що батькам це зробити, потрібно обов'язково!

Новенький в початковій школі: як допомогти дитині подружитися з однокласниками?
У початковій школі діти зустрічають новенького в класі дуже дружелюбно і перші пару днів ажіотаж навколо нього рідко коли відбувається. Швидше за все, однокласники трохи придивляться до нього, а найсміливіші підійдуть знайомитися в перший же день. Зазвичай знайомство у дітей початкової школи проходить за одним сценарієм: діти цікавляться ім'ям новачкии, хваляться своїми речами (новим пеналом, незвичайними ручками або красивими зошитами...), розповідають, чим цікавляться і на які гуртки ходять.

З цього слід зробити висновок, що у твого школяра повинні бути теж шкільне приладдя, які викличуть інтерес однокласників: гарний щоденник, наприклад, незвичайний ластик та інше. Варто навчити дитинку задавати питання і бути відкритим до спілкування: посміхатися, уважно, не перебиваючи, слухати співрозмовника, ставити запитання, цікавитися життям інших. Однокласникам сподобається, якщо новенький буде не лише розповідати про свої захоплення і про себе, але і попросить розповісти про них.

Порадь своєму малюкові не скупитися і ділитися з іншими. Але обов'язково розкажи, що все віддавати теж не можна. Якщо дитина віддасть бутерброд або банан, а сам залишиться при цьому голодним, то це неправильно, і він може уславитися «тютей», у якого можна випросити.

Обов'язково скажи, що подружитися абсолютно з усіма в класі не вийде, тому в будь-якій ситуації потрібно залишатися собою. У кожному колективі є ті, з ким відносини не заладятся – і це нормально. Підкресли, що в класі знайдеться кілька людей, які стануть кращими друзями, а інші просто однокласниками, приятелями, знайомими.

Новенький в класі: розмова з педагогами

З класним керівником ти, швидше за все, познайомилася ще на етапі переводу документів дитини в нову школу, але також варто познайомитися і поговорити з іншими вчителями, які ведуть ті чи інші уроки в початковому класі: фізкультури, співів, іноземних мов. І не забудь про шкільного психолога. Саме ці люди допоможуть твоєму школяреві швидше перейти з розряду «новенький» у «наш».

При розмові з класним керівником дай своєму чаду коротку характеристику та визначте його особливості. Якщо дитина повільна, забудькувата, задумлива або ж занадто активна, обов'язково розкажи про це.

Пам'ятай, що це новий етап в житті свого молодшого школяра, з допомогою якого він може знайти дуже корисні навички, необхідні для дорослого життя в майбутньому. Саме тому не варто ходити за ним по п'ятах і намагатися вирішити всі шкільні питання, замість нього. Дозволь діткам проявити свою самостійність! Завдання батьків у цьому разі вміти вислухати дитину, дати раду в скрутному питанні, надати підтримку, коли буде потрібно. І намагайся поменше нервувати. Пам'ятаєш, як перший раз віддавала свого тоді малюка в дитячий сад? Чим більше ти переживала і нервувала з цього приводу, тим складніше дитині було адаптуватися, адже діти дуже чутливі до настрою близьких людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Школа #діти #адаптація #батьки #школяр #клас #однокласники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...