14 вересня - День мобілізаційного працівника України

Сьогодні, 14 вересня, в Україні відзначають День мобілізаційного працівника або День військкоматів.

Дата створена наказом міністра оборони України А. С Кузьмука в 2000 році. З урахуванням важливості та значущості професійної діяльності співробітників Головного організаційно-мобілізаційного управління 22 серпня 2000 року. Міністр оборони країни підписав наказ «Про установу Дня мобілізаційного працівника», який наказував відзначати його 14 вересня кожного року.

Свято приурочене дню реорганізації Управління мобілізації і комплектування Головного штабу Збройних Сил України в Головне організаційно-мобілізаційне управління (ГОМУ) 14 серпня 1993 року.

Для більшості людей мобілізація асоціюється з повісткою з військкомату і призовом на строкову військову службу. Однак насправді це поняття більш широке і глибоке, ніж здається на перший погляд. Це складна політична програма державної важливості, яка дозволяє сформувати глобальний резерв військовослужбовців, здатних при екстреній ситуації оперативно (протягом доби) укомплектувати лави діючої армії і відбити атаку супротивника. Службовцям Головного організаційно-мобілізаційного управління України присвячено професійне свято.

Свято присвячене фахівцям, які перебувають на державній службі Головного організаційно-мобілізаційного управління України.

Календарна дата події спирається на 14 вересня 1993 року, коли Управління мобілізації і комплектування ГШ ЗС України було перетворено в ГОМУ.

Початком формування мобілізаційної служби традиційно вважається 1939 рік. Саме тоді було створено перший подібний підрозділ у складі наркомату. Це підтверджується окремим наказом НКВС СРСР від 20 квітня. Після розпаду Радянського Союзу, в 1992 році, в Україні з'явилося власне Управління мобілізації і комплектування Головного штабу Збройних Сил. Воно зазнало деякі зміни, але діє і в даний час.

Результативність діяльності працівників мобілізаційних відображена у більш ніж 80-ти законах і нормативно-правових документах. Фахівці ГОМУ займаються доукомплектуванням військових частин новобранцями і формують підрозділів діючої армії, які відправляються в зону АТО (течії останніх років); займаються законопроектами, що стосуються набору в ЗС; ведуть необхідну статистичну звітність.

Як ідея, мобілізаційний процес існував ще в давнину (римські легіонери), але політично обґрунтований і вперше був описаний в Пруссії під час кампаній 1850-1860 рр. Сьогодні в багатьох країнах, в тому числі і в Україні, існує сувора система по роботі з призовниками, що включає обов'язковий профогляд і медичну комісію.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі