09:30, 14 лютого 2017 р.
Сьогодні відзначають свято закоханих - День святого Валентина
14 лютого - це день, коли кохання відчувається навіть у повітрі. Люди не соромляться демонструвати свої почуття або наважуються на зізнання.
Ось уже кілька десятиліть кожне 14 лютого в Україні можна побачити натовпи закоханих з квітами і подарунками, в школах і університетах обмінюються валентинками, а на просторах інтернету сперечаються про історію свята всіх закоханих. І не дивно, адже в Україні День святого Валентина почали святкувати лише після здобуття незалежності. Тому давайте розберемося, хто цей таємничий святий і звідки прийшла ця традиція.
За легендою, цей день назвали на честь мученика Валентина, який у III столітті н.е. в римському місті Терні проти волі імператора вінчав легіонерів. За що його і стратили. Кажуть, у вязниці між Валентином і донькою тюремника виникли почуття. Перед смертю, 13 лютого Валентин прислав дівчині любовний лист.
У західній Європі цей день стали широко відзначати з XІII століття. В Уельсі 14 лютого чоловіки дарували дамам серця дерев'яні ложки, прикрашені сердечками, замковими щілинами і ключами. Це означало: "Ти знайшла шлях до мого серця".
У Середньовіччі День Валентина називали "пташиним весіллям". Вважали, саме в цей день птахи створюють пари.
Перша валентинка у світі належить герцогу Чарльзу Орлеанському. У 1415 році він сидів у в'язниці Тауер і вирішив відправляти своїй дружині листи із зізнаннями у коханні. Записка зберігається в Британському музеї.
Ще одну давню "валентинку" - 1477 року - знайшли в одній з британських бібліотек. У посланні дівчина просить юнака довести, що він її справді любить. Тоді вона попросить у матері збільшити придане, а він має одружитися з нею.
Офіційним символом Дня святого Валентина є голуби. Вони символізують любов, чистоту і невинність.
14 лютого 2001 року відбулось найбільше підводне одруження. 34 пари з 22 країн обмінялися весільними клятвами під водою на глибині десяти метрів у Таїланді.
2013 року напередодні 14 лютого у Таїланді встановили рекорд на найдовший поцілунок. Він тривав 58 годин, 35 хвилин і 58 секунд. Найдовше змогли цілуватись 44-річний співробітник служби безпеки Еккахай Тіранарат і 33-річна домогосподарка Лаксана.
2010-го в Мехіко зареєстрували світовий рекорд з наймасовішого поцілунку. Тоді одночасно на площі поцілувались 39 897 осіб.
14 лютого 2011 року у Швейцарії зробили найбільшу плитку шоколаду. Її занесли у Книгу рекордів Гіннеса. Довжина - 18,35 метрів.
У цей день подарунки для своїх домашніх тварин купують більше 9 млн людей у світі.
14 лютого святкують також День комп'ютерника, Жіночий день у Фінляндії і День душевного здоров'я у Німеччині.
Щорічно на День закоханих у Верону, де жили шекспірівські Ромео і Джульєта, на ім'я дівчини приходить близько 1000 "валентинок".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:13
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:26, 16 січня
12:24, 13 січня
11:26, 16 січня
11:26, 16 січня
15:17, 22 січня
live comments feed...