Круглий стіл «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія»

26 жовтня 2016 року у рамках місячника психічного здоров’я, проведено круглий стіл на тему: «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія».

Американський нейрохірург і матеріаліст Ебен Александер, після 7 діб клінічної смерті став ідеалістом. Він вважає, що побував в іншому вимірі, де побачив те, що змусило його кардинально переглянути свої погляди. Лікар розповів: «Навколо нас кружляли мільйони метеликів, які вилітали з лісу та поверталися назад. Це була ріка життя і кольору, що розлилася в повітрі. Одяг жінки, яка мене супроводжувала був простим, але його колір, блакитний, синій і оранжево-персиковий, був таким же яскравим, як і все, що нас оточувало. Це було царство кольору».

Чи переживає людина пекло на Землі? Так, коли вона перебуває у стані депресії. Зникають кольори веселки, натомість залишається чорний і сірий світ тіней. Нестерпні душевні муки змушують людину непохитно прямувати до самогубства.

Існує медична техніка, яка дозволяє досліджувати вплив кольору на людину. Наприклад, якщо людей із зав'язаними очима помістити в одноколірну кімнату, вони здатні сприймати колір навіть шкірою: у добровольців в яскраво-червоному приміщенні помітно прискорювався пульс, а в темно-синьому – уповільнювався. Наше око здатне розрізняти до 1,5 мільйони відтінків.

Колірне сприйняття зростає до 25 років, а потім починає знижуватися. Жінки вважаються більш чутливими, ніж чоловіки. За обраним людиною кольором можна визначити, в якому настрої вона знаходиться, виявити деякі риси її характеру.

Круглий стіл «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія»
Вважається, що чим вищий інтелект в людини, тим більш складним відтінкам вона віддає перевагу. Активні, енергійні лідери обирають жовті і червоні відтінки. Урівноважені, спокійні і холоднокровні люди люблять зелені та сині тони. Сірі і коричневі барви обожнюють невпевнені в собі, сором'язливі особи.

Цікаво, що дорослішаючи, люди змінюють свої уподобання щодо кольору. У житті може змінитися кілька довгих періодів. Перший – різнобарвний період дитинства, другий – червоний, коли людина молода, закохана та прагне зробити кар'єру. На зміну приходить блакитний, синій або зелений час, коли вона влаштувалася у житті, домоглася певного соціального становища. З віком люди відмовляються від яскравих кольорів, і обирають темне, що відображає як душевний, так і психічний стан людини.

Весь спектр сонячного світла ділиться на теплі та холодні відтінки. Кордон проходить по зеленому кольору. Хоча його можна віднести до обох груп, залежно від того, жовтого чи синього відтінків в ньому більше, але традиційно його вважають холодним.

Чому у веселці відсутній чорний колір? А тому, що веселка – це барви вічного життя. Чорний колір асоціюється у людини з трауром, скорботою, смертю, втратою, негативом…(чорна магія, провісник смерті – чорний ворон, передвісниця невдач – чорна кішка, чорний список, чорний прапор на піратському кораблі, чорна мітка смерті …).

Кожен колір по-своєму впливає на організм і психоемоційний стан людини. Червоний – має здатність стимулювати роботу надниркових залоз та нейронів. Цей колір загострює емоції і енергетично збагачує. Саме тому, що червоний колір є таким збудливим, він добре підходить для прогулянок або фізичних вправ, активує нервову систему і підвищує витривалість, необхідну для підтримки активної фізичної діяльності.

Круглий стіл «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія»
Жовтий колір ми пов’язуємо з теплом і світлом сонця. Саме тому жовтий колір є потужним антидепресантом. Наш організм виробляє більше серотоніну, пов’язаного з відчуттям щастя. Дослідження показують, що цей колір покращує концентрацію уваги і активізує нервову систему. Окуляри жовтого кольору заспокоюють і знижують артеріальний тиск на 15-20 мм.рт.ст.

Зелений колір має заспокійливий вплив. Він знімає стрес, напругу, привертає увагу. В багатьох школах вибирають класні дошки саме цього кольору та саме з цієї причини. Покупці часто проводять більше часу (та витрачають більше грошей) у магазинах з великою кількістю зеленого кольору в декорі. Учені виявили, що використання слайдів одного, або двох кольорів робить процес навчання більш ефективним. Під час експерименту, коли групі учнів показували слайди тільки зеленого кольору, їхня успішність підвищувалася на 40%.

Блакитний колір активує веселість, навіює приємні спогади, безтурботність, стимулює розумову діяльність.

Дослідження показують, що синій колір може підсилити творчий потенціал свідомості кожної людини. Крім того, було доведено, що цей колір має заспокійливу дію. Проте тривале перебування в оточенні такого кольору викликає депресію і почуття смутку. Синій (особливо темно-синій) колір також пов’язаний з відчуттям холоду.

З давніх часів фіолетовий колір пов’язаний з королівською розкішшю і вишуканістю. Цей колір додає будь-кому, хто носить одяг такого відтінку, візуального ефекту багатства та елегантності. Він викликає глибокі думки та сприяє високій духовності. Фіолетовий колір домінує у аурі високодуховних людей.

Хвороби теж мають свій колір: червоний – запалення; чорний – відмирання, некроз; білий – анемія; сірий – виснаження; синій – проблеми ВНС, інтоксикація; жовтий – проблеми обміну…

Кольоротерапія– це метод лікування, який використовує кольори для нормалізації фізичного і психічного стану людини. Особливо активно він використовується для лікування психічних захворювань. Кольоротерапія урівноважує дефіцит, або надлишок кольору в організмі, а необхідні кольори поглинаються нейронами сітківки і спрямовується ЦНС у ті області організму, де існує порушення рівноваги. Крім сітківки ока, насичення організму кольорами відбувається через чакри, а також око і навіть шкіру та слизові. До речі, око людини найбільш чутливе до жовтого (помаранчевого) і зеленого кольорів. Відтінки кольорів формують почуття і емоції.

Наведемо декілька рецептів кольоротерапії. Фобії:

1. Помаранчева хроматизована вода – 2р/день.

2. Помаранчеве світло на область голови – 15хв/1раз/день.

3. Червона вода 2р/день.

4. Хроматизована вода бірюзового кольору 2р/день.

У кімнату, де знаходиться пацієнт поставити повний кошик з апельсинами. Поставити так, щоб він міг їх постійно бачити. Після пробудження вранці 10 хвилин уважно дивитися на апельсини. Потім стати перед дзеркалом і повторювати наступну афірмацію 2-3 хвилини: «Усе відмінно, я найкраща, я можу робити все, що захочу».

Носові кровотечі:

1. Зелена хроматизована вода перед їжею: 1р/натще і 1 раз перед сном.

2. Масажувати ніздрі і зону носа зеленим маслом.

3. Зелене і блакитне світло – 10хв/2р/день.

4. Декілька крапель зеленої хроматизованої води у ніздрі – моментально зупиняє кровотечу.

Круглий стіл «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія»

Круглий стіл «Колір мого життя. Вплив кольору на психоемоційний стан людини. Кольоротерапія»
Живіть кльово-кольорово, кохайтеся у барвах і ви відчуєте фантастичний смак кольорового життя, а відтак і кольорової вічності. Будьте кольоровими!!!

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Екологія
Житомирський лабораторний центр 15-25 травня у місцях масового відпочинку населення на Новоград-Волинщині провів дослідження. Як завжди, вода в водоймах в межах Новограда-Волинського віднесена до групи найбільш забруднених на Житомирщині та не відповідають нормам. Про це повідомив  Житомирський лабораторний центр та навів у таблиці результати проб води. За результатами проведених досліджень було виявлено відхилення від нормативних значень за мікробіологічн...
Пригоди
3 червня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищили два вибухонебезпечні предмети часів минулих війн, знайдені у Новоргад-Волинському районі. Про це повідомило У ДСНС України у Житомирській області. Зокрема, один із боєприпасів виявлений у самому райцентрі. Під час прогулянки із собакою неподалік залізничних колій, хлопчик, орієнтовно 10-річного віку, помітив у смітті чеку гранати. Дитина розповіла про знахідку родичам, які й викликали р...
Суспільство
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно із працівниками поліції, продовжують проводити роз’яснювальну роботу серед населення, які безпосередньо здійснюють збір та реалізацію червонокнижних та раньоквітучих рослин, зокрема проводяться посилені заходи державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу. За результатами роботи загалом складено 42 адміністративних протоколи....
Суспільство
З 3 червня 2020 року Нацбанк вводить в обіг монети номіналом 10 грн, які поступово замінять відповідні банкноти, і на цьому завершиться оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, яке триває з 2014 року. 10-гривнева монета більша у діаметрі за монети номіналом 1, 2 та 5 грн. Вона важча і товща, має крупне рифлення на гурті (третя сторона монети), тому її буде легко відрізнити. Основні характеристики: діаметр – 23,5 мм; вага – 6,4 г; виготовлена із цинкового...
Спорт
До Міжнародного дня захисту дітей управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради і міським Центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на сторінках «Facebook» та «Instagram» було оголошено онлайн-конкурси «BestKids2020» та «Мій улюблений вид спорту у Новограді». 2 червня заступник міського голови Оксана Гвозденко, начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Ярослав Циба, йо...
Суспільство
На засіданні оргкомітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» обговорювали формат проведення свята Ситуація із поширенням у світі захворюваності на коронавірусну інфекцію змушує вносити корективи у звичний плин життя на невизначений термін у всьому світі. Так, у Німеччині відмінено відомий фестиваль «OktoberFesf», що традиційно відбувається щороку в жовтні. В містах-побратимах Новограда-Волинського польських містах Белхатув та Ломжа ві...
Суспільство
В зв'язку з ремонтними роботами на водопровідній мережі по вулиці Гордєєва. З 09.00 години 04.06.2020 року тимчасово буде припинено водопостачання вищевказаних районів. Водопостачання орієнтовно буде відновлено 04.06.2020 року до 17-00 години. Перепрошуємо за тимчасові незручності. З повагою, адміністрація КП НВМР "ВУВКГ".
Суспільство
Щодо стану захворюваності на коронавірус в Новоград-Волинській міській ОТГ (03.06.2020) На стаціонарне лікування у КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» поступили двоє пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію. У них взято біоматеріал для проведення ПЛР-дослідження в ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України». Загалом, станом на 03 червня, у місті зафіксовано 12 випадків захворювання на COVID-19 та 7 – у районі. Із них 9 осіб одужали....
Екологія
Має наша область і дубів-старожилів, котрі нині перебувають під охороною держави, а наш народ знає немало легенд про історичне минуле цих велетнів, - пише пресслужба Житомирського ОУЛМГ. На території Новоград-Волинського держлісгоспу, до прикладу, в ботанічній памятці «Богданів дуб» охороняється дуб черешчатий віком 400-500 років. Неважко здогадатися, що місцеві мешканці переповідають легенди про те, що колись під цим дубом зупинявся перепочити Богдан Хмел...