Сьогодні у православних християн Страсна п'ятниця

Сьогодні християни відзначають Велику п'ятницю і присвячують цей день спогадами про страждання і смерть Ісуса Христа

Згідно з Євангелієм, цього дня Ісус був розп'ятий, прийнявши на себе мученицьку смерть на хресті в спокутування людських гріхів.

Згідно з традиціями, у Велику п'ятницю в церквах здійснюється поклоніння плащаниці, яку виносять на середину храму, залишають там в оточенні білих квітів, читають над нею Євангеліє і виконують похоронні співи.

Поклоніння плащаниці триває два дні - до пізнього вечора суботи, і за кілька хвилин до пасхального хресного ходу її вносять назад у вівтар.

В цей день літургії не буває, але о третій годині дня здійснюється вечірня, під час якої прихожани в храмі співпереживають смерть Христа.

За церковним переказом, в Страсну п'ятницю не прийнято співати, гуляти й веселитися. Крім того, у цей день дотримуються особливо суворого посту можна їсти лише хліб і пити тільки воду. За Страсною п'ятницею слідує Велика субота – в цей день завершують підготовку до Світлого Христового Воскресіння.

Існує традиція, що ввечері Великої П'ятниці прийнято ставити опару для великодніх пасок. Пекти паски слід в суботу, і фарбувати яйця теж - вважається, що п'ятничні паски і яйця швидко псуються, а суботні зберігаються довго.

Нагадаємо, Великдень цього року припадає на 16 квітня.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі