• Головна
  • Як підвищити навчальну мотивацію школярів: 10 порад для батьків
22:29, 26 жовтня 2016 р.

Як підвищити навчальну мотивацію школярів: 10 порад для батьків

Школа - дуже складний період в житті будь-якої дитини. І, на жаль, шкільне навчання побудовано так, що геть відбиває бажання вчитися, пізнавати щось нове або робити більше того, ніж задали додому. У цій статті наведено 10 порад, які дозволять мотивувати школяра до навчання, прищепити інтерес і жадібність до знань.

1. Батькам необхідно обговорити з дитиною всю важливість навчання і отримання хорошої освіти. Чим серйозніше юний школяр поставиться до шкільного процесу, тим легше і простіше йому буде в подальшому житті. Але, обговорюйте саме важливість навчання, а не на важливості оцінок. Дитина не повинна вчитися заради оцінки і вашої похвали.

2. Необхідно постійно цікавитися у дитини, як йдуть її справи, які успіхи і як в цілому дитина провела час. Привчайте дитину до того, що вона може з вами ділитися всім, що її радує або турбує. Тоді, навіть після закінчення часу, ваше життя буде спокійніше. Ви будете в курсі всіх справ і турбот вашої дитини.

3. Цікавтеся, що дитині задали в школі. Але робіть це не нав'язливо, щоб це не викликало почуття дратівливості у неї. Допомагайте по можливості в виконанні важких домашніх завдань. Наберіться терпіння і в разі, якщо ваша дитина не може щось зрозуміти, то не варто кричати на неї. Будьте максимально уважними та стримані.

4. В обов'язковому порядку потрібні заохочення. Розробляйте сімейні системи заохочення. Якщо ваша дитина може похвалитися успіхом у чому-небудь, то це не можна не відзначити. Ні в якому разі не можна пропустити це повз вуха. Заохочення - це мотивація, яка буде рухати дитину до подальшого саморозвитку і досягнення результатів. Намагайтеся сформувати зацікавленість в придбанні нових знань.

5. У разі невдачі, не варто корити дитині або порівнювати з однокласниками. Краще підтримайте і заспокойте її. Їй і так прикро. Добрі слова і батьківська рада набагато краще докорів і осуду.

6. Регулярно і своєчасно стежте за успішністю дитини. Якщо помічаєте, що вона не встигає за програмою і приносить погані оцінки, то потрібно вжити необхідних заходів. Варто звернутися за допомогою до вчителя або репетитора. Поговоріть з викладачем, можливо, є альтернативні методи, за допомогою яких дитина швидше засвоїть матеріал.

7. Постійно підтримуйте зв'язок з викладачем дитини. Він більш об'єктивно і конкретно зможе оцінити проблеми, а також зможе порадити найбільш підходящі шляхи вирішення.

8. Привчайте дитину встановлювати для себе цілі і планомірно досягати їх. Обговорюйте і приймайте спільно рішення про терміни досягнення заданої мети.

9. Намагайтеся своєчасно визначити прикладну спрямованість навчання вашої дитини. Оцінюйте її дії, запитуйте думку щодо кожного предмета, обговоріть сам предмет. Це все має відбуватися за допомогою спілкування, так як навчання в школі проходить групами.

10. Не порівнюйте ніколи вашу дитину з однокласниками, друзями, дітьми ваших друзів. Це викличе у дитини роздратування і навіть агресію, що не може не відбитися на ваших взаєминах.

Найголовніше - це любити свою дитину, прислухатися до її думки і поважати її переваги. Сприймайте дитину як особистість, і робіть все можливе, щоб ця особистість розвивалася. Допомагайте їй розвивати впевненість у власних силах - це також буде підвищувати мотивацію до навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як Ви оцінюєте реформу міліції у поліцію?
проголосувало 113 відвідувачів
Позитивно, на вулицях стало значно безпечніше, нові поліцейські заслуговують на довіру
4,4%
Мені байдуже, все рівно нічого не покращилося
8,0%
Негативно, криміногенна ситуація значно погіршилася, змінилися тільки вивіски
87,6%
#Вихованнядитини #школа #успішність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...