• Головна
  • У Новограді-Волинському відбувся III фестиваль педагогічних ідей
12:37, 23 березня 2017 р.

У Новограді-Волинському відбувся III фестиваль педагогічних ідей

У Новограді-Волинському відбувся III фестиваль педагогічних ідей з теми «Засоби забезпечення ситуації успіху для батьків вихованців дошкільних навчальних закладів». 

Почесний гість і консультант фестивалю – Світлана Олексіївна Ладивір, кандидат психологічних наук (м. Київ), добрий друг і наставник педагогів-дошкільників міста протягом багатьох років поспіль…

Питаннями для конструктивного обговорення учасників стали пошук ефективних форм взаємодії з батьками, зокрема, міні-EDCAMP та тематичні дні з метою адаптації батьків до дошкільного закладу; а також участь батьків у підготовці та проведенні святкових ранків у ДНЗ.

Спасибі модераторам, які поділились ідеями щодо активізації роботи з родинами: вихователям-методистам ДНЗ №№ 1, 5, 13 Тесленко О.В., Романюк О.І., Семісиновій Л.О.; музичному керівникові ЦРД Дмитренко Л.О.

Окрема подяка за створення умов та гостинність колективу та завідувачці ДНЗ № 13 О.Г.Сварицевич.

Спасибі Світлані Олексіївні за поради і рекомендації, слушні ремарки й рефлексії та схвальну оцінку діяльності дошкільних установ міста загалом. Це вмотивовує наполегливо працювати і професійно розвиватись надалі заради забезпечення успішного й відповідального батьківства та щасливого дитинства наших малюків.

***

Традиційні звягельські діалоги за участю кандидата психологічних наук С.О.Ладивір, при сприянні управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, відбулись на базі новоград-волинського ДНЗ № 15 (завідувачка В.І.Лопатюк). Обговорювались проблемні питання, які хвилюють, а інколи й дошкуляють, педагогам-дошкільникам, не дивлячись на численні спроби їх розв’язання.

Проблема номер один, на думку науковця, це – робота з батьками. Підготовка батьків до дошкільного закладу («не дитина має адаптуватись до дитячого садка, а дорослі», – переконана Світлана Олексіївна), спільні проекти і форми взаємодії з родинами тощо.
Багато говорилось про любов. Як любити своїх вихованців і навчити батьків любити власних малюків 24 години на добу й забезпечити їм «щасливе дитинство».

Однією із болючих проблем, на які вказала С.О.Ладивір, залишається, як це не прикро, комплекс меншовартості вихователів ДНЗ по відношенню до вчителів. Науковець закликала зібрати усе краще, що було створено, придумано, адаптовано, апробовано, творчо втілено у вітчизняному дошкіллі, пишатися цим і активно використовувати. Нагадати собі, переконати батьків і вчителів початкової ланки, що підготовка до школи полягає не у навчанні читати й писати, а у формуванні умінь дружити, слухати й чути, прищеплення базових (кодових) цінностей (любов, доброзичливість, перш за все), жити у суспільстві.
Гасло «Дитина замовляє розвиток» має стати актуальним для всіх дошкільних установ, що забезпечить реалізацію повноцінного розвитку дитини.

Окрему увагу на звягельських діалогах було приділено педагогічним ситуаціям, які описали, узагальнили та відрефлексували члени міського Клубу дошкільної еліти. Науковий коментар Світлани Олексіївни до них був дуже слушним і корисним.

Після засідання із педагогами С.О.Ладивір продовжила розмову з батьками. Біля тридцяти членів родин із різних дошкільних закладів, затамувавши подих, слухали психолога-науковця, активно задавали запитання, а після закінчення – вишикувались у чергу з індивідуальними запитами.

У черговий раз такі зустрічі довели, що тільки разом: педагоги і батьки можуть здійснювати успішний процес виховання, розвитку й навчання дітей.

***

Вагому частину свого візиту кандидат психологічних наук С.О.Ладивір присвятила роботі з педагогами ДНЗ №1 "Джерельце" (завідувачка В.В.Лесик), у якому 4 роки поспіль успішно реалізується міський експериментальний проект "Ціннісні орієнтири дітей, педагогів і батьків".

Протягом двох днів із міні-групами дітей різних вікових груп було проведено низку практичних занять (вихователі М.В.Сідоренко, Ю.С.Корзун, С.П.Павленко, О.П.Сарган, А.А.Примак, І.О.Поліщук), основною тематикою яких стала творча розповідь (про іграшки, складання казки за ілюстраціями тощо).

Під час рефлексивного аналізу, індивідуальних співбесід й колективної консультації з педагогами С.О.Ладивір зупинилась на особливостях проведення занять із монологічного мовлення, надала конструктивні рекомендації й поради, спільно було здійснено роботу над помилками.

Приємно було чути від науковця схвальні слова про помітне зростання професійного рівня вихователів закладу, відчутні зміни у форматі взаємодії з дітьми і батьками, розширення світогляду й серйозність намірів у перспективних кроках уперед. Кожний приїзд Світлани Олексіївни розширює наші особистісні й професійні обрії, надихає і вмотивовує, наповнює радістю творчості і почуттям гордості за звання "дошкільник".

Дякуємо педагогічному колективу ДНЗ №1, зокрема, завідувачці В.В.Лесик та вихователю-методисту О.В.Тесленко за копітку працю, уміння чути і слухати, розуміння й відкритість, готовність до дієвого спілкування і фахового навчання.
Подальшого вам сходження до акме-вершин!

Спасибі нашому дорогому наставнику, учителю і другу, Світлані Олексіївні Ладивір, за науку й мудрість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, потрібно повернути історичну назву нашому місту
19,6%
Ні, у цьому не немає необхідності
80,4%
#Новоград #педагоги #фестиваль #консультант #учасники #модератори #методисти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...