• Головна
  • 18 вересня - День працівників лісу
09:56, 18 вересня 2016 р.

18 вересня - День працівників лісу

Сьогодні, 18 вересня, в Україні відзначають День працівників лісу і лісопереробної промисловості, або День лісника.

День працівників лісу і лісопереробної промисловості відзначається щорічно у третю неділю вересня. Міжнародний день лісів в багатьох країнах світу відзначається 21 березня.

Дерева є основним джерелом кисню на Землі і впливають на кліматичні процеси. Їх використовують в якості екологічно чистого матеріалу, а плоди - в харчовій промисловості. У багатьох країнах держава охороняє і обробляє цю частину природи. Фахівцям, зайнятим в подібній сфері, присвячений професійне свято.

У це свято в урочистостях беруть участь всі, хто має відношення до лісової та переробної промисловості, незалежно від посади і вислуги років. Серед них - співробітники підприємств-заготівельників, заводів, фабрик, контролюючих органів.

День лісника бере початок ще до часів незалежності нашої країни. Дата має символічне значення. Вона приурочена виходу «Лісового законодавства» в 1977 році і є даниною поваги до працівників сфери. Це був перший нормативно-правовий акт, який регулює поводження з даним видом природних ресурсів. Документ встановлював правила його використання, захисту і відтворення.

Фахівці займаються охороною лісів від пожеж, хвороб, шкідників. В їх обов'язки входить відтворення, облік і контроль витрати природного ресурсу. Працівники лісу і лісопереробної промисловості повинні проводити профілактичні заходи щодо запобігання загорянь, нанесення шкоди від ерозії (руйнування грунтів), зсувів. Вони розробляють пропозиції щодо розвитку господарства, утилізації відходів.

Шлях до професії починається з отримання освіти в навчальному закладі. У ньому освоюються базові та спеціальні дисципліни. Співробітник повинен знати законодавство, володіти практичними навичками догляду за деревами, порядок дій в екстремальних ситуаціях. Лісопереробна промисловість забезпечує матеріалами меблеву, целюлозно-паперову галузі.

Редакція сайту Новограда-Волинського  04141.com.ua щиро вітає усіх працівників лісу з їх професійним святом, і приєднується до поздоровлень колег, родичів та близьких.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #Деньпрацівникалісу #лісник #поздоровлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...