• Головна
  • Електронне декларування чиновників: декларувати зараз або чекати змін?
15:39, 23 вересня 2016 р.

Електронне декларування чиновників: декларувати зараз або чекати змін?

Необхідно змінити законодавство про податкове декларування.Про це на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції заявила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна .

«Проблема в тому, що Національне антикорупційне бюро ніколи не зможе провести комплексну перевірку, а також відстежити всі дані декларації. Наприклад, не оформлюється спадщина, отримана в готівці, а значить неможливо перевірити, яким чином воно було отримано », - розповіла Ніна Южаніна .

Громадські активісти, які були присутні на засіданні комітету, заявили, що в цілому вони підтримують ідею нульового декларування.

«Бізнес у нас знаходиться в тіні і часто бізнесмени платять персоналу в конвертах. Але ми проти, щоб корупціонери звільнялися від відповідальності, а в Ваших пропозиціях такий ризик є », - заявив Віталій Шабунін .

У відповідь Ніна Южаніна заявила, що поки взагалі складно щось обговорювати, оскільки немає навіть повністю готового тексту змін.

Спілкування на Комітеті відбувалося на підвищених тонах. У підсумку, голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв перервав втратила конструктив дискусію і повідомив, що Антикорупційний комітет передасть свої пропозиції в письмовому вигляді.

У відповідь на його заяву Ніна Южаніна заявила: «Навіщо нести відповідальність за незадекларовану готівку? Що тут відбувається? Я 30 років працювала в бізнесі. Ясно, що не всі доходи офіційно показувалися, а сплачувалася зарплата в конвертах. Я хочу зараз спокійно задекларувати 100 млн грн і не боятися звинувачень. Я ж не чиновник. Вважаю, що задекларовані суми повинні підлягати нульовий декларації. Але з задекларованих мільйонів потрібно платити 5% податку », - заявила Ніна Южаніна .

У відповідь народний депутат Сергій Лещенко заявив, що вона хоче поховати електронне декларування.

«Що Ви собі дозволяєте?», - Закричала на нього Ніна Южаніна .

Також на Комітеті виступала народний депутат Тетяна Донець .

Вона довго і плутано намагалася розповісти про свої зміни закону, повідомивши, що вона пропонує не розкривати ряд даних, щоб цим не могли скористатися злочинці. Зокрема, вона пропонує обмежити доступ до реєстрів для широкого загалу, а також прибрати з суб'єктів декларування родичів декларанта. Ці пропозиції викликали критику народних депутатів і громадських діячів.

Після тривалих перепалок Єгор Соболєв вирішив закрити Комітет.

«Наступної середи ми будемо голосувати, зараз - поправки в сесійній залі. Але я закликаю кардинально не чіпати електронне декларування. Нульова декларація може бути, щоб всі змогли задекларувати. Але руйнувати закон радикально не можна », - заявив Єгор Соболєв , закриваючи засідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Східна Європа (Польща, Чехія, Словаччина)
10,1%
Північна Європа (Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія)
17,4%
Західна Європа (Австрія, Бельгія, Франція, Німеччина, Нідерланди)
15,6%
Південна Європа (Португалія, Італія, Греція)
7,3%
Британські острови (Великобританія, Ірландія)
9,2%
Північна Америка (Канада, США)
33,9%
СНД (Росія, Білорусь, Казахстан)
6,4%
#Електроннедекларування #чиновники #законодавство #корупціонери #Антикорупційнийкомітет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...