• Головна
  • Новоград-Волинський міський голова прозвітувався за роботу виконавчих органів міської ради
19:26, 10 листопада 2016 р.

Новоград-Волинський міський голова прозвітувався за роботу виконавчих органів міської ради

Звіт міського голови про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2016 році під час засідання дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання
Робота виконавчих органів міської протягом звітного періоду спрямовувалась на вирішення таких основних питань: 
- виконання міського бюджету, програми соціально-економічного розвитку міста; 
- забезпечення належного функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, фізичної культури і спорту;
- забезпечення сталої роботи житлово-комунального господарства, покращення благоустрою міста, запровадження енергозберігаючих технологій; 
- забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення. 
За звітний період певних зрушень досягнуто у різних сферах життєдіяльності міста. 
Міський бюджет
За 9 місяців поточного року загальний обсяг доходів міського бюджету виконаний на 104,5% та становить 322 млн. 956,7 тис.грн. Це на 81 мільйон гривень більше, ніж за аналогічний період 2015 року.
До загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 311 млн. 872,2 тис. грн або 104,0% до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 81 млн. 860,2 тис. грн або на 35,6%.
Уточнений план власних доходів виконано на 110,7%, що у сумі становить 129 млн.773,8 тис. грн. До уточненого плану міської ради додатково отримано 12 млн. 504,3 тис. грн. 
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшились на 42 млн. 969,7 тис. грн.. або на 49,5%.
Надходження забезпечено з усіх джерел доходів. 
Субвенцій з усіх рівнів бюджету надійшло у сумі 181 млн. 568,7 тис. грн., що більше, ніж у минулому році на 41 млн. 407,0 тис. грн.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету забезпечено у сумі 11 млн. 084,5 тис. грн. або 120,8%.
Видаткова частина міського бюджету за звітний період у цілому виконана у сумі 297 млн. 548,8 тис. грн, що на 96 млн. 350,8 тис. грн, або на 47,9% більше відповідного періоду минулого року. 
Аналіз структури по галузях міського бюджету свідчить про його спрямованість на соціально-культурну сферу.
На фінансування першочергових та захищених статей бюджетом спрямовано 253 млн. 558,6 тис. грн видатків загального фонду, що за відповідні показники минулого року більше на 87 млн. 652,5 тис. грн. або на 52,8%. 
Із спеціального фонду міського бюджету проведено видатків у сумі більше 27 млн. грн., що на 7 млн. 127,8 тис. грн. більше видатків 2015 року.
У структурі капітальних видатків найбільшу питому вагу займає житлово-комунальне господарство – 44,9%, освіта – 16,7%, охорона здоров’я – 15,6%, культура – 8,6%, соціальний захист – 6,9%, фізична культура і спорт – 2,8%. 
Економіка міста
Вагомий внесок у розвиток промисловості міста здійснюють 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету 14,7 млн.грн., а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн.грн.).
Бюджетоутворюючими підприємствами міста за січень-вересень 2016 року реалізовано промислової продукції на 697,1млн. грн., що на 25,8 % (142,9 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2015 року обсяг реалізації промислової продукції становив 554,2 млн. грн.
Середньомісячна заробітна плата по місту становить 3 940 гривень, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 41% (2781 грн.). Рівень заробітної плати в області – 3 730 грн, загалом в Україні – 4 838 грн. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах відсутня. 
У 2016 році найбільше підприємство легкої промисловості ПрАТ ВКФ «Леся» розпочало реконструкцію - будівництво нового корпусу, де планується створити ще 500 додаткових робочих місць.
Задля отримання альтернативних джерел енергії та покращення екологічної ситуації в місті розпочато реалізацію потужного інвестиційного проекту з будівництва сучасної біогазової станції, вартість якої становить 59 млн. євро, що по курсу євро станом на 25.10.2016 становить 1 мільярд 652 мільйони гривень. Рішенням міської ради товариству „ТРАНССТАНДАРТ-2002“ було надано в оренду земельну ділянку у розмірі 3,6 га під будівництво біогазової установки на базі міських очисних споруд. У результаті переробки активного мулу з очисних споруд отриманими продуктами будуть природний газ, теплова та електрична енергія. На цьому підприємстві планується створити 35 робочих місць. 
За звітний період відкрито два нових автобусних маршрути: №7, який зв’язує мікрорайон «Дружба» із «Залізничним вокзалом» та курсує через центр міста і мікрорайон «Морське» та маршрут №16 «Райспоживспілка – Залізничний вокзал», який проходить через вулицю Ціолковського.
Активно ведеться робота щодо запровадження в 2017-2018 роках супутникового моніторингу транспорту: встановлення GPS-трекерів, інформаційних табло та відповідного програмного забезпечення, в тому числі системи контролю за дотриманням графіків руху автобусів, упровадження електронного обліку пасажиропотоку, зокрема пасажирів-пільговиків, що покращить якість обслуговування пасажирів.
До сфери підприємницької діяльності міста належать 7100 суб’єктів малого і середнього бізнесу, них 4100 - у сфері торгівлі, 1700 - у сфері послуг, решта - у сфері будівництва, виробництва, ресторанного господарства. У 2016 році у місті відкрилось 22 об’єкти, на яких створено 84 нових робочих місць. За 9 місяців поточного року до міського бюджету від суб’єктів господарювання надійшло 13 мільйонів 667 тисяч гривень, з них 10 мільйонів 795 тисяч гривень - від фізичних осіб-підприємців. 
Реалізація міжнародних та вітчизняних проектів технічної допомоги, що спрямовані на покращення якості життя територіальної громади.
У поточному році у співпраці зі спільним Проектом Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувається реалізація проектів у дванадцяти ОСББ міста, які охоплюють дев’ятнадцять багатоквартирних будинків загальною вартістю 4,5 млн грн. Внесок ЄС/ПРООН – 2,1 млн грн, міської ради – 2,2 млн грн., ОСББ – 223 тис. грн. Крім того, реалізуються ініціативи ОСББ «Чайка» та ОСББ «ЖБК – 1» щодо комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків по вулицях Леваневського,5 та Житомирській,53. Наразі триває процес розробки проектно-кошторисної документації. 
У тісній співпраці з українсько-німецьким міжнародним співробітництвом GIZ «Енергоефективність у громадах» проводиться просвітницька робота серед молоді з питань енергозбереження. 
У місті на базі загальноосвітньої школи №5 завершено впровадження першого етапу проекту «Створення еколого-натуралістичного парку». Підготовлено інші проектні пропозиції у співпраці з ЄС. 
Житлово-комунальне господарство
Особлива увага приділяється забезпеченню належного функціонування житлово-комунальної сфери. Докладаючи максимум зусиль, вдалося змінити рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і знизити тарифи на водопостачання та водовідведення з 23 гривень 11 копійок у 2015 році до 19 гривень 34 копійок, який буде діяти до кінця 2016 року.
У 2016 році на житлово-комунальну галузь в міському бюджеті передбачено 16 млн. грн.
Управлінням житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради ведуться роботи з капітального ремонту, реконструкції та будівництва на 141 об’єкті.
Основні з них:
- будівництво полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржадківка, на що було виділено 1млн. 900 тис.грн; 
- капітальний ремонт доріг на 14 вулицях міста. 
Відремонтовано 3 кілометри доріг і провулків та роботи в цьому напрямку продовжуються. Враховуючи звернення мешканців міста та депутатів міської ради вже виконані ремонтні роботи на вулицях Богуна, Варшавській, Гетьмана Мазепи, Довгополова, Дружби, Потапова, Штепіна, Західній, Полянського, провулку Медичному та інших.
На 33 вулицях проведено поточний ремонт, ще 54 вулиці прогрейдеровано з частковим підсипанням щебнево-висівковою сумішшю (вулиці Волі, Юрія Глухова, Житомирська, Коваля, Надслучанська, Ніколаєва, Пушкіна, Шевченка).
У мікрорайоні „Олександрівський“ за проханням мешканців та зверненнями депутатів проведено роботи з облаштування тротуару. Наступного року в цьому мікрорайоні планується будівництво мереж вуличного освітлення.
На капітальний ремонт вуличного освітлення виділено 676 тисяч гривень. Із запланованих ремонтів ліній зовнішніх електричних мереж на 14 вулицях проведено капітальний ремонт на 12 вулицях ( 86% від запланованих). У минулому році ремонт було виконано на 11 вулицях. Додатково виділено кошти в сумі 200 тисяч гривень на придбання залізобетонних стовпів для заміни аварійних.
З метою запобігання підтоплень домоволодінь у місті, виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано всі дозвільні документи на проведення капітального ремонту ливневих систем. У 2016 році на ці роботи виділено 550 тис. грн. Проведено роботи на вулицях Вокзальній, Гагаріна, Маяковського, Шепетівській. До кінця року будуть виконані зазначені роботи на вулицях Коростенська, Рівненська, перехресті вулиць Героїв Майдану – Генерала Шухевича.
На умовах співфінансування на утримання житлового фонду з міського бюджету виділено кошти на:
- капітальний ремонт даху житлового будинку № 10 на вулиці Шевченка;
- укріплення ґрунтової основи навколо будинку №11на площі Лесі Українки;
Відповідно до програми з утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою міста Новограда-Волинського на 2014-2017 роки на умовах співфінансування заасфальтовано внутрішньоквартальні дороги на прибудинкових територіях ОСББ, а саме: ОСББ „Колорит“ (Шевченка, 29); ОСББ „Затишок+“ (Пушкіна,9), ОСББ „ЖБК- 1“ (Соборності, 9); ОСББ „Згода“ (Соборності, 13,), ОСББ „Наш дім“ (пл.Лесі Українки, 3), ОСББ „Відродження“ (Вокзальна, 38А) та інші.
Проаналізовано технічний стан ліфтового господарства та визначено перелік ліфтів, які потребують капітальних ремонтів. У цьому році виконано капітальний ремонт ліфту в будинку № 5 на вулиці Пушкіна.
Поновлено дорожню розмітку на суму 115 тисяч гривень. 
Складено акти обстеження на 800 дерев, що підлягають видаленню. За рік зрізано 438 аварійних дерева, в результаті чого отримано 729 метрів кубічних деревини, яка передана комунальним підприємствам та малозабезпеченим громадянам міста. У минулому році було зрізано лише 43 дерева. Зазначені роботи продовжуються. 
У центральній частині міста було встановлено 133 нові урни для сміття на суму 160 тисяч гривень.
74 тисячі гривень спрямовано на будівництво водогону до комунального підприємства „Шляхрембуд“ та амбулаторії загальної практики № 5 на вул. 2-га Зелена, 29. 
Завершені роботи з будівництва каналізаційного колектора на вулиці Івана Франка.
Викладено тротуарною плиткою центральну доріжку на кладовищі по вул. Коростенській. 
Закінчено капітальний ремонт скверу „Фортеця“ та „Чорнобильського знаку“. Роботи виконані на загальну суму 1 млн.грн.
Отримано дозвільні документи на встановлення колесовідбійників, на що виділено 100 тис.грн та встановлено на вулицях Волі і Гетьмана Сагайдачного. До кінця року планується встановити на вулицях Лідівський шлях та Пушкіна.
Проведено поточний ремонт площі Лесі Українки, парку Перемоги, пішохідного переходу через річку Смолка на загальну суму 74 тис.грн.
Вивчивши проблему з водопостачанням у місті, було визначено необхідність встановлення підвищувальної насосної станції в центральній частині міста, що дозволить усунути проблему з постачанням води мешканцям верхніх поверхів.
Розробляються та корегуються кошториси для робіт із влаштування централізованого водопостачання в житлових мікрорайонах „Дружба“, „Західна“, „Кар’єр“, „Морське“.
Містобудування та земельні відносини
Управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального будівництва: 
- північної частини мікрорайону „Дружба“ в районі вулиці Чижовецької - 114 земельних ділянок; 
- на провулку 2-му Житомирському - 15 земельних ділянок;
- на вулиці Зарічній - 12 земельних ділянок;
- на вулиці Герцена - 3 земельні ділянки. 
За результатами прийнятих міською радою рішень виділено земельних ділянок:
- для будівництва і обслуговування житлових будинків 256 учасникам АТО, іншим категоріям громадян міста - 21 ділянку.
- для будівництва індивідуальних гаражів учасникам АТО - 58, а іншим категоріям громадян міста - 16 ділянок. 
Введено в експлуатацію чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на 17 квартир із вбудованими приміщеннями різнопрофільного призначення на вулиці Гоголя, 15.
На стадії завершення чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок з мансардним поверхом на вулиці Тимошенка, 2 на 48 квартир, І-ша черга чотирьохповерхового багатоквартирного житлового будинку на вулиці Гетьмана Сагайдачного, 26-А (56 квартир), чотирьохповерховий багатоквартирний житловий будинок на вулиці Івана Франка, 29-А на 32 квартири.
Планується будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку з мансардним поверхом із вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями та з підземним паркінгом на вулиці Пушкіна,45 (орієнтовно 56 квартир).
Соціальний захист
У нашому місті соціальну політику реалізовує 12 установ та організацій. 
Управлінням праці та соціального захисту населення міської ради призначено державної соціальної допомоги 5042 особам. Вагому підтримку отримали 15,5 тисяч з 23 тисяч домогосподарств міста, яким нараховано субсидію. 14,5 тисяч пільговиків отримують пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, інвалідам війни, учасникам АТО, ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям, особам, вимушено переселеним зі Сходу України. 
За звітний період за рахунок субвенції з державного бюджету було нараховано та виплачено 135 млн. 700 тис. гривень, що удвічі більше у порівнянні з 2015 роком.
Окрім того 3,5 тисячі громадян нашого міста отримали разову грошову допомогу з міського бюджету на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень, що в порівнянні з 2015 роком більше на один мільйон, з них: 
- 562 тис.грн було виплачено 622 учасникам АТО та членам їх сімей; 
- 145 тис.грн надано на лікування 2324 особам; 
- ще 164 тис.грн отримали 308 осіб у зв’язку з різними обставинами.
З міського бюджету було виділено 600 тис.грн на придбання двох квартир для дітей-сиріт.
Не залишено без уваги шанованих у місті 90-95-річних ювілярів: 42 з них отримали матеріальну допомогу з міського бюджету в розмірі 500 грн кожному. 
В 2016 році вперше з міського бюджету були виділені кошти в сумі 20400 грн на придбання продуктів харчування для підтримки підопічних територіального центру і громадян, які опинились у кризовій ситуації, та на придбання спецодягу для соціальних робітників на суму 10750 грн. Також було збільшено заробітну плату соціальним робітникам, які самі вже потребували соціального захисту.
21 липня 2016 року міською радою прийнято рішення про затвердження переліку з 12 категорій осіб, у тому числі пенсіонерів за віком, які мають право на 50% знижку вартості проїзду у вівторок, четвер, суботу до кінця 2016 року на міських автобусних маршрутах загального користування. На це з міського бюджету виділено 2 млн. 700 тис. грн. 
Охорона здоров’я у місті
З метою наближення надання медичної допомоги до жителів нашого міста продовжується робота з відкриття закладів охорони здоров’я у віддалених мікрорайонах. Так у 2016 році відкрито 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини з відповідним обладнанням №4 на вулиці Маршала Рокосовського, 27А та №5 на вулиці друга Зелена, 29. Вирішується питання щодо відкриття ще трьох амбулаторій у мікрорайонах «Смолка», «Дружба» та в районі колишнього заводу будматеріалів. 
Здано в експлуатацію після реконструкції приміщення під шкірновенерологічний, наркологічний та протитуберкульозний диспансери (освоєно у 2016 році 938 тис. грн). Проводяться роботи з енергозбереження поліклінічного корпусу: замінено вікна на 278 тис.грн. Розпочато капітальний ремонт харчоблоку Новоград-Волинського міськрай ТМО (в міському бюджеті передбачено 198 тисяч гривень).
За звітний період придбано медичного обладнання та інвентарю на суму 1млн 800 тис.грн, що на 652 тис.грн більше, ніж у 2015 році. Закуплено гематологічний аналізатор на суму 575 тис.грн, що дозволило зменшити черги в лабораторії, а також забір крові проводиться в амбулаторіях у віддалених мікрорайонах, що вимагали жителі нашого міста.
З метою покращення забезпеченості закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, дороговартісними витратними матеріалами медичного призначення на шостій сесії міської ради 21 липня 2016 року прийнята Міська цільова програма «Здоров’я новоград-волинців» на 2016-2020 роки.
Значно покращено ситуацію із забезпечення ліками пільгових категорій населення. З міського бюджету виділено 1 млн. 650 тис.грн на безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями, що більше в 4 рази порівняно з 2015 роком. На забезпечення дієтичним харчуванням хворих з орфанними захворюваннями було виділено 190 тис.грн, тоді як у 2015 році кошти на такі цілі взагалі не виділялись.
За сприяння керівництва ТОВ „Юнік Фарма“ було вирішено питання постачання лікарських засобів безпосередньо від підприємств-виробників до міських закладів охорони здоров’я. Для надання першої медичної допомоги закуплено ліків на суму 280700 грн за цінами виробників.
У стаціонарах цілодобового перебування проліковано більше 11 тисяч пацієнтів, в тому числі 6447 - з міста. Бригадою Новоград-Волинської підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виконано 21645 викликів жителів міста.
Міським головою для консультації, діагностики захворювань, лікування в Державні інститути України направлено 61-го жителя міста.
Реалізовується проект «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» у рамках ініціативи ЄС/ПРООН Smart City. Тобто, жителі міста матимуть можливість записатися на прийом до лікаря по телефону або через мережу Інтернет. Впровадження цього проекту дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікарів, забезпечити вчасне діагностування та попередження захворювань.
Освіта
Бюджет галузі освіти міста становить майже третину міського бюджету або 28,5%. Усі пропозиції освітян за період 2016 року знайшли своє втілення, а саме: 
дошкільні навчальні заклади з січня цього року забезпечені посадами дієтичних сестер відповідно до штатного розпису, на що було передбачено 100 тисяч гривень. 
Прийнято рішення міської ради про забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів шкіл міста та дітей, батьки яких були учасниками АТО, дітей, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей і Криму, та дітей пільгових категорій, на що було спрямовано додатково з міського бюджету 5 млн. 670 тис.грн. 
Затверджено Програму часткового відшкодування витрат на перевезення учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2016-2018 роки. Близько 250 учнів мають змогу користуватися пільгою 50 відсотків вартості квитка, на що з міського бюджету додатково виділено 198 тис. грн. 
Затверджено Програму розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, якою передбачено виплату стипендії міського голови кращим учням загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з місячним фондом 3 тис. грн. За рішенням експертної комісії 13 учнів отримують стипендію міського голови у сумі 230 грн на місяць. 
У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві утримання професійно-технічних закладів покладено на міський бюджет. Завдяки рішенню депутатів міської ради на фінансування Новоград-Волинського вищого професійного училища виділено більше 6 млн.грн на заробітну плату працівникам училища, стипендії учням, оплату комунальних послуг.
У повному обсязі виплачено відпускні, матеріальну допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам. 
За рахунок коштів загального фонду з міського бюджету на оздоровлення дітей в пришкільних таборах міста використано 188 тис.грн.
За результатами підсумкової наради освітян, яка відбулася у лютому 2016 року у штатний розпис дошкільних навчальних закладів додатково введено посади логопедів, практичних психологів та дефектолога. 
Враховуючи прохання батьків-учасників АТО, діти яких відвідують групу продовженого дня, було прийнято рішення щодо безкоштовного харчування школярів і на групі продовженого дня.
З нагоди Дня працівників освіти педагогічним працівникам була виплачена щорічна грошова винагорода, розмір якої вперше за останні роки становив посадовий оклад, на що з міського бюджету було виділено більше двох мільйонів гривень.
Фізична культура, спорту, молодіжна політика
В 2016 році на цю галузь виділено 2,7 млн.грн, що в порівнянні з 2015 роком майже на 1 млн. грн більше. Зокрема, виділено 322 тис.грн на проведення навчально-тренувальних зборів, у минулому році такі кошти взагалі не виділялися.
Також з міського бюджету виділено 300 тис.грн на підтримку футбольних клубів «Авангард» та новоствореного клубу «Звягель». 
У 2016 році профінансовано придбання путівок для оздоровлення 117 дітей пільгових категорій на суму 150 тис.грн, що в порівнянні з 2015 роком більше на 50 тис.грн. 
Завдяки робочій поїздці до Міністерства соціальної політики вирішено питання видачі посвідчень дитини з багатодітної сім’ї та батьків багатодітної сім’ї, яке гостро стояло і не вирішувалось протягом минулих років. На даний час вже видано 73 посвідчення батькам багатодітної сім’ї та 180 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.
Культура
Упродовж 2016 року було проведено 160 культурно-масових заходів.
2016 рік у м. Новограді-Волинському було оголошено роком Лесі Українки, тому переважна частина літературно-мистецьких заходів була присвячена 145-ій річниці від дня її народження, підсумком якої стало чергове Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». 
На фінансування галузі культури виділено коштів на 20% більше, ніж в минулому році. За рахунок коштів міського бюджету за звітний період виконані роботи з капітального ремонту приміщень міського Палацу культури імені Лесі Українки та школи мистецтв, військового кладовища та пам’ятників на загальну суму більше 1 млн. грн. Придбано комплект стаціонарної звукопідсилюючої та освітлювальної апаратури на суму 350 тис.грн.
Організаційна робота міської ради та її виконавчого комітету
За звітний період підготовлено та проведено 8 сесій міської ради (в тому числі 2 позачергові), 11 пленарних засідань, 4 з яких проходили з використанням програмно-технологічного комплексу «Віче», 15 засідань погоджувальної ради, 62 засідання постійних комісій міської ради. Міською радою прийнято 170 рішень. 
Проведено 19 засідань виконавчого комітету міської ради, під час яких було прийнято і зареєстровано 242 рішення виконавчого комітету міської ради. Видано та зареєстровано 288 розпоряджень міського голови з основних питань.
Придбано обладнання для системи поіменного голосування з пультом депутата та електронні картки і програмне забезпечення та впроваджено систему електронного голосування «Віче». Витрати виконавчого комітету міської ради на реконструкцію великої зали Будинку рад та придбання зазначеного обладнання склали 496653 грн.
Діяльність міської ради та її виконавчих органів широко висвітлюється у місцевих засобах масової інформації. Запроваджено прямі трансляції по місцевому телебаченню пленарних засідань сесій та засідань виконавчого комітету міської ради.
Надання адміністративних послуг
У звітному періоді робота центру адміністративних послуг міської ради була спрямована на вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства, реалізацію надання послуг, яких наразі налічується 105, та освоєння нових, таких як реєстрація місця проживання особи, речових прав на нерухоме майно юридичних і фізичних осіб, реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Загальна кількість наданих послуг за звітний період становить 12353, з них:
1) через адміністраторів ЦНАП надано 8156 адміністративних послуг;
2) державним реєстратором управління Держгеокадастру надано 1588 послуг;
3) державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснено 2600 реєстраційних дій і запитів з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до вимог чинного законодавства щодо децентралізації повноважень у сфері реєстрації місця проживання особи, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно юридичних і фізичних осіб, з квітня 2016 року працює відділ державної реєстрації міської ради. За звітний період надано 8506 послуг щодо реєстраційних дій. За надання зазначених послуг до міського бюджету надійшло 197683 грн. 
Головне питання, яке слід вирішити в найближчі терміни – визначитися із новим приміщенням під ЦНАП, яке було б більш пристосованим під все більш зростаючі вимоги як населення, так і чинного законодавства. Перш за все це стосується збільшення площ під зону очікування громадян, організацію роботи працівників ЦНАП в умовах «відкритого простору», налагодження електронної системи обліку запитів та організації черги.
Робота зі зверненнями громадян
З метою реалізації громадянами конституційного права на звернення та оперативного вирішення актуальних питань на основі якісного і своєчасного розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян було створено відділ організації прийому громадян міської ради.
За звітний період до Новоград-Волинської міської ради та її виконавчого комітету надійшло 6209 звернень, що на 315,05% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За вказаний період надійшло 43 колективних звернень з питань благоустрою прибудинкових територій багатоквартирних будинків, зрізання дерев, відновлення і встановлення вуличного освітлення, ремонту покрівлі будинків. 3652 звернення (58%) стосувались надання різних видів матеріальної допомоги. 1552 звернення (25 %) - заяви на отримання земельних ділянок учасниками АТО.
Через органи влади вищого рівня (на Урядову гарячу лінію, в Житомирську ОДА) надійшло 235 звернень. Відповідно до повідомлення Житомирської ОДА, враховуючи критерії, встановлені Адміністрацією Президента України та Урядом України визначено рейтингову оцінку роботи місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із зверненнями громадян, згідно якої місто Новоград-Волинський серед районів і міст Житомирської області у звітному періоді має найкращі показники із сумою 108 балів із 120 можливих. 
Серед авторів звернень, що надійшли за звітний період:
17 % - учасники та інваліди війни, учасники бойових дій, 25,5% - інваліди І,II,III групи, 2,2% - ветерани праці, 1,5 % - члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері - героїні, 1,5% - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це представники найменш соціально захищених категорій населення, тому у виконавчому комітеті значна увага приділялася найбільш якісному розгляду звернень цих верств населення. 
По зверненнях, які надійшли до виконавчого комітету за звітний період, вжито відповідних заходів, надано вичерпні відповіді та роз’яснення:
4346 (70 %) порушених питань вирішено позитивно;
633 (10,2%) - надано роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення питань;
496 (8%) - відмовлено з об’єктивних причин;
745 (12%) - перебуває на контролі.
За звітний період відділом організації прийому громадян міської ради забезпечено проведення 52 прийомів громадян міським головою, з них 20 - виїзних. Під час їх проведення надійшло 977 звернень.
У 2016 році заступникам міського голови прийнято 137 осіб; начальниками відділів та управлінь - 65 осіб.
Здійснення державної регуляторної політики у сфері 
господарської діяльності 
Відповідно до вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“ рішенням міської ради від 23.12.15 №22 затверджено план діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік, до якого включено проекти рішень міської ради та її виконавчого комітету, які мають регуляторний характер та за необхідності розглядалися міською радою і її виконавчим комітетом. 
Протягом 2016 року прийнято 2 рішення міської ради та 1 рішення виконавчого комітету, що носять регуляторний характер, а саме:
«Про внесення змін до рішення міської ради №396 від 25.04.2013 „Про затвердження Програми розвитку міського пасажирського транспорту на 2013-2018 роки» від 21.07.16 №113;
«Про внесення змін у додаток до Методики розрахунку орендної плати за майно комунальної власності територіальної громади міста та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням міської ради від 28.07.11 №132» від 21.07.16 №125;
«Про встановлення тарифів на послуги (миття населення ) дільниці «Лазня» комунального підприємства міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» від 27.07.2016 №194.
При прийнятті зазначених рішень проводилась процедура оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу, обговорення за участю представників громадськості та оприлюднення рішень з врахуванням зауважень та пропозицій.
Підсумовуючи роботу за звітний період, я дякую всім, хто сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – депутатам міської ради, членам виконавчого комітету, начальникам управлінь і відділів міської ради, колективам комунальних підприємств та навчальних закладів, керівникам підприємств та установ міста, підприємцям, а також представникам громадськості за підтримку, розуміння, злагоджену роботу та щоденну працю, за активну й дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашої територіальної громади.
Я добре усвідомлюю, що не все в місті зроблено, є ще багато недоліків та проблем. Попереду ще чотири роки плідної роботи, адже не можна лише за один рік вирішити всі питання, які накопичувалися роками. 
Пріоритетними завданнями є:
1) відновлення діяльності військового шпиталю та створення медико-реабілітаційного центру для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та членам їх сімей;
2) використання території колишнього «полку тралів», яка займає близько 40 гектарів землі у місті; 
3) будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО;
4) впровадження картки новоград-волинця;
5) створення хоспісу;
6) будівництво дамби на р.Случ;
7) визначитися із новим приміщенням під Центр надання адміністративних послуг; 
8) будівництво сучасного фізкультурно-оздоровчого комплексу на стадіоні „Авангард“;
9) прийняття та реалізація міської програми «Місто без околиць»;
10) проведення капітальних ремонтів ліфтів, термін експлуатації яких більше 25 років;
11) капітальний ремонт доріг,тротуарів, водопровідних та ливневих мереж;
12) реконструкція котельні на вул. Шевченка,1;
13) повна реконструкція парку культури та відпочинку;
14) капітальний ремонт міського Палацу культури імені Лесі Українки;
15) створення перинатального центру II рівня;
16) облаштування стоянок для паркування автотранспорту в місцях громадського користування.
Усе позитивне, чого вдалося досягти - це наші спільні здобутки. Разом з тим і невирішені проблеми – теж наші спільні. 
Тож сподіваюсь на подальшу злагоджену роботу, підтримку і розуміння. Лише в умовах конструктивної співпраці та діалогу можна досягти ефективної реалізації поставлених завдань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #міськарада #звіт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...