• Головна
  • Українки йдуть в армію і хочуть служити в бойових частинах
15:11, 15 вересня 2016 р.

Українки йдуть в армію і хочуть служити в бойових частинах

Світовий досвід показує, що жінки справляються зі службою не гірше за чоловіків.

На сьогоднішній день у Збройних силах України служать 17 тисяч жінок, що становить 8,5% від загальної кількості військовослужбовців, причому у військових частинах – понад 10 тисяч.


Про це, розповіла віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на Міжнародному форумі "Партнерство парламенту, уряду і цивільного суспільства – для виконання національного плану дій "Жінки, мир, безпека".

За словами віце-прем'єра, у ВСУ служать, в тому числі, 231 жінка-офіцер. Климпуш-Цинцадзе зазначила, що, незважаючи на складну ситуацію на сході України, з початку року до лав ЗСУ було прийнято близько 1300 військовослужбовців-жінок.

За даними Міністерства оборони, опублікованими на початку вересня, в Україні спостерігається стрімке зростання кількості жінок-військовослужбовців. Так, з 3 червня по серпень на контрактну службу в ЗСУ було прийнято 1006 жінок, що на 40% більше, ніж за період березень-травень.

"МФО "Рівні можливості" вітає зусилля керівництва ВСУ, спрямовані на забезпечення гендерної рівності. Дотримання Україною міжнародних зобов'язань та узгодження існуючої правової бази у відповідність зі стандартами НАТО та кращих європейських практик має йти рука об руку з реформуванням ЗСУ", – відзначала в початку вересня народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко", співголова МФО "Рівні можливості" Марія Іонова.

Варто зазначити, що наказом №292 від 3 червня 2016 року Міноборони дозволив жінкам служити в бойових підрозділах ЗСУ. Так, згідно з наказом, жінки-військовослужбовці можуть призначатися на такі посади (крім ПДВ), як командир бойової машини піхоти, кулеметник, механік-водій, навідник і оператор бойової машини, дальномірщик, заступник командира розвідгрупи, звукометрист, командир відділення, командир міномета, розвідник, стрілець-снайпер – і на багато інші посади. Всього наказом міністерства для жінок стали доступні 63 посади в ЗСУ.

Порядок укомплектування бойових посад військовослужбовцями-жінками передбачає процедуру суворого відбору. Увагу звертають на рівень фізичної підготовки, так і на здатність витримувати морально-психологічні навантаження під час ведення бою.

Призначення на ці посади за кожною бойовою військово-облікової спеціальності обов'язково передує відповідна підготовка у навчальних центрах ВСУ.

На початку року керівник волонтерської організації "Центр підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська показало соціологічне дослідження, присвячене участі жінок у війні на Донбасі.

Згідно з дослідженням, незважаючи на внесок жінок в оборону країни, поспілкувавшись з 42 учасницями бойових дій на сході України, волонтери прийшли до висновку, що жінок в українській армії не сприймають всерйоз. У дослідженні волонтерів вказується, що жінки в українській армії, за станом на початок року, як правило, були фінансистами, медиками, зв'язківцями, а також займалися логістикою. Дійсність поступово ламає ці стереотипи – високий рівень мотивації українських жінок, які несуть службу в ЗСУ, надихає їх товаришів по службі.

Досвід країн – членів НАТО, якому вирішила слідувати Україна, каже, що на жінок в армії можна покластися. Наприклад, міністерство оборони Німеччини з 2013 р. очолює жінка – Урсула фон дер Ляйєн, що раніше займала цілком мирні посади міністра праці та міністра у справах сім'ї, жінок та молоді Німеччини. Жінки служать і в арміях багатьох країн, наприклад США, Ізраїлю, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Норвегії, Бельгії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Туреччини, Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Українки #армія #бойовічастини #парламент #жінка-офіцер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...