Українки йдуть в армію і хочуть служити в бойових частинах

Світовий досвід показує, що жінки справляються зі службою не гірше за чоловіків.

На сьогоднішній день у Збройних силах України служать 17 тисяч жінок, що становить 8,5% від загальної кількості військовослужбовців, причому у військових частинах – понад 10 тисяч.


Про це, розповіла віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на Міжнародному форумі "Партнерство парламенту, уряду і цивільного суспільства – для виконання національного плану дій "Жінки, мир, безпека".

За словами віце-прем'єра, у ВСУ служать, в тому числі, 231 жінка-офіцер. Климпуш-Цинцадзе зазначила, що, незважаючи на складну ситуацію на сході України, з початку року до лав ЗСУ було прийнято близько 1300 військовослужбовців-жінок.

За даними Міністерства оборони, опублікованими на початку вересня, в Україні спостерігається стрімке зростання кількості жінок-військовослужбовців. Так, з 3 червня по серпень на контрактну службу в ЗСУ було прийнято 1006 жінок, що на 40% більше, ніж за період березень-травень.

"МФО "Рівні можливості" вітає зусилля керівництва ВСУ, спрямовані на забезпечення гендерної рівності. Дотримання Україною міжнародних зобов'язань та узгодження існуючої правової бази у відповідність зі стандартами НАТО та кращих європейських практик має йти рука об руку з реформуванням ЗСУ", – відзначала в початку вересня народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко", співголова МФО "Рівні можливості" Марія Іонова.

Варто зазначити, що наказом №292 від 3 червня 2016 року Міноборони дозволив жінкам служити в бойових підрозділах ЗСУ. Так, згідно з наказом, жінки-військовослужбовці можуть призначатися на такі посади (крім ПДВ), як командир бойової машини піхоти, кулеметник, механік-водій, навідник і оператор бойової машини, дальномірщик, заступник командира розвідгрупи, звукометрист, командир відділення, командир міномета, розвідник, стрілець-снайпер – і на багато інші посади. Всього наказом міністерства для жінок стали доступні 63 посади в ЗСУ.

Порядок укомплектування бойових посад військовослужбовцями-жінками передбачає процедуру суворого відбору. Увагу звертають на рівень фізичної підготовки, так і на здатність витримувати морально-психологічні навантаження під час ведення бою.

Призначення на ці посади за кожною бойовою військово-облікової спеціальності обов'язково передує відповідна підготовка у навчальних центрах ВСУ.

На початку року керівник волонтерської організації "Центр підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська показало соціологічне дослідження, присвячене участі жінок у війні на Донбасі.

Згідно з дослідженням, незважаючи на внесок жінок в оборону країни, поспілкувавшись з 42 учасницями бойових дій на сході України, волонтери прийшли до висновку, що жінок в українській армії не сприймають всерйоз. У дослідженні волонтерів вказується, що жінки в українській армії, за станом на початок року, як правило, були фінансистами, медиками, зв'язківцями, а також займалися логістикою. Дійсність поступово ламає ці стереотипи – високий рівень мотивації українських жінок, які несуть службу в ЗСУ, надихає їх товаришів по службі.

Досвід країн – членів НАТО, якому вирішила слідувати Україна, каже, що на жінок в армії можна покластися. Наприклад, міністерство оборони Німеччини з 2013 р. очолює жінка – Урсула фон дер Ляйєн, що раніше займала цілком мирні посади міністра праці та міністра у справах сім'ї, жінок та молоді Німеччини. Жінки служать і в арміях багатьох країн, наприклад США, Ізраїлю, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Норвегії, Бельгії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Туреччини, Росії.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі