Чума – поряд... щоправда, африканська чума свиней

Випадки ураження свійських тварин інфекційним захворюванням – африканською чумою свиней (далі АЧС) – далеко непоодинокі.

Лише у 2016 році на території України зафіксовано 53 випадки захворювання, у яких постраждали 51 домашня тварина і 2 – дикі.

Однак, незважаючи на невтішну статистику, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Новоград-Волинській РДА не припиняє своєї роботи.

У вівторок, 13 вересня, під головуванням заступника голови адміністрації Андрія Подіка відбулось чергове засідання комісії, куди запросили не лише її членів, а й керівників сільськогосподарських підприємств і приватних підприємців району.

Після виступу в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі Олександра Коваля присутні підняли питання, котрі їх найбільше непокоять.

Зокрема, Андрій Подік висловив свою стурбованість тим, що у селах району були зафіксовані випадки стихійної торгівлі, коли люди продавали продукти сільськогосподарського виробництва і не мали жодних документів на них (довідка від ветлікаря про стан тварини перед забоєм, результати аналізів продуктів с/г виробництва тощо). «Такого бути не повинно! Адже через таку безвідповідальність «продавців» можуть постраждати люди: і не лише їхній фінансовий стан піддається ризику, а й – здоров'я,» – зауважив він.

Після тривалого обговорення, у ході якого йшлося і про обов'язковість щеплення свійських тварин, і про нагляд за поведінкою диких тварин, і ще про багато іншого, дійшли згоди у цілій низці заходів, котрі проведуть задля недопущення випадків захворювання на території нашого району.

Ми ж, у свою чергу, виконуємо обов'язки покладені на нас – інформуємо про те, що ж таке АЧС і як з нею боротися. Адже проінформований – означає озброєний.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі