У Новограді-Волинському та районі сезон холодів вже давно настав. І в приватному секторі і в комунальному вмикається опалення. У будь-якому випадку звягельчанам буде корисно дізнатися, як можна зігріти себе та утеплити свій будинок чи квартиру, щоб не замерзнути цієї зими. Зверніть увагу, що наведені поради не потребуватимуть від вас будь-яких значних додаткових витрат, зате допоможуть зменшити рахунки за опалення.

Вранці відкривайте штори і жалюзі

утеплення сонце

Ця порада стосується тих, у кого вікна виходять на сонячну сторону. Не втрачайте можливість прогріти свій будинок безкоштовної енергією сонячних променів.

Щільно завішуйте вікна вночі

утеплення штори

Коли сонце заходить, вікна стають найголовнішим джерелом тепловтрат. Закривайте їх на ніч щільними шторами або навіть старими ковдрами.

Закрийте всі щілини

утеплення щілини

У будівельних магазинах зараз досить монтажних пінок і спеціальних гелів, якими можна прибрати всі наскрізні щілини у вікнах буквально за 10-15 хвилин.

Обклейте скла пакувальної плівкою

утеплення плівка

Ніякого клею. Просто намочіть скло і рівномірно притисніть заздалегідь підігнаний за розміром шматок пакувальної плівки. Такий нехитрий трюк може знизити тепловтрати через вікна на 50%.

Побільше килимів

утеплення килими

Килими годяться не тільки для створення затишку в оселі, але і для утеплення підлоги. Особливо це стане в нагоді тим, хто живе на першому поверсі або в приватному будинку.

Відбивач для радіатора

утеплення радіатор

Зробіть з алюмінієвої фольги і листа картону простий відбивач і розмістіть його за батареєю. Так ви будете більше опалювати свій будинок і менше - вулицю.

Якщо у вас є програмований термостат, то використовуйте його

утеплення термостат

Іноді розібратися з програмуванням системи опалення або кондиціонера складніше, ніж у запуску космічного корабля. Але якщо ви зробите це, то, встановивши більш низькі значення температури в нічний і робочий час, зможете заощадити до 15% на оплату обігріву.

Перекрийте димохід

утеплення димохід

Якщо у вас в будинку є рідко використовуваний камін або піч, то переконаєтеся, що його димохід закритий. При необхідності перекрийте відтік теплого повітря з приміщення за допомогою спеціального надувного целофанового мішка.

Утепліть бойлер

утеплення бойлер

На те, щоб завернути бойлер у старі куртки та ковдри (через брак спеціальних будівельних утеплювачів), піде не більше півгодини. Зате потім ви зможете всю зиму економити від 4 до 9% на нагріванні води.

Зробіть компактний нагрівач на свічці

утеплення свічка

За допомогою двох глиняних горщиків і свічки в якості джерела тепла цілком можна зробити компактний і економічний обігрівач. Він здатний підняти температуру в невеликій кімнаті практично без всяких витрат.

Одягайтеся!

утеплення одяг

Погодьтеся, досить безглуздо ходити по будинку в шортах і футболці і при цьому скаржитися на низьку температуру. Постарайтеся у зимовий час утеплювати не тільки своє житло, але і себе коханого.

Лягайте спати із грілкою

Як утеплити квартиру

Старовинна гумова грілка, заповнена гарячою водою, назавжди позбавить вас від необхідності тремтіти від холоду довгими зимовими вечорами.

Діліться теплом з коханими!

утеплення любов

Холод у квартирі може зіграти і позитивну роль. Наприклад, послужити приводом для інтенсивних обіймів.

А у вас вдома тепло?