• Головна
  • В Україні можуть обмежити готівковий розрахунок до 14 500 грн за покупку
13:31, 25 жовтня 2016 р.

В Україні можуть обмежити готівковий розрахунок до 14 500 грн за покупку

Національний банк України має намір розширити фінансовий сектор і ввести безготівковий розрахунок в Україні шляхом легалізації в Україні нової системи інтернет-розрахунків.

Так, в 13 вересня 2016 року в Верховній Раді був зареєстрований проект постанови №5117«Про антикорупційні заходи легалізації доходів».

Ініціатором законопроекту виступила народний депутат Тетяна Донець .

 

Безготівковий розрахунок поліпшить фінансовий сектор в країні

Заходи щодо обмеження готівкового обігу в Україні передбачені серед завдань Національного банку України Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року, схваленої Національною радою реформ 15 травня 2015 року та співпраці з програмою Міжнародного валютного фонду, яка на сьогодні є європейським маршрутом для України.

Одна з основних тенденцій програми - максимальний розвиток в Україні систем безготівкових розрахунків. які в 2020 році мають привести скорочення обсягу готівки в обігу з нинішніх 18% (по відношенню до ВВП) до 12%.

Рівень безготівкових платежів в локальній платіжній системі, який зараз становить 1,2%, повинен підвищитися як мінімум до 30%.

 

Нова система інтернет-розрахунків

«До кінця 2016 року Національний банк України повинен розробити і втілити в життя концепцію політики готівкового обігу, спрямовану на ефективне, безперебійне і безпечне проведення операцій з готівкою, а також на поступове зниження частки готівкового обігу на користь безготівкового, шляхом забезпечення доступу до ринку міжнародних систем інтернет-розрахунків », - підкреслює народний депутат.  

Як наголошується в пояснювальній записці, повинні бути створені умови для збільшення безготівкових розрахунків шляхом впровадження інноваційних платіжних продуктів і розвитку електронних платежів.

Зростання безготівкових розрахунків - це загальносвітова тенденція, яка характеризує рівень розвитку ринкових відносин. Подібні нововведення задіяні в багатьох європейських країнах.

В Італії, наприклад, заборонено розплачуватися готівкою за покупки понад 3 тис. Євро з 1 січня 2016 року, а орендні платежі (в т.ч. і за оренду літнього будиночка на вихідні) проводяться виключно за безготівковий розрахунок незалежно від суми. У Франції готівку обмеження встановлені від 1 тис. Євро вже з 1 вересня 2015 року. Іспанія з 2012 року встановила обмеження для готівкових розрахунків на операції від 2500 євро.

З 1 січня 2016 року в Словаччині введено безготівковий розрахунок для платежів типу: В2В (продаж власних товар / послуг корпоративним клієнтам, тобто іншим компаніям), С2в і В2С (форма електронної торгівлі, метою якої є прямі продажі для споживача). Даний розрахунок становить в сумі від 5 тис. Євро і в сумі від 15 тис. Євро для фізичних осіб, які діють в цілях, що знаходяться за межами їх бізнесу і торгівлі.

 

Тіньова економіка і незаконне відмивання доходів

Зараз значні обороти готівки в державі свідчать про велику частку тіньової економіки, а тому заходи, спрямовані на обмеження готівкових розрахунків, приведуть до поступової легалізації доходів, і, відповідно, сприятимуть зменшенню тіньової економіки.

Перехід на безготівкові розрахунки дозволить знизити витрати держави на виготовлення банкнот і монет, а також дасть можливість контролювати доходи населення і оптимізувати податкову систему.

 

Мета і заходи для поліпшення фінансової системи

Проектом пропонується рекомендувати Національному банку України в місячний строк з дня прийняття Постанови встановити граничну суму розрахунків готівкою в розмірі, що не перевищує десять мінімальних заробітних плат - на сьогоднішній день до 14 500 грн.

Метою проекту є впровадження антикорупційних заходів з протидії відмиванню доходів, отриманих незаконним шляхом, для легалізації доходів і зменшення рівня тіньової економіки, створення умов для підвищення рівня надходжень до Пенсійного фонду України та збільшення фінансових ресурсів в банківську систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як Ви оцінюєте реформу міліції у поліцію?
проголосувало 113 відвідувачів
Позитивно, на вулицях стало значно безпечніше, нові поліцейські заслуговують на довіру
4,4%
Мені байдуже, все рівно нічого не покращилося
8,0%
Негативно, криміногенна ситуація значно погіршилася, змінилися тільки вивіски
87,6%
#Україна #покупки #обмеження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...