• Головна
  • Звіт міського голови Віктора Леонідовича Весельського за рік роботи
19:20, 25 жовтня 2016 р.

Звіт міського голови Віктора Леонідовича Весельського за рік роботи

Шановні новоград-волинці, наші виборці та депутати міської ради, представники засобів масової інформації, релігійних конфесій, місцевих організацій політичних партій і громадських організацій, керівники підприємств, установ, організацій, колеги та друзі!!!

Вітаю всіх у цьому залі та громаду міста, яка висловила мені високу довіру і через 17 років після мого повернення з Києва, надала кредит довіри, обравши мене міським головою на 5 років.

25 жовтня 2015 року, тобто рік тому, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів. Мені повірили більше 54% виборців, дякую всім!!! 
Чому ж мене обрали? По перше, я не купував виборця; по друге, не підкупляв ДВК, МВК; і по третє – основне, – за 17 років роботи у м.Києві в центральних органах влади, незалежно від моїх посад, я не відмовляв жодній простій людині у її зверненнях.
Повернувшись у місто Новоград-Волинський, я побачив, що існує багато проблем, які роками накопичувалися. Люди були зневірені у владі. 
Першим моїм кроком на посаді міського голови стало обрання на конкурсній основі шляхом проведення громадських слухань та призначення заступників міського голови, що було передбачено у моїй передвиборчій програмі. Відбулися співбесіди зі всіма начальниками управлінь та відділів міської ради, їх колективами. 
Протягом 2016 року ми разом із командою працювали над виконанням плану соціально-економічного розвитку міста та пропозиціями виборців, які були задекларовані в моїй передвиборчій програмі у 2015 році. Цей документ ніяк не став для мене банальною передвиборчою формальністю, чи як це часто буває в нашій державі, – красивою казочкою, про яку забувають наступного дня після перемоги на виборах.
Частину пунктів з передвиборчої програми уже вдалось виконати, по деяких зроблено певний обсяг роботи, завдяки чому ми знаходимося на завершальній стадії виконання. Однак, слід пам’ятати, що минув лише один рік після мого обрання, а попереду ще чотири роки плідної роботи!!! 
Після обрання мене міським головою я виокремив три блоки питань, над якими почав працювати у першу чергу.
Блок перший – відновити довіру до місцевої влади. Я провів перед виборами 120 зустрічей із виборцями, на яких, за підрахунками мого штабу, побувало чотири тисячі вісімсот п’ятдесят громадян міста. І скрізь люди висловлювали своє незадоволення тодішньою владою. Вони не нарікали на низькі пенсії і зарплати, а обурювались тим, що їх не чують і не хочуть почути їхніх проблем та їхнього болю. 
Тож, враховуючи вимоги виборців, нами було запроваджено особисті прийоми громадян міським головою та секретарем міської ради щоп’ятниці, а також першим заступником та заступниками міського голови, керуючим справами виконавчого комітету, начальниками всіх управлінь та відділів міської ради.
Прийом щоп’ятниці ведеться мною до останнього відвідувача! З листопада 2015 року по жовтень 2016 року проведено щоп’ятниці 52 прийоми новоград-волинців, з них 20 виїзних, надійшло та опрацьовано мною на прийомах 977 звернень, більшість з яких позитивно вирішені. 
Працює центр надання адміністративних послуг, яким протягом дев’яти місяців 2016 року надано 12353 адмінпослуг. (від надання деяких платних адміністративних послуг до міського бюджету надійшло 206 тис. грн.)
Чи хтось може зараз у місті сказати, що неможливо щоп’ятниці потрапити до міського голови? Або що прийоми тільки по запису, чи потрібно записуватися наперед? 
А все завдяки тому, що діяльність міського голови та його команди широко висвітлюється у місцевих засобах масової інформації, а також запроваджено прямі трансляції по місцевому телебаченню пленарних засідань сесій та засідань виконавчого комітету міської ради, виїзних прийомів міського голови. За що я дякую директору ПП „Студія Калина“ Каліновському Олександру Борисовичу та всім працівникам засобів масової інформації.
Другий блок питань – рік тому людей надзвичайно непокоїли тарифи на воду, проїзд у місцевому транспорті та ціни на ліки.
Нам вдалося змінити рішення НКРЕ і знизити тарифи на воду у місті Новограді-Волинському з 23гривень 11 копійок у 2015 році до 19 гривень 34 копійок на весь 2016 рік!!!
Згідно з чинним законодавством міською радою було прийнято рішення, відповідно до якого мали право на пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування 9 категорій громадян, а 21 липня 2016 року міською радою прийнято рішення про затвердження переліку з 12 категорій осіб, у т.ч. пенсіонерів за віком, які мають право на 50% знижки вартості проїзду у вівторок, четвер, суботу протягом 2016 року на міських автобусних маршрутах загального користування. На це виділено 2 млн. 700 тис. гривень. 
Також затверджено Програму часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки. Близько 250 учнів мають змогу користуватися пільгою 50 відсотків вартості квитка, а з міського бюджету додатково виділено 198 тис. грн. 
У березні з керівництвом ТОВ „Юнік Фарма“ було обговорено питання постачання лікарських засобів безпосередньо з підприємств-виробників до міських закладів охорони здоров’я. Людина не повинна бігати по місту і шукати необхідні ліки під час перебування у стаціонарі, принаймні у перші дні лікування. Від заводів-виробників для надання першої медичної допомоги закуплено ліків на суму 280 тисяч 700 гривень.
І третій блок питань – було багато нарікань на роботу різних галузей життєзабезпечення міста. На зустрічах з виборцями, люди говорили конкретно і детально. 
Отже, за звітний період певних зрушень досягнуто у різних сферах розвитку міста.

І. Бюджет міста
За 9 місяців поточного року загальний обсяг доходів міського бюджету виконаний на 104,5% та становить 322 млн. 956,7 тис.грн. Це на 81 млн. 007,3 тис. грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.
До загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 311 млн. 872,2 тис. грн або 104,0% до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 81 млн. 860,2 тис. грн або на 35,6%.
Уточнений план власних доходів виконано на 110,7%, що у сумі становить 129 млн.773,8 тис. грн. До уточненого плану міської ради додатково отримано 12 млн. 504,3 тис. грн. 
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшились на 42 млн. 969,7 тис. грн або на 49,5%, в тому числі з: 
податку на доходи фізичних осіб – на 27 млн. 326 тис. грн;
єдиного податку на 4 млн. 153,6 тис. грн;
плати за землю на 3 млн. 159,5 тис. грн.
Надходження забезпечено з усіх джерел доходів. 
Субвенцій з усіх рівнів бюджету надійшло у сумі 181 млн. 568,7 тис. грн, що менше плану на 604,7 тис. грн та більше, ніж у минулому році на 41 млн. 407,0 тис. грн.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 11 млн. 084,5 тис. грн або 120,8%, у тому числі:
власних надходжень бюджетних установ – 9 млн. 540,2 тис. грн;
коштів бюджету розвитку – 1 млн. 487,8 тис. грн.
Видаткова частина міського бюджету за звітний період у цілому виконана у сумі 297 млн. 548,8 тис. грн, що на 96 млн. 350,8 тис. грн. або на 47,9% більше відповідного періоду минулого року. 
Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на соціально-культурну сферу.
На фінансування першочергових та захищених статей бюджетом спрямовано 253 млн. 558,6 тис. грн видатків загального фонду, що за відповідні показники минулого року більше на 87 млн. 652,5 тис. грн. або на 52,8%. 
Касові видатки за спеціальним фондом проведено у сумі 27 млн. 048,2 тис. грн, з них за рахунок власних надходжень бюджетних установ у сумі 8 млн. 307,0 тис. грн.. спрямовано на проведення капітальних видатків 18 млн. 741,2 тис. грн, що на 7 млн. 127,8 тис. грн більше видатків 2015 року.
У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 44,9%, освіта – 16,7%, охорона здоров’я – 15,6%, культура – 8,6%, соціальний захист – 6,9%, фізична культура і спорт – 2,8%.

ІІ. Стабільна економіка – запорука добробуту людей
Вагомий внесок у розвиток промисловості міста роблять 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 14,7 млн. грн., а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн. грн.).
Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2016 року реалізовано промислової продукції на 697,1млн. грн., що на 25,8 % (142,9 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2015 року обсяг реалізації промислової продукції становив 554,2 млн. грн.
Середньомісячна заробітна плата по місту становить 3 940 гривень, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 41% (2 781 грн.). рівень заробітної плати в області – 3 730 гривень, загалом в Україні – 4 838 гривень. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня. 
У 2016 році найбільше підприємство легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» розпочало реконструкцію - будівництво нового корпусу, де планується створити ще 500 додаткових робочих місць.
Задля отримання альтернативних джерел енергії та покращення екологічної ситуації в місті розпочато реалізацію потужного інвестиційного проекту з будівництва сучасної біогазової станції, вартість якої становить 59 млн. Євро з ЄБРР, що по курсу Євро станом на 25 жовтня становить 1 мільярд 652 мільйони гривень. Рішенням міської ради товариству „ТРАНССТАНДАРТ-2002“ було виділено земельну ділянку у розмірі 3,6 га під будівництво біогазової установки на базі міських очисних споруд. У результаті переробки активного мулу з очисних споруд отриманими продуктами будуть природний газ, теплова та електрична енергія. На цьому підприємстві планується створити 35 робочих місць. 
За звітний період відкрито два нових маршрути: №7, який зв’язує мікрорайон «Дружба» із «Залізничним вокзалом» та курсує через центр міста і мікрорайон «Морське» та маршрут №16 «Райспоживспілка – Залізничний вокзал», який проходить через вулицю Ціолковського, центр міста, вул. Героїв Майдану.
Активно ведеться робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення, в тому числі системи контролю за дотриманням графіків руху автобусів, упровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків, що передбачить якість обслуговування пасажирів.

Важливою складовою життєдіяльності міста є також підприємницька діяльність, яку здійснює 7100 суб’єктів малого і середнього бізнесу. З них 4100 у сфері торгівлі, 1700 у сфері послуг, решта - у сфері будівництва, виробництва, ресторанного господарства. У 2016 році у місті відкрилось 22 об’єкти, на яких створено 84 робочих місця. За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 13 мільйонів 667 тисяч гривень, з них 10 мільйонів 795 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців. Дякую всім!!!

Наше місто має позитивний досвід співпраці з міжнародними та вітчизняними проектами технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.
У поточному році у співпраці зі спільним Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувається реалізація проектів у дванадцяти ОСББ міста, які охоплюють дев’ятнадцять багатоквартирних будинків загальною вартістю 4,5 млн грн. Внесок ЄС/ПРООН – 2,1 млн. грн.., міської ради – 2,2 млн. грн., ОСББ – 223 тис. грн. Крім того, реалізуються ініціативи ОСББ «Чайка» та ОСББ «ЖБК – 1» щодо комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків по вулиці Леваневського, 5 та вулиці Житомирської, 53. В даний час триває процес розробки проектно-кошторисної документації. Ці проекти є інноваційними для міста та України і потребують значних коригувань європейських фахівців на всіх етапах розробки. 
У тісній співпраці з українсько-німецьким міжнародним співробітництвом GIZ «Енергоефективність у громадах» проводиться просвітницька робота серед молоді з питань енергозбереження. 
У місті на базі загальноосвітньої школи №5 завершено впровадження першого етапу проекту «Створення еколого-натуралістичного парку».
Підготовлено проектні пропозиції у співпраці з ЄС щодо транскордонного співробітництва Україна-Білорусь між містами-побратимами Рогачов – Новоград-Волинський.

ІІІ. Однією з найважливіших галузей забезпечення життєдіяльності міста є житлово-комунальне господарство.
Тому протягом першого року моєї каденції першочергово увагу 
було зосереджено на забезпеченні належного функціонування житлово-комунальної сфери. 
У 2016 році на житлово-комунальну галузь освоєно 16 млн. грн.
У переліку робіт управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради нараховується 141 об’єкт капітального ремонту, реконструкції та будівництва.
Основні з них:
- будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржадківка, на що було виділено 1мільйон 900 тисяч гривень. 
- капітальний ремонт доріг на 14 вулицях міста. Відремонтовано 3 кілометри доріг та провулків, роботи продовжуються. Відповідно до заяв мешканців міста та депутатів міської ради вже виконані роботи на вулицях Богуна, Варшавській, Гетьмана Мазепи, Довгополова, Дружби, Потапова, Штепіна, провулку Медичному та інших.
На 33 вулицях проведено поточний ремонт, ще 54 вулиці прогрейдеровано з частковим підсипанням щебнево-висівковою сумішшю. Деякі з них: Волі, Глухова, Житомирська, Коваля, Надслучанська, Ніколаєва, Пушкіна, Шевченка.
У мікрорайоні „Олександрівський“ за проханням мешканців та зверненнями депутатів проведено роботи з облаштування тротуару. Наступного року в мікрорайоні планується проведення мереж вуличного освітлення.
- На капітальний ремонт вуличного освітлення виділено 676 тисяч гривень. З 14 запланованих ремонтів ліній зовнішніх електричних мереж проведено капітальний ремонт на 12 вулицях, а це 86% від запланованих. У минулому році ремонт було виконано на 11 вулицях. Додатково виділено кошти в сумі 200 тисяч гривень на придбання залізобетонних стовпів, які будуть встановлені на місці аварійних.
- З метою запобігання підтоплень домоволодінь у місті, виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано всі дозвільні документи на проведення капітального ремонту ливневих систем. У 2016 році на ці роботи виділено 550 тис. грн. 
Проведено роботи на перехресті вулиць Героїв Майдану – Генерала Шухевича, вулицях Вокзальній, Гагаріна, Маяковського, Шепетівській. До кінця року будуть виконані роботи з водовідведення ливневих вод на вулицях Коростенська та Рівненська.
У співпраці з проектом ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду“ в утриманні житлового фонду з міського бюджету профінансовано:
- капітальний ремонт даху житлового будинку № 10 на вулиці Шевченка;
- здійснено укріплення ґрунтової основи навколо будинку №11 на площі Лесі Українки;
- заасфальтовано внутрішньоквартальні дороги на прибудинкових територіях ОСББ, а саме:
двір ОСББ „Колорит“ – район будинків вулиць Пушкіна,3, Шевченка, 27;
двір ОСББ „ЖБК- 1“ вул. Соборності, 9; 
двір ОСББ „Згода“ вул. Соборності, 13, тощо.
Роботи виконано згідно з програмою з утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою міста Новограда-Волинського на 2014-2017 роки.
Проаналізовано технічний стан ліфтового господарства та визначено перелік ліфтів, які потребують капітальних ремонтів. У цьому році виконано капітальний ремонт ліфту в будинку № 5 на вулиці Пушкіна.
Поновлено дорожню розмітку (пішохідні переходи, осьову) на суму 115 тисяч гривень. 
Складено акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, на 800 дерев. За рік зрізано 438 аварійних дерева, в результаті чого отримано 729 метрів кубічних деревини, яка передана комунальним підприємствам та малозабезпеченим громадянам міста. Роботи продовжуються. (У минулому році було зрізано лише 43 дерева)
У центральній частині міста було встановлено 133 нові урни для сміття на суму 160 тисяч гривень.
Прокладено водогін до комунального підприємства „Шляхрембуд“ та амбулаторії загальної практики № 5 на вул. 2-га Зелена, 29. Сума коштів - 74 тисячі гривень. 
Завершені роботи з будівництва каналізаційного колектора на вулиці Івана Франка.
Викладено тротуарною плиткою центральну доріжку на кладовищі по вул. Коростенській. Всі кладовища міста потребують особливої уваги!!!
Закінчено капітальний ремонт скверу „Фортеця“ та „Чорнобильського знаку“. Роботи виконані на загальну суму один мільйон гривень.
Отримано дозвільні документи на встановлення колесовідбійників, на що виділено 100 тисяч гривень та встановлено на вулицях Волі (район РЕМ) та Гетьмана Сагайдачного (міст через річку Смолка). До кінця року планується встановити на вулицях Лідівський шлях та Пушкіна (СШ №4).
Проведено поточний ремонт площі Лесі Українки, парку Перемоги, пішохідного переходу через річку Смолка на загальну суму – 74 тисячі гривень.
Вивчивши проблему з водопостачанням у місті, було визначено необхідність встановлення підвищувальної насосної станції в центральній частині міста, що дозволить усунути проблему з постачанням води.
Розробляються та корегуються кошториси для робіт із влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах „Дружба“, „Західна“, „Кар’єр“, „Морське“.
Депутатами міської ради внесено пропозицію про капітальний ремонт тротуарів по вулиці Леваваневського. Виготовлено ескіз проекту, виготовляється проектно-кошторисна документація. 
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію газопостачання будинку №7 по вулиці Замкова для сталого забезпечення природним газом. 
Визначено виконавця робіт з підключення квартир до індивідуального опалення.

Управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва: 
- північної частини мікрорайону „Дружба“ в районі вулиці Чижовецької - 114 земельних ділянок; 
- на провулку 2-му Житомирському - 15 земельних ділянок;
- на вулиці Зарічній - 12 земельних ділянок;
- на вулиці Герцена - 3 земельні ділянки. 
За результатами прийнятих міською радою рішень виділено земельних ділянок:
- для будівництва і обслуговування житлових будинків 256 учасникам АТО, іншим категоріям громадян міста - 21 ділянку.
- для будівництва індивідуальних гаражів учасникам АТО - 58, а іншим категоріям громадян міста - 16 ділянок. 
Введено в експлуатацію чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на 17 квартир із вбудованими приміщеннями різнопрофільного призначення на вулиці Гоголя, 15.
На стадії завершення чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок з мансардним поверхом на вулиці Тимошенка, 2 на 48 квартир, І-ша черга чотирьохповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Гетьмана Сагайдачного, 26-А (56 квартир), чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на вулиці Івана Франка, 29-А, на 32 квартири.
Планується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна, 45 (орієнтовно 56 квартир).

V. Соціальний захист є також однією з пріоритетних сфер, адже кожна людина повинна відчути повагу у ставленні до себе.
У нашому місті соціальну політику реалізовує 12 установ та організацій. 
Управлінням праці та соціального захисту населення призначено державної соціальної допомоги 5042 особам. На сьогоднішній день вагому підтримку отримали 15,5 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста, яким нараховано субсидію. 14,5 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, інвалідам війни, учасникам АТО, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України. 
За звітний період за рахунок субвенції з державного бюджету було нараховано та виплачено 135 млн. 700 тис. гривень, що порівняно з 2015 роком, удвічі більше.
Окрім того 3,5 тисячі громадян нашого міста отримали разову грошову допомогу з міського бюджету на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком більше на один мільйон, з них: 
- 562 тисячі гривень було виплачено 622 учасникам АТО та членам їх сімей; 
- 145 тисяч гривень надано на лікування 2-м тисячам 324-м громадянам; 
- ще 164 тисячі гривень отримали 308 осіб у зв’язку з обставинами.
З міського бюджету було виділено 600 тисяч гривень на придбання двох квартир для двох дітей-сиріт.
Не залишено без уваги шанованих у місті 90-95-річних ювілярів. 42 з них отримали матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень кожному від міської ради.
Значною підтримкою для малозабезпечених верств населення міста є рішення виконавчого комітету № 193 від 27 липня 2016 року, яким затверджено Порядок надання пільг за користування послугами лазні для окремих категорій громадян міста. 
Для забезпечення якісних послуг жителям нашого міста, які перебувають в складних життєвих обставинах, а це:
- 2 тисячі одиноких громадян;
- 58 дітей з особливими потребами;
- 658 сімей учасників АТО, сімей, вимушено переселених зі Сходу України та Криму, в яких виховується 652 дитини;
- 99 дітей-сиріт;
- 73 дитини, які перебувають під опікою та піклуванням;
- 9 дітей у прийомних сім’ях;
- 26 усиновлених дітей,
міською радою було прийнято рішення про збільшення штатної чисельності працівників управління праці та соціального населення, територіального центру соціального обслуговування, центу соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Цього року вперше з міського бюджету були виділені кошти в сумі 20 тисяч 400 гривень на придбання продуктів харчування для підтримки підопічних територіального центру та громадян, які опинились у кризовій, ситуації та на придбання спецодягу для соціальних робітників на суму 10 тисяч 750 гривень. А також було збільшено заробітну плату соціальним робітникам, які самі вже потребували соціального захисту.

Хочу наголосити на важливості реформування галузі охорони здоров’я у місті.
З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. Так у 2016 році відкрито 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 на вулиці Маршала Рокосовського,27,а та №5 на вулиці друга Зелена,29, з відповідним обладнанням. Вирішується питання щодо відкриття ще трьох амбулаторій у мікрорайонах Смолка, Дружба та в районі колишнього заводу будматеріалів.
Здано в експлуатацію після реконструкції приміщення під шкірновенерологічний, наркологічний та протитуберкульозний диспансери (освоєно у 2016 році 938 тисяч гривень). Проводяться роботи з енергозбереження поліклінічного корпусу: замінено вікна на 278 тисяч гривень. Розпочато капітальний ремонт харчоблоку Новоград-Волинського міськрай ТМО (198 тисяч гривень – передбачено в міському бюджеті).
За звітний період придбано медичного обладнання та інвентарю на суму 1мільйон 800 тисяч гривень, що на 652 тисячі гривень більше, ніж у 2015 році. Закуплено гематологічний аналізатор - 575 тисяч гривень, що дозволило зменшити черги в лабораторії, а також забір крові проводиться в амбулаторіях у віддалених мікрорайонах, що вимагали жителі нашого міста.
З метою покращення забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, дороговартісними витратними матеріалами медичного призначення на шостій сесії міської ради 21 липня 2016 року прийнята Міська цільова програма «Здоров’я Новоград-Волинців» на 2016-2020 роки.
Покращили забезпечення ліками пільгових категорій населення, для чого з міського бюджету виділено 1 мільйон 650 тисяч гривень на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями, що більше в 4 рази порівняно з 2015 роком. Слід зазначити, що на забезпечення дієтичним харчуванням хворих з орфанними захворюваннями було виділено 190 тисяч гривень, тоді як у 2015 році кошти взагалі не виділялись.
У стаціонарах цілодобового перебування проліковано більше 11 тисяч пацієнтів, в тому числі 6447 з міста. Бригадою Новоград-Волинської підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виконано 21645 викликів до жителів міста.
Мною для консультації, діагностики захворювань, лікування в Державні інститути України направлено 61-го жителя міста.
Реалізовується проект «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» у рамках ініціативи ЄС/ПРООН Smart City. Тобто, жителі міста матимуть можливість записатися на прийом до лікаря по телефону або через мережу Інтернет. Впровадження даного проекту дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікарів, забезпечити вчасне діагностування та попередження захворювань.

V. Створення комфортних умов для навчання, перебування, піклування про збереження здоров’я дітей у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах стає пріоритетом у діяльності міської влади.
Саме тому бюджет галузі освіти міста становить майже третину міського бюджету або 28,5%. Усі пропозиції освітян за період 2016 року знайшли своє втілення, а саме: 
Дошкільні навчальні заклади з січня цього року забезпечені посадами дієтичних сестер відповідно до штатного розпису, на що було передбачено 100 тисяч гривень. 
Прийнято рішення міської ради про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів шкіл міста та дітей, батьки яких були учасниками АТО, дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей і Криму, та дітей пільгових категорій, на що було спрямовано додатково з міського бюджету 5 мільйонів 670 тисяч гривень. 
Затверджено міською радою Програму розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, якою передбачено виплату стипендії міського голови з місячним фондом 3 тис. грн. кращим учням загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. За рішенням експертної комісії 13 учнів отримують стипендію міського голови у сумі 230 грн. на місяць. Також з місцевого бюджету розпочато виплату стипендії Кабінету Міністрів України у сумі 1243 грн. на місяць учениці 11 класу ЗОШ№2 Мухаровській Ірині – переможцю Всеукраїнської олімпіади з української мови. У 2016-2017 навчальних роках буде відновлено роботу школи «Обдарована дитина», на що плануються кошти в сумі 69 тис. грн.
У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві утримання професійно-технічних закладів покладено на міський бюджет. Саме завдяки рішенню міської ради та депутатів на фінансування Новоград-Волинського вищого професійного училища виділено майже 6 мільйонів гривень. А це і заробітна плата колективу училища, які є жителями нашого міста, і стипендії учням, і видатки на комунальні послуги.
У повному обсязі виплачено відпускні, матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам. Уперше за останні роки більше 600 чоловік обслуговуючого персоналу навчальних закладів міста отримали матеріальну допомогу у розмірі посадового окладу, яка у сумі склала 1 мільйон 200 тисяч гривень.
За рахунок коштів загального фонду з міського бюджету на оздоровлення дітей в пришкільних таборах міста використано 188 тисяч гривень.
За результатами підсумкової наради освітян, яка відбулася у лютому 2016 року у штатний розпис дошкільних навчальних закладів додатково введено посади логопедів, практичних психологів та дефектолога. 
На звернення учителів англійської мови та з метою забезпечення якісного вивчення іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах здійснено поділ класів на групи при вивченні іноземних мов за наявності більше 24 учнів у класі ( а це додатково ще 20 класів).
Враховуючи прохання батьків-учасників АТО, діти яких відвідують групу продовженого дня, було прийнято рішення щодо безкоштовного харчування школярів і на групі продовженого дня.
З нагоди Дня працівників освіти педагогічним працівникам була виплачена щорічна грошова винагорода, розмір якої вперше за останні роки становив посадовий оклад, на що з міського бюджету було виділено більше двох мільйонів гривень.

Велика увага приділяється молодіжній політиці та спорту. Так у цьому році на цю галузь виділено 3 мільйони гривень, що в порівнянні з 2015 роком майже на 1 мільйон гривень більше. Зокрема, виділено 322 тисячі гривень на проведення навчально-тренувальних зборів, у минулому році такі кошти взагалі не виділялися.
Також з міського бюджету виділено 300 тисяч гривень на підтримку футбольних клубів «Авангард» та новоствореного клубу «Звягель». Для занять дітей та молоді вільною боротьбою було придбано приміщення по вулиці Чехова,5 вартістю 360 тисяч гривень і по вул. Замкова, 3/6 вартістю майже 33 тисяч гривень.
У 2016 році профінансовано придбання путівок для оздоровлення дітей у сумі 150 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком – на 50 тисяч гривень більше. Загалом оздоровлено 117 дітей пільгових категорій.
Завдяки робочій поїздці до Міністерства соціальної політики було позитивно вирішено питання видачі посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та батьків багатодітної сім’ї, яке гостро стояло і не вирішувалось протягом минулих років. На даний час вже видано 73 посвідчення батькам багатодітної сім’ї та 180 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.
За поданням управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Матері-героїні» двом громадянкам нашого міста – Качурі Світлані Миколаївні і Боровській Ганні Антонівні.

Цьогоріч культурне життя нашого міста було багате на події та загальноміські свята, спрямовані на виховання національної свідомості, єдності громади, патріотизму та духовного збагачення новоград-волинців. Упродовж 2016 року було проведено 160 культурно-масових заходів. 
Що ж стосується фінансування галузі культури, то в порівнянні з минулим роком коштів виділено на 20% більше. 
2016 рік у м. Новограді-Волинському було оголошено роком Лесі Українки, тому переважна частина літературно-мистецьких заходів була приурочена 145-ій річниці від дня її народження. Вінцем святкування стало Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», проведене на високому рівні. 
За рахунок коштів міського бюджету за звітний період виконані роботи з капітального ремонту приміщень міського Палацу культури імені Лесі Українки та школи мистецтв, військового кладовища та пам’ятників на загальну суму більше мільйона гривень. (1мільйон 85 тисяч 400 гривень) 
Гарним подарунком для відвідувачів та шанувальників заходів у міському Палаці культури імені Лесі Українки стало придбання комплекту стаціонарної звукопідсилюючої та освітлювальної апаратури на суму 350 тисяч гривень.

Що стосується роботи органів виконавчої влади, то за звітний період підготовлено та проведено 8 сесій міської ради (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань, 4 з яких проходили з використанням програмно-технологічного комплексу «Віче», 15 засідань погоджувальної ради, 62 засідання постійних комісій міської ради. Міською радою прийнято 170 рішень. Прийнято і зареєстровано 242 рішення виконавчого комітету міської ради; видано та зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основних питань.
25 травня відбулося урочисте відкриття великої сесійної зали після оновлення та впровадження системи електронного голосування «Віче». Витрати виконавчого комітету міської ради на реконструкцію великої зали Будинку рад склали 496 тис. 653 гривні Придбано обладнання для системи поіменного голосування з пультом депутата та електронні картки і програмне забезпечення.

Шановні виборці, друзі!!!
Я добре усвідомлюю, що не все в місті зроблено, є ще багато недоліків та проблем. У нас попереду ще чотири роки плідної роботи, адже не можна лише за один рік вирішити всі питання, які накопичувалися роками. 
З листопада 2015 року ми розпочали роботу щодо відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей. Питання лишається відкритим, і необхідно докласти максимум зусиль, аби вирішити його на рівні Міністерства оборони України. 
Також відкритим залишається питання подальшої долі території колишнього „полку тралів“, яка займає близько 40 гектарів землі у місті, та приміщень, більшість з яких знаходяться в аварійному стані. Підняли це питання, щоб не дати занепасти цьому об’єкту. 
Ще однією із проблем лишається будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО. Протягом року неодноразово зверталися до високопосадовців відповідних Міністерств та відомств щодо виділення коштів. З державного бюджету України були направлені кошти на соціально-економічний розвиток у Житомирську ОДА, куди нами було направлено пакет документів, але ОДА не підтримала, на жаль, даний проект у 2016 році. 
Одним із пунктів моєї передвиборчої програми було запровадження в дію картки для мешканців міста Новограда-Волинського. З цього приводу було проведено робочі зустрічі з керівниками банківських установ міста. Вони запевнили, що найближчим часом нададуть свої пропозиції щодо реалізації та запровадження в дію «Картки новоград-волинця».
Відколи веду прийоми громадян, я бачу, що у місті давно існує ще одна серйозна проблема, яка вимагає створення міських програм стосовно охорони здоров’я. Серйозне питання, що стосується онкохворих, держава свою функцію, на жаль, не виконує, і люди один на один залишаються зі своєю бідою. Тож потрібно комплексно підійти у 2017 році до вирішення цього питання, в тому числі створення хоспісу.
Одним із ключових питань лишається будівництво трансформаторної підстанції 330 кВ для промислово-економічного розвитку міста. Відомо, що для економічного розвитку Новограда-Волинського необхідне чимале енергозабезпечення, якого місто не має. Ми в цьому напрямку проводимо уже конкретну роботу, і є певні здобутки; планується за кілька років упритул підійти до зведення трансформаторної підстанції, що дасть можливість перейти до іншого проекту – створення промислового парку. 
Актуальним залишається проведення широкомасштабної боротьби з корупцією в усіх сферах життєдіяльності міста. Але перш за все кожен повинен свідомо перестати давати хабарі і провокувати конфлікт із Законом. У разі виявлення фактів корупції бути небайдужими й повідомляти у правоохоронні органи. Непроста ситуація склалася у боротьбі із злочинністю, з наркоманією та так «званою» наркомафією. Маємо надію, що з призначенням нового начальника Новоград-Волинського відділу поліції полковника Юрія Миколайовича Кононенка буде проводитись належна робота у цьому напрямку.
Нагальним є вирішення екологічної проблеми, зокрема очищення річки Случ, а саме будівництво дамби, що дасть можливість підняти рівень води у річці. На вирішення проблеми вже виділені кошти у сумі 300 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації на „Будівництво підпірної гідротехнічної споруди з проведенням протиповеневих заходів, поліпшенням гідрологічного режиму та санітарного стану річки Случ“.
Одне із ключових питань, яке слід вирішити в найближчий період часу – визначитися із новим приміщенням під Центр надання адміністративних послуг, яке було б більш пристосованим під щоразу зростаючі вимоги як населення, так і чинного законодавства. Перш за все це стосується збільшення площ під зону очікування громадян, організацію роботи працівників ЦНАПу в умовах так званого «відкритого простору», налагодження електронної системи обліку запитів та ліквідації черг.
Важливим питанням лишається реалізація плану будівництва сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу, який буде розташований на стадіоні „Авангард“. 
Планується будівництво теплиць біля біогазового заводу на 350 робочих місць. Мета – забезпечення якісними продуктами харчування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, міськрай ТМО та працевлаштування громадян міста.
Також надалі будемо працювати над вирішенням питань щодо: 
- реалізації міської програми „Місто без околиць” по кожному мікрорайону; 
- проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років;
- капітального ремонту поверхневих водовідних мереж та дощеприймальної каналізації, доріг та тротуарів;
- реконструкції котельні комунального підприємства міської ради „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ по вул. Шевченка, 1;
- повної реконструкції парку культури та відпочинку;
- капітального ремонту міського Палацу культури ім. Лесі Українки;
- створення перинатального центру II рівня;
- облаштування стоянки для паркування автотранспорту в місцях громадського користування;
- та інших питань.
Але я чітко усвідомлюю, що є різні питання, різної категорії складності. Інша справа - як їх вирішувати. Я стараюся бути людиною слова, вимогливим насамперед до себе. Мені цікаво, щоб поруч зі мною працювали люди, які мислять і думають на перспективу. Місту потрібні зміни на краще. 
Все, що є доброго, зали¬шаємо і рухаємося вперед. За 4 роки, що залишилися, ми з командою при підтримці депутатів, попри різні політичні погляди, при підтримці громади маємо зробимо місто найкращим. 
Усе позитивне, чого вдалося досягти, - це наші спільні здобутки. Разом з тим і невирішені проблеми – теж наші спільні. 
Тож сподіваюсь на подальшу злагоджену роботу, підтримку і розуміння. Лише в умовах відкритого діалогу можна досягти ефективної реалізації поставлених завдань.
Висловлюю глибоку вдячність усій громаді міста за підтримку та допомогу у вирішенні важливих проблем, які стояли перед нами, адже, висвітлюючи та пояснюючи свої дії, влада має можливість отримати оцінку та вибудувати подальшу стратегію розвитку нашого міста.
Я по совісті до 2020-го буду працювати на користь громади. У моєму розумінні громада – це всі 56 тисяч жителів Новограда-Волинського. 
Для міської влади у майбутніх діях пріоритетними завжди будуть інтереси людини. Вірю, що й надалі ми будемо усією громадою створювати комфортне життя у рідному місті - працювати, допомагати один одному для загального добра, миру i злагоди.
Дякую за увагу! Слава Україні!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як Ви оцінюєте реформу міліції у поліцію?
проголосувало 113 відвідувачів
Позитивно, на вулицях стало значно безпечніше, нові поліцейські заслуговують на довіру
4,4%
Мені байдуже, все рівно нічого не покращилося
8,0%
Негативно, криміногенна ситуація значно погіршилася, змінилися тільки вивіски
87,6%
#Новоград-Волинськаміськарада #виконавчийкомітет #Весельський #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...