• Головна
  • Бюджет-2017: заклали зростання економіки, зарплат і пенсій
08:33, 16 вересня 2016 р.

Бюджет-2017: заклали зростання економіки, зарплат і пенсій

Кабмін склав кошторис на наступний рік: лікарям заклали зарплати по 8 тисяч гривень, стипендії профінансують. Експерти: зростання економіки на 3% реальний, а якщо грошей не вистачить, допоможуть нові інвестиції.

Вчора ввечері Кабмін затвердив проект Бюджету-2017 і передав у Верховну Раду. За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, зростання дохідної частини в наступному році складе 16,7%, а зростання ВВП, як і обіцялося, 3%. 

Сюрприз для міністрів. За лаштунками Кабміну міністри коментувати бюджет відмовилися, взявши тайм-аут" на пару днів, щоб вивчити показники, так як до презентації знали дані лише по своїм відомствам, але загальної картини не бачили. Джерела "Сегодня" в уряді зазначають, що більшість цифр в ході роботи над госсметой постійно доопрацьовувалися, і для багатьох презентація стала сюрпризом. Самі міністри не виключають, що по дорозі до ВР частина показників може зміниться.

Доходи і витрати. Прогнозується зростання економіки в наступному році до 3% (зараз 1%). При цьому, курс долара в робочій версії встановлений на рівні 27,4 грн, а до кінця наступного року може становити 27,7 грн за долар. Нагадаємо, у бюджетній резолюції значилася цифра 27,2 грн (в цьому році був закладений коридор 24,1—24,4 грн, на ділі — вище). У той же час уряд все-таки знизив граничний обсяг дефіциту бюджету — він складе 3% ВВП. "У нас в 2016 році були обмеження, що дефіцит повинен бути не більше 3,7%. У бюджеті 2017 року, згідно з нашими зобов'язаннями перед МВФ. — Авт.), дефіцит не повинен перевищувати 3% ВВП. І така норма зберігається — у нас дефіцит 77,5 млрд грн", — сказав Гройсман.

Витрати уряд встановив на рівні 790 млрд грн. А дохідна частина бюджету становитиме 876,9 млрд грн. У 2016-му ця цифра була майже на 17% менше — 749 млрд грн.

За словами економіста Івана Нікітченко, заявлені 876 млрд — це не чистий, а зведений бюджет, куди входять також і внутрішні перекази між місцевими бюджетами. В реальності цифра доходів держкошторису буде близько 712 млрд грн.

ОБОРОНА І СОЦІАЛКА. Розповів прем'єр і про те, скільки будуть виділяти коштів на основні напрямки в 2017-м. Так, на оборону та безпеку країни направлять 5% ВВП (129 млрд грн), що на 14,5 млрд грн більше, ніж у цьому році. Фонд енергоефективності отримає близько 3 млрд грн, а Фонд державного розвитку регіонів збільшать до 9 млрд грн.

Окремо прем'єр зробив акцент на тому, що в наступному році видатки на стипендії збільшаться на 576 млн грн, і вони складуть 5,8 млрд грн. Моз отримає 8,2 млрд грн.

Гройсман також розповів, на скільки збільшать зарплати лікарів і вчителів. Так, середній оклад педагогів до кінця наступного року повинен скласти 6000 грн (сьогодні — 4124 грн), а лікарів з усіма надбавками — 7910 грн (з 1 травня 2016 року став 6275 грн). При цьому, як підтвердили наші джерела в уряді, загальний ріст зарплат і пенсій протягом майбутнього року складе не менше 10%.

ОЦІНКА. Експерти відзначають, що хоча транш МВФ потрапить лише в резерви Нацбанку, а не піде безпосередньо на потреби бюджету, це дозволить стабілізувати курс гривні. "Те, що МВФ надав Україні транш у $1 млрд, є хорошим знаком для іноземних інвесторів. Тому можна очікувати, що країна буде активніше залучати кошти від іноземних партнерів. Тому зростання в 3% цілком реальний", — вважає економіст Іван Нікітченко.

Без участі інвесторів "виростити" ВВП буде вкрай складно. В цьому випадку, напевно, знову заговорять про зростання податків, побоюються економісти.

Експерт агентства "МПП Консалтинг" Павло Мельник каже, що зростання економіки може стати реальним, якщо влада буде продовжувати реформи з енергозбереження, інфраструктури, децентралізації: "Це допоможе вивести економіку з тіні, забезпечити підтримку малому і середньому бізнесу і реалізувати перспективні стартапи від іноземних інвесторів". Ці пріоритети вчора у своєму виступі озвучив прем'єр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
За діючого Народного депутата України Володимира Литвина
10,6%
За Новоград-Волинського міського голову Віктора Весельського
19,0%
За директора ТОВ "Новоград-Волинський каменедробильний завод Маяцького Сергія
8,8%
За власника "Залізяки" Бойчука Віталія
9,7%
За радикала Петра Каміня-Василя Остапчука
10,6%
За жодну з представлених кандидатур
32,9%
Я подам свою кандидатуру і голосуватиму за себе
8,3%
#Бюджет-2017 #зарплата #Кабмін #економіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...