• Головна
  • Нотаріусів та держреєстраторів зобов'язали перевіряти справжність судових рішень на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій
18:13, 4 жовтня 2016 р.

Нотаріусів та держреєстраторів зобов'язали перевіряти справжність судових рішень на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою зобов'язав нотаріусів та інших суб'єктів реєстрації перевіряти судові рішення на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій. Ініціатором таких змін став Мін'юст.

Відтепер реєстраційну дію буде вчинено, тільки якщо реєстратор знайде відповідне рішення в реєстрі судових рішень. При відсутності рішення в реєстрі реєстраційна дія здійснюватися не буде.

Зазначимо, що випадки рейдерських захоплень майна та бізнесу після того, як Мін'юст спростив процедуру реєстрації і відкрив реєстри для загального доступу, почастішали — система стала показувати недоробки. Тому, в законодавство вносяться зміни, спрямовані на удосконалення безпеки системи реєстрації та процедури здійснення угод. Один із законопроектів на цю тему сьогодні знаходиться на розгляді Верховної Ради. Це проект №5067 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів», який був зареєстрований 5 вересня 2016 року. Саме його просить підтримати Павло Петренко.

В рамках цього проекту пропонується ввести кримінальну відповідальність за вчинення рейдерських захоплень — вісім років ув'язнення з конфіскацією майна. При цьому будуть каратися всі особи, причетні до рейдерських схем, — реєстратори, заявники та вигодонабувачі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, це надасть більше повноважень поліцейським та підвищить правопорядок
12,6%
Ні, поліцейські почуватимуться "господарями життя" і зловживатимуть цим правом
83,2%
Не знаю, а що це таке?
4,2%
#Нотаріус #держреєстратор #ВерховнаРада #Мін'юст #реєстраційнадія #рейдерськізахоплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...