• Головна
  • Українських програмістів цінують за кордоном
10:28, 12 жовтня 2016 р.

Українських програмістів цінують за кордоном

Прекрасне далеко: чому українських айтішників цінують за кордоном

Україна займає 11-е місце в топ-50 країн з кращими програмістами. Як українцям вдається конкурувати і чому наша IT-школа цінується у світі

У недавньому рейтингу ресурсу HackerRank, пропонує розробникам завдання з програмування різного ступеня складності, Україна зайняла 11-е місце серед топ-50 країн з кращими програмістами. Цей же ресурс визнав українських айтішників кращими у сфері IT-безпеки і назвав Україну однією з п'яти країн з найкращою математичною підготовкою програмістів. За рахунок чого в умовах низького попиту на українських професіоналів з інших сфер наші IT-фахівці продовжують залишатися затребуваними в Європі і США?

Сильна інженерна школа

Задовго до здобуття незалежності наша наукова школа славилася хорошою базою і фахівцями. Але світ не стоїть на місці, сучасний ринок праці потребує нових знань. Щоб не відставати від решти світу, українську систему освіти необхідно поліпшувати і адаптувати до міжнародних стандартів. У багатьох розвинених країнах дипломи українських університетів досі не визнають.

Але з вихідцями з технічних університетів проблеми виникають рідко. За даними порталу DOU, в минулому році в Україні налічувалося 90 000 IT-фахівців. Щорічно їх кількість збільшується на 20%.

Найчастіше українських програмістів кличуть у Польщу, Німеччину, Ізраїль, Великобританію і скандинавські країни. За оцінками онлайн-спільноти розробників програмного забезпечення DOU, за останній рік з України виїхало від 2 000 до 5 000 фахівців. 

Хороші зарплати, зручні офіси і можливість працювати дистанційно підштовхують все більше абітурієнтів до вибору IT-спеціальності. Якби українські роботодавці не поступалися зарубіжним в умовах оплати праці, відтік мізків з України, напевно, б сповільнилося. Але ми можемо точно говорити, що українська школа програмування затребувана в світі, а рівень професіоналізму українських айтішників не гірше, ніж за кордоном.

Де знаходять цінні IT-кадри

Більшість українських програмістів виходять з київських, харківських, львівських та одеських вузів. Для роботодавців рівень їх успішності залежить від знання мов програмування (Java, Python, C++, PHP), досвіду роботи, знання англійської мови. Іноді роботодавці звертають увагу на компанію, в якій встиг попрацювати айтішник.

Гнатися за досвідченими фахівцями необов'язково, вважає технічний директор української онлайн-платформи для пошуку репетиторів Preply.com Дмитро Волошин. Українські вузи готують сильних випускників з комп'ютерних наук. "Українські студенти рік за роком займають топові місця на міжнародних олімпіадах з програмування, частина з них ще в студентські роки проходять стажування в найбільших компаніях і після отримання диплома, який необхідний для візи, виїжджають за кордон. Інші залишаються і влаштовуються на роботу в українських компаніях вже з третього-четвертого курсу, тому хороша стратегія - починати шукати зірок ще з університетської лави", - радить він.

Хто їде

В українських компаніях практично немає програмістів старше 45 років. Досвід роботи дає їм можливість влаштуватися на роботу за кордоном. Іноземні компанії пропонують великі грошові винагороди, соціальні гарантії, оплачують житло або допомагають отримати візу. Так, у світі айтішники з України отримують зарплати майже в чотири рази вище індусів і наполовину більше, ніж китайські фахівці. До такого висновку прийшла організатор проекту Smart Club Анастасія Чістенко, проаналізувавши дані сервісу порівняння зарплат PayScale. Тому на ринку праці українські роботодавці поки програють у боротьбі за хороших фахівців.

За оцінками онлайн-ресурсу DOU, за останній рік з України виїхало від 2 000 до 5 000 фахівців. Найчастіше українських програмістів кличуть у Польщу, Німеччину, Ізраїль, Великобританію і скандинавські країни. Тих, хто залишається, часто тримає складний процес оформлення документів.

Для західних компаній українські IT-фахівці - це інвестиції. Хоча б тому, що наш програміст погодиться працювати за меншу оплату і йому не доведеться платити €7 000-8 000, отримує як його німецький колега. Але при цьому він буде знати куди більше.

Привабливі пропозиції працевлаштування для IT-фахівців надходять щодня, з них більш як 5% - безпосередньо від іноземних компаній. Навіть пропозиція українських роботодавців може мати на увазі контракт з переїздом в закордонний офіс. Middle QA у GlobalLogic Михайло Графин вважає, що для західних компаній українські IT-фахівці - це інвестиції. Тим більше, що наш програміст погодиться працювати за меншу оплату і йому не доведеться платити €7 000 - 8 000 як його німецькому колезі. При цьому він буде знати куди більше, а відсутність вузькопрофільних знань швидко компенсує самонавчанням, тож впорається з будь-яким завданням.

Спеціаліст з ІТ-технологій Ганна Купченко, яка переїхала в США, говорить, що в програмуванні багато українські айтішники сильніше американських. "Найцікавіше - фахівці із США це розуміють, визнають і, звичайно ж, використовують. Деякі американці можуть тижнями працювати над завданням, яке українець з такою ж професійною кваліфікацією вирішує за 30 хвилин. Просто у нас інший тип мислення", - вважає вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Facebook
58,0%
Twitter
3,0%
Одноклассники
13,0%
ВКонтакте
23,0%
Інша
3,0%
#Програмісти #айтишники #школа #рейтинг #компанія #американці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...