• Головна
  • У Житомирській області почали будувати ферми для вирощування равликів
13:50, 9 вересня 2016 р.

У Житомирській області почали будувати ферми для вирощування равликів

Розведення равликів – для Житомирської області порівняно нова галузь сільськогосподарського виробництва. Але її інтенсивний розвиток показує, що при невеликих капіталовкладеннях це напрямок агротехнічної діяльності може в найкоротші терміни дати великий економічний ефект.

Так, у Житомирській області вже почали будувати равликові ферми. На цьому тижні, переможцем житомирського конкурсу "Кращий підприємець року", в номінації "За інновації у малому та середньому бізнесі", стала компанія "Аулика" (директор Тимощук Наталія Миколаївна). Ця компанія вже майже два роки займається незвичайним для економіки Коростеня видом діяльності, а саме - вирощуванням, збиранням та обробкою равликів. Процес обробки і зберігання такої «сировини» досить делікатний. Равлики з Коростеня експортуються в Литву і далі в кращі ресторани Європи.

Ще один фермер з розведення "равликів" зізнався, що первинні інвестиції в нетрадиційну справу були просто смішними: купівля бензину для автомобіля – щоб поїздити по околицях і назбирати першу партію равликів, будівництво загородки і закупівля корми – висівок.

Розведення равликів в штучних, "тепличних" умовах є також гарантією того, що м'ясо, яке продається, буде вільним від різних забруднень – важких металів, пестицидів та іншого. Розмножуються равлики добре. Тільки їм потрібен простір. Нормальні умови для їх життя створені тоді, коли 40-50 равликів (тобто близько кілограма) живуть на 1 квадратному метрі.

Однак, технологія розведення равликів річ не проста і вимагає суворого дотримання послідовності операцій змісту, які розроблені для кожного конкретного виду.

У Житомирській області і по всій середній Україні поширений виноградний равлик. Для нього свої особливості. Люди, які вирішили зайнятися таким бізнесом, повинні уявляти собі життєвий цикл цього равлика, врахувати фактори середовища: температуру, вологість, тепловий режим. Приміром, наш равлик не любить сухого континентального клімату. Проте йому не підходить і зайва вологість. Зазвичай равлик живе до семи років, але в умовах нашого клімату він стає статевозрілим і товарним тільки на третій рік. Тобто сягає тих розмірів, які дозволяють його використовувати як харчовий продукт. Так що в умовах відкритого паркового змісту треба розраховувати, що віддача буде не раніше, ніж через 2,5, а то й через три роки. Равлик у природних умовах росте повільніше, ніж кролик або корова. Так що перш подумайте, може, вам краще обзавестися все-таки птахом.

Крім того, у равликів багато ворогів. Навіть деякі мухи паразитують на равлику. За ними полюють жуки-жужелиці. Їх поїдають щури, їжаки, землерийки, навіть хом'яки. Небезпеки чатують на кожному кроці. Так що якщо хтось хоче займатися розведенням равликів, нехай не будує собі ілюзій, що це все просто, і відразу вийде, і гроші будете гребти лопатою. Як і всяке діло, розведення равликів вимагає професіоналізму і грамотного підходу. А ще терпіння.

р1

р1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Равлик #розведення #обробка #компанія #економіка #капіталовкладення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...