До відома новоград-волинців: Пасивні доходи також оподатковуються

У відповідності до вимог Податкового кодексу України, платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа-резидент, який отримує доходи на території України, у якого оподатковується загальний місячний (річний) дохід.

У загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку включаються пасивні доходи, крім доходів у вигляді відсотків по поточних банківських рахунках, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій , соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

Ставка податку на доходи фізичних осіб для пасивних доходів встановлена ​​в розмірі 18%. Крім того, пасивні доходи оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5%.

Термін «пасивні доходи» означає, зокрема, дохід у вигляді відсотків на депозитний (вкладений) банківський рахунок.

Особливості нарахування (виплати) та оподаткування доходів у вигляді процентів визначені в статті 170 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника в ході нарахування йому доходів у вигляді відсотків є особа, яка здійснює таке нарахування.

Отже, дохід у вигляді відсотків, нарахованих на суму вкладеного (депозитного) банківського рахунку, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - фізичної особи та оподатковується: податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором 1,5% .

Новоград-Волинський ПодатковийкодексУкраїни банківськийвклад
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі