16:05, 19 листопада 2016 р.
Поради звягельчанам: Чи потрібно купувати зимові шини?
Чи потрібно купувати зимові шини? З настанням заморозків властивості літньої гуми стають абсолютно не придатними для безпечної експлуатації.
Справа в тому, що літні шини розробляються виключно для експлуатації в теплу пору року, при зниженні температури до 7 градусів за Цельсієм рекомендується замінювати такі шини зимовими.
Різко погіршилися характеристики по довжині гальмівного шляху, керованості і м'якості ходу, зносостійкості і рівнем виробленого шуму – все це можна легко помітити при експлуатації літніх шин на засніжених і зледенілих дорогах.
Крім того, погіршуються характеристики і ймовірність проколу літньої шини взимку також істотно зростає. Тому вкрай рекомендується для кожного сезону застосовувати свої шини: влітку – літні, взимку – зимові. Підходять також для експлуатації всесезонні шини, але при дуже низьких або дуже високих температурах вони також різко погіршують свої технічні характеристики. Але навіть при непікових літніх і зимових температурах вони можуть значно поступатися адаптованим під низькі і високі температури зимові і літні шини. Тому у деяких європейських країнах законодавчо встановлено обов'язок водіїв використовувати в холодну пору року саме зимові шини.
В цілому, якісні зимові шини легко розпізнати за спеціальним знаком у вигляді сніжинки (його може й не бути). Він означає, що дана модель шин успішно пройшла ретельну сертифіковану перевірку на відповідність саме зимовим стандартам і відмінно адаптована під експлуатацію взимку. Наприклад, зимові шини зі сніжинкою відрізняються більш високими показниками зчеплення і керованості, а їх гальмівний шлях – коротше приблизно на 10 відсотків.
Також не варто забувати про небезпеки їзди на «лисих» шинах, тобто глибина малюнка протектора не повинна бути менше ніж 4 мм. Всі тести автовиробники і виробники шинної продукції проводять на нових шинах, у яких нові протектори. Тому орієнтуватися на еталонні результати при їзді на стертих шинах категорично не можна, адже із зносом протектора характеристики шин поступово погіршуються, а при зниженні глибини до 3 мм і менш – різко падають, піддаючи водія даного автомобіля та інших учасників дорожнього руху на небезпеку.
Наведені вище дані про бажаність зміни шин застосовні до легкових і вантажних автомобілів, для підбору сільськогосподарських шин і, зокрема, шин для тракторів – є дещо інші рекомендації. Пов'язано це з тим, що швидкості руху, контактуєма з поверхнею і вимоги, що пред'являються до сільськогосподарських шин істотно відрізняються. Наприклад, для тракторних шин дуже важлива здатність до самоочищення, при цьому їх можна спокійно експлуатувати круглий рік.
Тому рекомендації про заміну літніх шин на зимові і навпаки застосовні саме до легкових і вантажних шин. У будь-якому випадку якщо у Вас є найменші сумніви в підборі шин – звертайтеся в спеціалізовані торгуючі шинами фірми з досвідченими фахівцями в області підбору, і вони нададуть Вам необхідну консультацію.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи вдалося комунальникам міста оперативно впоратися з негодою?
проголосували 123 відвідувачів
Так, цілком
5,7%
Місцями впоралися, а подекуди - ні
31,7%
Взагалі не помітив активності комунальних служб
62,6%
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:33, 23 листопада
13:35, 1 грудня
08:16, 26 листопада
09:21, 29 листопада
01:24, 3 грудня
63
live comments feed...