• Головна
  • Як захиститися від застуд у холоди: поради новоград-волинцям
13:23, 25 вересня 2016 р.

Як захиститися від застуд у холоди: поради новоград-волинцям

Надворі доволі прохолодно, перебуваючи у "базарний день" на ринку "Урожай" у місті Новограді-Волинському, можна було побачити багато людей з ознаками простуди. Місцеві торговці, щоб зігрітися попивають чай чи каву, і доволі часто можна було почути як вони діляться, кожен своїм секретом захисту від простуд. Так, їх робота пов'язана з постійним перебуванням на відкритому повітрі, у будь-яку пору року. Можна було б дослухатися і до їх порад, але вирішено надати дійсно корисну інформацію, яка може допомогти новоград-волинцям уникнути хвороби чи мінімізувати її вплив на організм.

З настанням осені і різкого похолодання моментально збільшується кількість людей з простудними захворюваннямиЩоб захистити себе від даних хвороб, медики радять дотримуватися ряду нескладних рекомендацій.

Застуда - хвороба і застуда - переохолодження

Застуда може бути наслідком переохолодження організму, яке може привести до розвитку захворювання: створюються умови, при яких хвороботворні бактерії в організмі починають посилено розмножуватися і провокувати розвиток гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). В результаті переохолодження організму настає захворювання, викликане порушенням функціонування слизових оболонок в дихальних шляхах, знижується місцевий імунітет.

В результаті зниження місцевого імунітету активізуються бактерії, і розвивається запальний процес. Застуда, як захворювання, «заявляє» про себе запаленням певної ділянки в дихальних шляхах, виникаючи при певних умовах: зниженому місцевому імунітеті і присутності інфекції в дихальних шляхах.

Захисну реакцію організму може підірвати не тільки переохолодження, але і надмірні фізичні навантаження, часте перебування на протягах. ГРВІ та грип - це вірусні інфекції, однак не кожна людина, в організм якого потрапляє вірус, захворює. Чим міцніше ваш імунітет - тим вище шанс уникнути кашлю, нежиті і інших «принад» ГРЗ.

Зміцнити імунітет можна як специфічними методами профілактики - медикаментозними препаратами або настоянками трав, так і вживанням деяких продуктів. Корінь імбиру, цитрусові (не зловживайте ними, якщо ви схильні до алергічних реакцій), капуста, гарбуз і ряд інших «осінніх» продуктів допоможуть вашому організму краще чинити опір застуді.

У періоди епідемії ГРВІ менше контактуйте з людьми

Віруси, які провокують розвиток ГРВІ, нестійкі до впливу зовнішнього середовища і швидко гинуть. Однак, вони здатні швидко розповсюджуватися від хворих людей до здорових людей. Людина, яка виглядає здоровою, може бути носієм інфекції і заражати оточуючих.

У період «сезон застуд» ми можемо неодноразово захворіти повторно, оскільки людина, котрий переніс ГРВІ чи грип, не отримує довічного імунітету до даних інфекційних хвороб. Якщо у вас є можливість рідше бувати в місцях великого скупчення людей, коли «вирують» ГРВІ, то скористайтеся такою можливістю. Особливо це актуально для закритих приміщень.

Щеплення від грипу - не панацея

Імунізація проти грипу підвищить опірність організму вірусам, але 100% гарантії захищеності не дасть. Якщо ви вирішили зробити щеплення, то важливо пам'ятати, що вводити вакцину потрібно за 1-1,5 місяців до початку масової захворюваності, а не за тиждень до епідемії або в її розпал. Перед імунізацією обов'язково потрібно оглянутися у терапевта (для дітей - педіатра). Вводити вакцину хворому пацієнту не можна. Також важливо знати, чи немає у вас протипоказань для імунізації.

Слідкуйте за гігієною будинку і на роботі

Деякі люди в період захворюваності на ГРВІ буквально «сплять» в медичній масці. Даремно, оскільки маску потрібно дезінфікувати або міняти не рідше одного разу на годину - інакше ви ще більше ризикуєте захворіти. Маску краще надягати при догляді за хворим пацієнтом або самому хворому, коли він змушений, наприклад, відвідати клініку для консультації з лікарем.

Намагайтеся не терти руками ніс і очі, руки необхідно мити з миючими засобами якомога частіше. Не забувайте регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання, якщо є ультрафіолетова лампа - дезинфікуйте повітря (не забувайте тільки в період роботи апарату виходити з кімнати).

Пам'ятайте про те, що очищувачі та зволожувачі повітря - ваші вірні помічники в профілактиці ГРВІ. Не забувайте тільки своєчасно міняти фільтр в кондиціонері. Одягайтеся по погоді, щоб не переохолоджуватися і вчасно лікуєте хронічні захворювання, які можуть стати «розсадником» інфекції в організмі.

Якщо ж ви все-таки захворіли, то не переносіть хворобу на ногах, щоб уникнути ускладнень, викликайте лікаря, пийте більше рідини і дотримуйтесь постільного режиму.

Натуральні прянощі і гострі спеції захищають організм від вірусів

Натуральні прянощі і гострі спеції захищають організм від вірусів і простуд, а також допомагають організму зігріватися в холоди.

Практично всі гострі і пряні натуральні спеції позитивно впливають на імунітет. Червоний і чорний перець, гвоздика, коріандр, розмарин зміцнюють імунітет, допомагають організму зігрітися і швидше переварити їжу (що особливо актуально для тих, хто стежить за своєю вагою). Ну а рекордсмен з протидії грипу та іншим вірусам - часник. У ньому міститься природний антибіотик алліцин, який ефективно бореться з хвороботворними бактеріями і вірусами, а також допомагає запобігти ускладненням після хвороби. Головний недолік цих «ліків» - різкий запах, тому є його щодня, звичайно, не виходить.

До речі, через брак сонячного світла в осінній і зимовий період в організмі істотно знижується концентрація вітаміну D, що також негативно позначається на імунній системі. Заповнити його допоможе морська риба, особливо лосось, скумбрія, оселедець, і рослинні олії, особливо лляне, соняшникова, гарбузове та оливкова.

Фрукти яскравих кольорів і мед захистять організм і піднімуть настрій

Скорочення світлового дня і перепади температури не тільки послаблюють імунітет, але і негативно впливають на наш психологічний стан. А це, в свою чергу, теж негативно позначається на стані здоров'я і опірності хворобам.

Як відомо, прекрасно піднімають настрій солодкі продукти. Але з настанням холодів людям, які схильні до повноти, варто жорстко обмежувати себе в цукерках і тістечках, адже зайві кілограми в холодну пору року відкладаються набагато швидше, а позбутися від них - складніше. А ось відмовляти собі в натуральних вітамінних солодощах - фруктах, ягодах і меді - не варто, тим більше, що це прекрасний захист для організму від грипу і ГРВІ.

Фрукти і мед, як в чистому вигляді, так і у вигляді салатів, запечені, политі йогуртом або т.п. - Не тільки заповнять потребу організму в глюкозі, позбавлять від нав'язливого бажання з'їсти шматочок шоколаду, але і зміцнять імунітет.

Важливо пам'ятати, що мед з чаєм та іншими гарячими напоями можна вживати тільки «вприкуску». Якщо покласти ложку меду в гарячу воду, він втратить свої корисні властивості. Дуже смачно поєднувати мед з яблуками або сиром.

Лікарі рекомендують щодня з'їдати не менше 500 грамів овочів і фруктів. І не забувайте про зелені. Найкорисніші фрукти і овочі - сезонні.

Цитрусові - лимони, мандарини і апельсини - багаті вітаміном С і флавоноїди, які підсилюють антиоксидантний ефект, але далеко не всі можуть дозволити собі щодня годувати сім'ю такими плодами. Тому заповнити потребу у вітаміні С можна завдяки настоям шипшини, ягід, яблук та квашеній капусті. В останній, до слова, цього вітаміну набагато більше ніж в лимонах.

Не забувайте також про журавлину і грейпфрутахи - вони живлять організм вітамінами, захищають від безлічі хвороб і навіть нормалізують роботу серця, завдяки високому вмісту лікопіну і елагової кислоти.

Всі овочі і фрукти оранжевого кольору - хурма, гарбуз, морква - містять, крім іншого, бета-каротин, альфа-каротин, лютеїн, кверцетин та інші речовини, які перетворюються в вітамін А.

У всіх яскравих фруктах і таких овочах, як брокколі, помідори і цибулю, міститься кверцетин, який відомий своїми протизапальними властивостями і допомагає організму виробити антитіла до вірусів.

Організм захистять кисломолочні продукти і цільнозернові каші

У захисті організму від сезонних вірусів і хвороб величезну роль грають кисломолочні продукти і натуральні цільнозернові каші.

Незамінним помічником у боротьбі за здоров'я в міжсезоння є кисломолочні продукти. Вони позитивно впливають на шлунково-кишковий тракт, а від нього багато в чому і залежить наш імунітет. Сучасний медики, спираючись на дані численних досліджень, рекомендують пити кефір або «живі» йогурти, щоб уберегтися від хвороби, а також в період одужання, якщо ви все-таки підхопили вірус.

Доведено, що пробіотики зменшують грипозні симптоми: температуру, кашель і нежить. Але, важливо пам'ятати, що не всі кисломолочні продукти однаково корисні. Тому завжди уважно читайте етикетки і звертайте увагу на термін придатності. Запам'ятайте: чим він коротший, там продукт «натуральніше». Якщо є можливість самому сквашувати кефір або кисле молоко - краще не шкодувати на це часу і сил.

Щоденне вживання теплого чаю з імбиром зміцнить імунітет

Щоденне вживання теплого чаю з імбиром зміцнить імунітет, захистить від застуди і допоможе підбадьоритися.

Напередодні сезону грипу та ГРВІ багато задумалися про те, як захистити себе і свою сім'ю від недуг. При відсутності прямих показань і рекомендацій медиків, фахівці рекомендують не ковтати жменями аптечні препарати, а зміцнювати імунітет натуральними, корисними і безпечними методами.

Одним з найвідоміших і потужних захисників від бактерій і вірусів є корінь імбиру в поєднанні з лимоном, який корисний не тільки завдяки вмісту в ньому вітаміну С, а й завдяки «яскравому» аромату, який діє безпосередньо на імунну систему і дихальні органи. До того ж, таке поєднання ароматів і вітамінів бадьорить і додає сил.

 

Імбир, втім, як і лимон, містить величезну кількість вітамінів, які активізують захисні сили організму.

Відвар шипшини зміцнює імунітет і рятує від застуд

Відвар шипшини не тільки зміцнює імунітет і рятує від застуд, але і додає сил протягом важкого дня. Головна умова - він повинен бути правильно приготований.

Відвар шипшини ні в якому разі не можна кип'ятити, так як більшість вітамінів, особливо вітамін С, відповідальний за зміцнення імунітету, швидко руйнуються. При правильному приготуванні теплий чай замінить вітаміни, імуностимулятори та лимони під час застуди.

При цьому дуже важливо, щоб напій настоявся не менше 12 годин, в іншому випадку більшість вітамінів просто не встигнуть потрапити в воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Східна Європа (Польща, Чехія, Словаччина)
10,1%
Північна Європа (Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія)
17,4%
Західна Європа (Австрія, Бельгія, Франція, Німеччина, Нідерланди)
15,6%
Південна Європа (Португалія, Італія, Греція)
7,3%
Британські острови (Великобританія, Ірландія)
9,2%
Північна Америка (Канада, США)
33,9%
СНД (Росія, Білорусь, Казахстан)
6,4%
#Новоград-Волинський #простуда #ОРВІ #лікар #рецепт #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...