• Головна
  • Українцям профінансують утеплення житла
08:28, 6 жовтня 2016 р.

Українцям профінансують утеплення житла

Можливість одягнутися в розстрочку, без першого внеску і довідки про доходи, а також отримати компенсацію до 3000 євро протягом декількох тижнів – головні особливості програми з енергоефективності від ЄБРР.

Левова частка житла в Україні не є енергоефективним. Із-за поганої ізоляції втрати тепла квартир і будинків можуть досягати 30%: людям доводиться все більше платити за опалення, і нерідко жити при цьому в прохолодних приміщеннях. Щоб вирішити цю проблему Європейський банк реконструкції і розвитку розробив і впровадив в Україні програму з енергоефективності.

Позики в рамках проекту можуть отримувати пересічні українці, які готують житло до опалювального сезону.

"Виник величезний попит на фінансування такого роду, і нами була підготовлена програма IQ energy, в рамках якої надається пільгове фінансування підвищення енергоефективності житла. По ній можна отримати компенсації на утеплення житла", — розповів асоційований директор департаменту енергоефективності ЄБРР Сергій Масліченко

Цікавими особливостями програми є не тільки солідна сума кредиту, але і розмір компенсації може досягати 3 тис. євро.

"Одна з ключових особливостей програми ЄБРР — швидкість появи рішення: воно приймається через 10 хвилин після подачі заявки. Коли людина її подає, їй не потрібно надавати довідку про доходи. До того ж позики надаються без початкового внеску і під пільгову процентну ставку: номінальна річна ставка становить 19,99%. Компенсацію за програмою IQ energy можна отримати при будь-якому кредиті від банку-партнера, в тому числі і при розстрочці. При комплексних проектах утеплення можна брати і суми понад 300 тис. грн під заставу житла. Головне, щоб з допомогою кредитних коштів банку було куплено енергоефективне обладнання зі списку", — зазначила керівник проекту IQ energy Оксана Булгакова.

Європейський банк не бариться, і вже почав виплачувати клієнтам перші компенсації.

"З моменту подачі заявки на компенсацію до її фактичного підтвердження минуло лише два тижні. Це дуже оперативно — набагато швидше, ніж за державною програмою. Причому, зауважу, що компенсацію можна отримати не тільки на покупку устаткування, але і на вартість монтажних робіт і супутніх матеріалів", — підкреслив учасник програми IQ energy Станіслав Поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Українці #утеплення #компенсація #енергоефективність #ізоляція #Європейськийбанк #опалювальнийсезон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...