• Головна
  • Українські військові поки не зможуть розривати контракти
18:12, 18 жовтня 2016 р.

Українські військові поки не зможуть розривати контракти

Звільнення великої кількості військовослужбовців негативно вплине на боєздатність ЗСУ

Верховна Рада підтримала вето президента на закон, який дозволяв контрактникам звільнятися до завершення особливого періоду. За те, щоб подолати вето президента на зміни до закону про військовий обов'язок і військову службу №4689 проголосували 82 депутати при 300 необхідних.

За те, щоб відправити документ на доопрацювання, проголосували 149 депутатів при 226 необхідних.

Таким чином, закон відхилено. Прийнятим парламентом законом пропонувалося дозволити контрактникам, що надійшли на службу до жовтня 2015 року, розривати контракти через певний період (через 12 або 18 місяців), а не "до кінця особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію".

Своє рішення накласти вето президент пояснив тим, що закон дозволить одночасно звільнитися приблизно 57 тисяч військовослужбовців.

"Звільнення такої великої кількості військовослужбовців, а також звільнення в 2016 році приблизно 21 тисячу військовослужбовців, які проходять службу за мобілізаційному заклику, призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом Збройних сил України, що негативно вплине на їх боєздатність", - сказано в пропозиціях президента.

Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський у своєму виступі перед голосуванням повідомив, що вже завтра комітет подасть проект закону, який дозволить врегулювати проблему безстрокових контрактів для частини військовослужбовців, з одного боку, і дозволить не допустити критичного зниження чисельності військовослужбовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Facebook
58,0%
Twitter
3,0%
Одноклассники
13,0%
ВКонтакте
23,0%
Інша
3,0%
#Військовослужбовці #боєздатністьЗСУ #закон #вето #президент #військоваслужба #депутати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...