В Україні можуть обмежити готівковий розрахунок до 14 500 грн за покупку

Національний банк України має намір розширити фінансовий сектор і ввести безготівковий розрахунок в Україні шляхом легалізації в Україні нової системи інтернет-розрахунків.

Так, в 13 вересня 2016 року в Верховній Раді був зареєстрований проект постанови №5117«Про антикорупційні заходи легалізації доходів».

Ініціатором законопроекту виступила народний депутат Тетяна Донець .

 

Безготівковий розрахунок поліпшить фінансовий сектор в країні

Заходи щодо обмеження готівкового обігу в Україні передбачені серед завдань Національного банку України Комплексною програмою розвитку фінансового сектора України до 2020 року, схваленої Національною радою реформ 15 травня 2015 року та співпраці з програмою Міжнародного валютного фонду, яка на сьогодні є європейським маршрутом для України.

Одна з основних тенденцій програми - максимальний розвиток в Україні систем безготівкових розрахунків. які в 2020 році мають привести скорочення обсягу готівки в обігу з нинішніх 18% (по відношенню до ВВП) до 12%.

Рівень безготівкових платежів в локальній платіжній системі, який зараз становить 1,2%, повинен підвищитися як мінімум до 30%.

 

Нова система інтернет-розрахунків

«До кінця 2016 року Національний банк України повинен розробити і втілити в життя концепцію політики готівкового обігу, спрямовану на ефективне, безперебійне і безпечне проведення операцій з готівкою, а також на поступове зниження частки готівкового обігу на користь безготівкового, шляхом забезпечення доступу до ринку міжнародних систем інтернет-розрахунків », - підкреслює народний депутат.  

Як наголошується в пояснювальній записці, повинні бути створені умови для збільшення безготівкових розрахунків шляхом впровадження інноваційних платіжних продуктів і розвитку електронних платежів.

Зростання безготівкових розрахунків - це загальносвітова тенденція, яка характеризує рівень розвитку ринкових відносин. Подібні нововведення задіяні в багатьох європейських країнах.

В Італії, наприклад, заборонено розплачуватися готівкою за покупки понад 3 тис. Євро з 1 січня 2016 року, а орендні платежі (в т.ч. і за оренду літнього будиночка на вихідні) проводяться виключно за безготівковий розрахунок незалежно від суми. У Франції готівку обмеження встановлені від 1 тис. Євро вже з 1 вересня 2015 року. Іспанія з 2012 року встановила обмеження для готівкових розрахунків на операції від 2500 євро.

З 1 січня 2016 року в Словаччині введено безготівковий розрахунок для платежів типу: В2В (продаж власних товар / послуг корпоративним клієнтам, тобто іншим компаніям), С2в і В2С (форма електронної торгівлі, метою якої є прямі продажі для споживача). Даний розрахунок становить в сумі від 5 тис. Євро і в сумі від 15 тис. Євро для фізичних осіб, які діють в цілях, що знаходяться за межами їх бізнесу і торгівлі.

 

Тіньова економіка і незаконне відмивання доходів

Зараз значні обороти готівки в державі свідчать про велику частку тіньової економіки, а тому заходи, спрямовані на обмеження готівкових розрахунків, приведуть до поступової легалізації доходів, і, відповідно, сприятимуть зменшенню тіньової економіки.

Перехід на безготівкові розрахунки дозволить знизити витрати держави на виготовлення банкнот і монет, а також дасть можливість контролювати доходи населення і оптимізувати податкову систему.

 

Мета і заходи для поліпшення фінансової системи

Проектом пропонується рекомендувати Національному банку України в місячний строк з дня прийняття Постанови встановити граничну суму розрахунків готівкою в розмірі, що не перевищує десять мінімальних заробітних плат - на сьогоднішній день до 14 500 грн.

Метою проекту є впровадження антикорупційних заходів з протидії відмиванню доходів, отриманих незаконним шляхом, для легалізації доходів і зменшення рівня тіньової економіки, створення умов для підвищення рівня надходжень до Пенсійного фонду України та збільшення фінансових ресурсів в банківську систему.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Продовжується спільна робота працівників служби у справах дітей з інспекторами ювенальної превенції Новоград-Волинського ВП ГУНП та представниками ДСНС щодо недопущення та попередження нещасних випадків на водоймах серед неповнолітніх, профілактики вживання спиртних та тютюнових виробів, попередження бездоглядності, створення безпечного середовища для дітей. 04.08.2020 року проведено спільний рейд на березі річки Случ, де під час літньої спеки відпочивають...
Суспільство
На сьогодні Національна служба здоров'я України законтрактувала 1084 заклади на надання медичної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах. З них: 1049 закладів – без проведення хірургічних операцій; 843 заклади – на здійснення хірургічних операцій в стаціонарних умовах.  Про це НСЗУ інформує на своїй сторінці у фейсбук. За надання стаціонарної допомоги пацієнтам в квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм 10 млрд грн. В безоплатний пакет з надання...
Суспільство
30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, пп В2731) отримала мобільні комплекси спостереження, про це повідомляє пресслужба бригади. Мобільний комплекс спостереження дозволяє ефективно та безпечно спостерігати вздовж лінії зіткнення з противником. Він дає можливість за декілька хвилин розгорнути систему спостереження, де є ризик снайперського вогню. Даний комплекс допомагає бійцю спостерігати за ворогом через...
Суспільство
Новоград-Волинська ОТГ - на 28 місці в загальноукраїнському рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України. Про це повідомляє Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу. За результатами наданої інформації, Фондом "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу", сформовано черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України. Публікуємо р...
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ на 04 серпня 2020 року повідомив Любомир Дутчак - начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію в Новоград-Волинській міській ОТГ не зареєстровано. Однак, до інфекційного відділення КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» поступили житель району 1960 р.н. та жителька Ємільчинсько...
Суспільство
Проблема так званої подвійної оренди землі є доволі цікавим явищем у діяльності як сільськогосподарських підприємств, так і органів юстиції, до числа функцій яких належить реєстрація прав оренди в державних реєстрах. Варто зазначити, що ринку землі в Україні поки що немає (якщо, звичайно, під словом «земля» розуміти лише ту землю, цільове призначення якої полягає в товарному сільськогосподарському виробництві), зате є ринок оренди землі, конкуренція на яко...
Суспільство
У місті Новограді-Волинському в мікрорайоні "Морське" можливі перебої з водопостачанням.  Про це повідомляє адміністрація КП НВМР "ВУВКГ".  У зв'язку з профілактичними роботами на підвищувальній насосній станції (ПНС) по вулиці Ушакова, 05.08.2020 року з 9:00 до 17:00 години водопостачання буде подаватися з пониженим тиском. Просимо поставитись із розумінням до тимчасових незручностей!" - йдеться в повдомлені.
Суспільство
Запрошуємо жителів Новоград-Волинщини долучитися до ініціативи "Мій телефонний друг", всеукраїнського проєкту дружньої підтримки та інформування людей, що опинилися на самоті. У відповідь на наслідки COVID-19 в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Українська Волонтерська Служба (УВС) запустили проєкт Мій телефонний друг, щоб підтримати людей, які опинилися на самоті. Волонтери проєкту, здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, людя...
Суспільство
На офіційному сайті Житомирської ОДА сьогодні о 8 годині ранку 2020 року було оприлюднено наступну інформацію:«На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 31 липня було прийнято рішення про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених п...