• Головна
  • Історія Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського
19:29, 1 грудня 2016 р.

Історія Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського

У процесі виконання стратегічного завдання держави щодо реформування первинної медичної допомоги (ПМД) та на виконання програми економічних реформ на 2010-2013 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економічна, ефективна держава» було передбачено, що для підвищення доступної медичної допомоги населенню необхідно провести реформування галузі шляхом чіткого структурного розмежування первинного , вторинного і третинного рівнів медичної допомоги та створення центрів ПМСД, госпітальних округів, високоспеціалізованих центрів, подальшого розвитку інституту сімейної медицини на основі зміцнення ролі ПМСД.

Медичні працівники Новоград-Волинського міськрай ТМО працюючи над втіленням в життя попередніх Програмних положень реформування ПМСД на засадах сімейної медицини, вдосконалювали рівень надання амбулаторно- поліклінічної допомоги в умовах розмежування первинного та вторинного рівнів.

В 2002 році було створено відділ з питань охорони здоров’я міської ради, а з 2005 року відділ охорони здоров’я районної державної адміністрації.

З 2009 року на виконання пропозицій адміністрації міськрай ТМО щодо розмежування первинної та вторинної медичної допомоги, які були схвалені рішенням сесії міської та районної рад, проведено було реорганізацію амбулаторно-поліклінічної допомоги шляхом створення поліклініки ПМСД міському населенню та поліклініки КДД населенню міста та села. Реформування дало змогу розмежувати замовників та надавачів медичних послуг та забезпечити прозорість фінансування надання медичної допомоги міському та сільському наснленню.

Наступним кроком в реформуванні з жовтня 2012 року стало створення КЗ «ЦПМСД Новоград-Волинського району», як юридична особа для обслуговування сільського населення.

КЗ « ЦПМСД міста Новограда-Волинського» зареєстрований 30.01.2013 року.

З лютого 2013 року почав свою діяльність КЗ « ЦПМСД міста Новограда-Волинського» за адресою: вул.Н.Оржевської,13 м. Новоград-Волинський по наданню медичної допомоги міському населенню, як юридична особа. Заснований на базі майна , що знаходилось у комунальній власності територіальної громади міста Новограда-Волинського Житомирської області. КЗ «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» створений з метою реорганізації державної політики в сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення на території міста Новограда-Волинського Житомирської області заходів спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною медико- санітарною допомогою.

Для повноцінного функціонування лікувального закладу підготовлено відповідну матеріально – технічну та правову базу. Комунальний заклад у 2013 році отримав ліцензію МОЗ України на медичну практику та у 2015 року пройшов акредитацію на вищу категорію.

Кадровий потенціал лікувального закладу досить потужний, працює 30 сімейних лікарів, 14 лікарів – педіатрів, 8 лікарів акушер-гінекологів. Всього середнього медичного персоналу – 125 працівників.

План подальшого реформування ПМСД міста передбачає відкриття амбулаторій сімейних лікарів на віддалених територіальних дільницях міста, що дасть можливість приблизити надання медичної допомоги до пацієнтів по місцю проживання та покращити умови праці медичних працівників.

Мережа сімейних амбулаторій укомплектована бригадами лікарів, що працюють на принципах сімейної медицини і сформована за змішаним варіантом організації, а саме: частина розташована на базі центру (оренда приміщень в поліклініці міськрай ТМО), а частина на базі сімейних амбулаторій на віддалених територіальних дільницях міста.

З ціллю забезпечення доступності медичної допомоги для хворих, оптимального використання ресурсів охорони здоров'я, узгодженого надання комплексних лікувальних, паліативних та профілактичних послуг, до ЦПМСД міста входять такі структурні підрозділи:

1.​  Апарат управління

2.​ . Інформаційно-анаітичний кабінет

3.​  Адміністративно-господарський персонал

4.​  Бухгалтерія

що знаходяться за адресою вул. Н.Оржевської, 13.

5 Амбулаторія ЗПСМ № 1 (вул. Леваневського, 24)

6 Амбулаторія ЗПСМ № 2 (вул. Леваневського, 14)

7 Амбулаторія ЗПСМ № 3 (вул. Житомирська, 27)

8​ Амбулаторія ЗПСМ № 4 (вул. Рокосовського, 27 а)

9​ Амбулаторія ЗПСМ № 5 (вул. ІІ-га Зелена, 29)

10​ Амбулаторія ЗПСМ № 6 (вул. Н.Оржевської, 13)

11​ Амбулаторія ЗПСМ № 7 (вул. Н.Оржевської, 13)

12​ Денний стаціонар для дітей (вул. Н.Оржевської, 13)

13​ Профілактично-діагностичне відділення. (вул. Н.Оржевської, 13).

Порядок внутрішньої організації структурних підрозділів центру затверджений керівником центру ( головний лікар). Штати центру встановлені у визначеному порядку.

Робота КЗ «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» передбачає бригадну форму надання медичної допомоги населенню, а саме:

-​ сімейний лікар

-​ педіатр

-​ акушер-гінеколог

всі штатні посади: сімейний лікар, педіатри, акушер-гінекологи фізичними особами укомплектовані.

У сімейних лікарів, лікарів – педіатрів та лікарів акушер – гінекологів на кінець 2016 року згідно даних Державної статистичної звітності міста Новограда – Волинського спостерігається - 56 358 населення міста, в т.ч. дитяче населення від народження до 17 років – 10 650; до 1-го року – 639 дітей; доросле населення – 45 708 (22 564 сім’ї). Люди похилого віку - 12 742 особи. Лікарями педіатрами спостерігається 559 багатодітних сімей (в яких нараховується - 1 524 дитини, в т.ч. до 1-го року – 85 дітей).

Середня кількість дорослого населення на 31 лікарській територіальній дільниці міста складає – 1 500 осіб, на педіатричній дільниці – 800.

Модель реформування надання ПМСД в місті має свої особливості, а саме:

​ Продовжується здійснення децентралізації створення сімейних амбулаторій, наближення їх до місця проживання населення

​ Продовжується перепідготовка лікарів і середніх медичних працівників за спеціальністю ЗП-СМ

​ Мережа сімейних амбулаторій укомплектована бригадами лікарів, що працюють на принципах сімейної медицини

​ На етапі завершення розмежування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги

​ Продовжується переформування населення щодо отримання медичної допомоги в лікувальному закладі (в кабінеті лікаря загальної практики), що явно дасть можливість покращити якість обстеження та лікування

​ Забезпечується сімейними лікарями доступність медичної допомоги та ефективність використання ресурсів охорони здоров'я через координацію (наступність) у співпраці з фахівцями всіх рівнів

​ Продовжується удосконалення забезпечення лабораторно-діагностичного обстеження пацієнтів.

Для забезпечення доступності лабораторних досліджень за плановими показаннями для населення та їх якості, адміністрацією КЗ «ЦПМСД міста» впроваджені наступні організаційні заходи:

​ Децентралізація забору біоматеріалів для досліджень шляхом організації їх забору у структурних та територіально відокремлених структурних підрозділах (АЗПСМ).

​ Забезпечено проведення інстуктажа медичних працівників центру щодо технологічних аспектів преаналітичного етапу лабораторної діагностики.

​ Спрямування біоматеріалів для досліджень в сертифіковане лабораторно-діагностичне відділення міськрай ТМО або в інші заклади згідно показань, що спеціалізуються на лабораторній діагностиці.

​ Передача результатів досліджень лікарям центру здійснюється шляхом врегульованим КЗ «ЦПМСД міста» та лабораторією міськрай ТМО, що забезпечує проведення дослідження.

​ В КЗ «ЦПМСД міста» здійснюється затверджений перелік параклінічних обстежень, в т.ч. мінімально необхідний обсяг лабораторних обстежень пацієнтів (за рахунок швидких тестів, які необхідні для проведення попередньої діагностики, і які можна використовувати як в сімейній амбулаторії так і вдома у пацієнтів, а саме:

1.​ Електрокардіографія,

2.​ Визначення цукру крові (глюкометрія),

3.​ Експрес-метод проведення діагностики ВІЛ – інфекцій,

4.​ Експрес-метод визначення:

o​ гемоглобіну крові,

o​ приховання крові в калі,

o​ білка у сечі,

o​ кетонів у сечі,

o​ цукру в сечі

5.​ Забір матеріалу для цитологічного і бактеріологічного дослідження.

​ Продовжується опрацювання можливостей залучення інвестицій з різних джерел фінансування (прийняття активної участі в розіграші різноманітних грандів).

​ Продовжується впровадження інформаційного забезпечення:

​ Інформаційно-дорадчих систем (стандартів), інформаційно-довідкових, інформаційно-управлінських, інформаційно-аналітичних систем

​ Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі м. Новограда-Волинського, який буде реалізовано за підтримки ЄС Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Створення електронної бази медичного обслуговування мешканців: електронна реєстрація пацієнта, автоматизація веденняпацієнта в медичному закладі, що дозволить удосконалити процес ведення амбулаторного прийому лікаря (https://reestratura.com/)

​ Продовжується покращення матеріально-технічної бази для роботи медичного персоналу, створення належних умов для надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

​ В стадії впровадження забезпечення можливостей населення щодо вільного вибору сімейного лікаря (реєстраційна форма прикріплення пацієнта до лікаря ЗП-СМ).

​ Педіатрами в т.ч. сімейними лікарями забезпечується спостереження дітей до 3-х років, згідно Наказу МОЗ України № 149 від 20.03.2008 року «Клінічний протокол медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3-х років» та згідно Наказу МОЗ України № 438 від 12.05.2016 року «Клінічний протокол інтегрованого ведення хвороб дитячого віку»

​ Забезпечується надання паліативної допомоги хворим з хронічним больовим синдромом, в т.ч. онкологічним хворим.

​ Забезпечується щорічний профілактичний огляд та диспансеризація дорослого та дитячого населення в т.ч. з орфанними захворюваннями.

​ Комунальним закладом забезпечуються інваліди технічними засобами та виробами медичного призначення, згідно реабілітаційної програми МСЕК (кошти з місцевого бюджету).

​ Надання невідкладної медичної допомоги забезпечується медичними працівниками закладу в робочий час з 8:00 до 20:00 згідно затверджених локальних клінічних протоколів.

Міською радою затверджена програма та план графік модернізації ПМСД в місті, яка передбачає якість надання медичної допомоги, доступність, та надання своєчасних медичних послуг, очікуваним результатом яких є: продовження тривалості життя населення, зниження загальної захворюваності населення, зниження показника загальної смертності населення, призупинення старіння населення, забезпечення паліативною допомогою населення, забезпечення рівної доступності громадян, підвищення ефективності використання ресурсів галузі охорони здоров'я, впровадження мотивації медичних працівників до ефективної праці, забезпечення якісних та санітарних умов місця роботи, поліпшення здоров'я населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чудово! Водії та кондуктори чемні, проїзд комфортний
3,4%
Хороша, проїзд дешевший, ніж у таксі
6,1%
Бажає бути кращою: у час пік не можна "втиснутися"
18,4%
Погана, вартість перевезень не відповідає якості перевезень
36,7%
Дуже погана, у маршрутках брудно, водії та кондуктори не завжди толерантні
35,4%
#ІсторіяЦентрупервинноїмедико-санітарноїдопомогимістаНовограда-Волинського
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...