• Головна
  • До відома новоград-волинців: Безвізовий режим для українців: коли, куди і що це взагалі означає
10:18, 7 квітня 2017 р.

До відома новоград-волинців: Безвізовий режим для українців: коли, куди і що це взагалі означає

"На крок ближче до безвізу" ми періодично стаємо вже не перший рік: українці чекають скасування візового режиму з Євросоюзом з 2014 року. Нарешті безвізова епопея для України закінчилася - але тільки в Європарламенті. Остаточно режим запрацює не раніше червня 2017 року. 6 квітня завершилося фінальне голосування за надання безвізового режиму для українців в Європарламенті. 26 квітня за це рішення має проголосувати Рада ЄС. У травні документ повинні підписати президент Європарламенту і головуючий в Раді ЄС представник Мальти. Рішення вступить в силу на 20-й день після опублікування.

Раніше ЗМІ назвали конкретну дату, коли остаточно вступить в силу безвіз України з ЄС. За їхніми даними, він запрацює з 12 червня 2017 року. Тепер Україні точно дадуть безвіз? За словами експерта-міжнародника Тараса Чорновола, сьогодні було ключове, але не остаточне голосування. "Залишається невелика побоювання, що окремі країни затягнуть розгляд питання, але все одно встановлені конкретні терміни і орієнтовно вся технічна процедура щодо введення безвіза в силу повинна бути пройдена до 10-15 червня", - говорить Чорновіл.

Безвізовий режим - Україна: список країн

До цього переліку увійшли держави Шенгенської угоди: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Естонія. Також до списку увійшли країни ЄС, що не входять в "шенген": Болгарія, Кіпр, Румунія і Хорватія. І третя група - держави, асоційовані з Шенгенською зоною: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія. Єдиний виняток - Великобританія і Ірландія, для відвідування яких в будь-якому випадку потрібна буде віза.

Безвізовий режим - що це таке?

Це означає, що в'їжджати в ЄС українцям дозволять без візи - але виключно тим, у кого є біометричний паспорт. Тобто паспорт з чіпом, на який записані фото, підпис і відбитки пальців даної людини. Ця вимога діє для всіх без винятку держав, які пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиліття. Тим, у кого немає біопаспортів, як і раніше знадобиться віза. Можна або скористатися діючої мультивізою в паспорті старого зразка, або оформити собі новий (біометричний) паспорт.

Чи дасть безвізовий режим право на навчання і роботу

Безвізовий режим не дає права працювати, вчитися і жити в Європі. Для цього потрібно оформляти відповідно робочу, студентську візу або дозвіл на проживання, причому за нинішньою процедурою і з нинішнім пакетом документів.

Які ще документи потрібні для перетину кордону?

В ЄС діє "Шенгенський прикордонний кодекс" (Schengen border code), згідно з яким немає ніяких додаткових вимог до тих туристам, які їдуть в ЄС щодо безвізового режиму.

В'їзд в ЄС дозволений громадянам, які:

1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт і т.п.);

2) можуть обґрунтувати мету і умови перебування в ЄС;

3) мають у своєму розпорядженні достатні фінансові кошти як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;

4) не знаходяться в переліку осіб, яким заборонений в'їзд в ЄС (наприклад, мова про тих, хто був депортований з держав-членів ЄС з забороною в'їзду на певний термін);

5) не становлять загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров'я та міжнародних відносин (мова про тих, хто є в базах Інтерполу або Європолу; окремий момент - ті, хто останнім часом їздив до Сирії або Ірану).

Дані мандрівника "проб'ють" по Шенгенській інформаційній системі (SIS). Можуть не пустити, якщо виявиться, що раніше він порушував закони і правила перебування в Шенгенській зоні (наприклад, прострочив візу). "Також теоретично" загорнути "туриста можуть в разі відсутності рекомендованих документів. В такому разі людині повинні видати відмову у в'їзді на офіційному бланку. І він зможе опротестувати його в судовому порядку. На цьому бланку буде розписано, де і як це можна зробити. Додатково на кордоні можуть попросити пред'явити документи, як зараз в консульстві чи візовому центрі - бронь, квитки назад, фінансові гарантії.

Перелік документів, про які може запитати прикордонник, для бізнес-поїздок (відряджень): запрошення на зустріч, або інший документ, що підтверджує торгові або ділові відносини, або квиток на виставку або збори, якщо метою поїздки є їх відвідування. При цьому в даному випадку зворотний квиток не входить до переліку обов'язкових документів, так як вважається, що термін бізнес-візиту може затягнутися. Однак потрібно бути готовим у разі потреби пояснити цю потребу прикордоннику. Перелік документів, про які може запитати прикордонник, для туризму або приватних поїздок: бронювання проживання або не офіційна запрошення, якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів; зворотний квиток (це не є вимогою, якщо ви подорожуєте на автомобілі); маршрут або план вашої поїздки.

Фінансові гарантії: що це і навіщо

"Шенгенський прикордонний кодекс" визначає фінансові гарантії як: кредитні карти (найпопулярніший варіант); готівкові кошти (а ось готівку європейці з собою майже не возять, тільки досить дрібні суми); тревел-чеки (ними теж вже майже ніхто не користується); оплачене проживання і квитки; фінансові гарантії сторони, що запрошує. Як розповідають досвідчені мандрівники, коли на кордоні запитують про засоби, зазвичай досить пред'явити карту міжнародних платіжних систем. У рідкісних випадках можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку, щоб перевірити баланс.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Андрій Садовий
12,8%
Вадим Рабинович
5,1%
Володимир Парасюк
10,3%
Дмитро Ярош
14,1%
Михайло Саакашвілі
18,6%
Надія Савченко
2,6%
Олег Ляшко
6,4%
Олександр Турчинов
1,3%
Петро Порошенко
10,9%
Юлія Тимошенко
9,6%
Юрій Бойко
8,3%
#ЄС #безвіз #паспорт #Євросоюз
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...