• Головна
  • ВНЗ з поганим рівнем підготовки юристів припинять набір студентів
12:07, 18 вересня 2016 р.

ВНЗ з поганим рівнем підготовки юристів припинять набір студентів

Факультети ВНЗ, які надають неякісну юридичну освіту, повинні припинити набір студентів.

«Юрист - це повинно звучати гордо!» - До такого висновку прийшли автори «Концепції розвитку юридичної освіти в Україні».

В ході круглого столу на тему: «Модернізація правової освіти в Україні: досягнення експерименту з проведення у 2016 році ЗНО при вступі до магістратури за спеціальністю 081 «Право» дану Концепцію більшість присутніх підтримали.

Присутні представники великих юридичних ВНЗ країни натякнули колегам, що непрофільні ВНЗ, що відкривають на своїй базі юридичні факультети, часто дають неякісну освіту.

Запропонована Концепція, на думку фахівців, здатна шляхом природного відбору відсіяти ВНЗ, що дають погану юридичну освіту. Ідея пропонує студентам бажаючим отримати ступінь бакалавра (а більшість серйозних посад припускають наявність такої міри), проходити не вступні іспити, а незалежні тести - на прикладі тих, що вже кілька років здають школярі.

Такі тести вже сьогодні розроблені Українським центром оцінювання якості освіти та випробувані поруч ВНЗ, які взяли участь в пілотному проекті.

Ідея розрахована на те, що студенти всіх юридичних шкіл країни повинні бути однаково добре підготовлені, щоб продовжити навчання в престижному вузі.

Схема зарахування буде така ж як і нині у школярів. Студент вибирає кілька ВНЗ, в яких бажає продовжити вчитися, і посилає туди заявки в порядку особистої пріоритетності. Далі всі студенти юридичних ВНЗ та юридичних факультетів здають загальні тести і за їх результатами зараховуються.

Виступаючі представники непрофільних ВНЗ, що готують студентів на факультетах правознавства, відзначили мінус для себе. Вони справедливо помітили, що хорошу освіту теж здатні дати, і їх студенти зможуть конкурувати з випускниками престижних ВНЗ як нашої країни, так і зарубіжжя, але при такій системі вони їх просто втратять, оскільки, отримавши хорошу базу знань, студент подасть заявку в більш престижний ВНЗ, і, вступивши туди, отримає диплом саме цього навчального закладу.

Ця ситуація ускладнюється ще й тим, що великі, престижні ВНЗ за розподілом отримують більше бюджетних місць. А в рідному навчальному закладі для студента-відмінника і місця бюджетного бракуватиме, і ім'я ВНЗ буде не так звучати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#юрист #ВУЗ #факультет #вступ #спецыальнысть
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...