• Головна
  • На базі Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки відбувся районний семінар бібліотечних працівників
15:13, 14 квітня 2017 р.

На базі Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки відбувся районний семінар бібліотечних працівників

На базі Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки 12 квітня 2017 року в читальному залі відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему: «Краєзнавча діяльність бібліотек: сучасне бачення».

Семінар відкрила директор районної бібліотеки Ковалевська Лариса Дмитрівна. Вона зробила повідомлення «Публічна бібліотека як краєзнавчий інформаційний центр». Краєзнавча діяльність – одна з пріоритетних сфер роботи бібліотек, направлена на сприяння соціальному та культурному розвитку регіону, вихованню патріотизму, національної свідомості, поваги до історії, традицій регіону, охороні та використанню природних багатств, виявленню та популяризації місцевого досвіду, взаємодію з державними і громадськими установами та організаціями, підвищенню престижу бібліотечного краєзнавства.

Директор звернула увагу бібліотекарів на проведення передплати місцевих періодичних видань на ІІ півріччя 2017 року. Також довела до відома усіх бібліотекарів району, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», яка передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію (УДК), як міжнародну систему.

Також директор проінформувала працівників сільських бібліотек, що потрібно підвищувати свою кваліфікацію, є бюджетні і контрактні місця для отримання вищої освіти на денну та заочну форми навчання в Житомирському інституті культури і мистецтв Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Методист районної бібліотеки для дорослих Ніна Нюкало надала консультацію «Краєзнавчий фонд, довідково-бібліографічний апарат бібліотеки та форми популяризації краєзнавства в бібліотеці». Бібліотечне краєзнавство – одна з унікальних сфер діяльності, яка відрізняє районні та сільські публічні бібліотеки від інших, надає їм місцевого колориту, регіональної специфіки. Краєзнавча діяльність передбачає виявлення, збирання, зберігання і організацію загальнодоступного користування інформацією про край, зафіксованою у документах. Базою для краєзнавчої діяльності бібліотек є краєзнавчі фонди.

Олена Бондар, бібліотекар-бібліограф районної бібліотеки для дітей, розповіла присутнім про те, що в активі районної бібліотеки для дітей чимало традиційних заходів, таких, як: виставки, ігри, вікторини, конкурси та усні журнали, свята і подорожі, зустрічі з краєзнавцями, бесіди, екскурсії. Крім того, бібліотека шукає нові підходи, впроваджуючи інтерактивні новітні форми роботи, що відповідають сучасним вимогам. Це презентації, відеорепортажі, театралізовані вікторини, фотоконкурси.

Сільські бібліотекарі отримали домашнє завдання: надати інформацію про історію сіл району для видання книги «Міста і села України. Житомирщина».

На семінар з краєзнавчої роботи бібліотек району був запрошений почесний гість, наш земляк поет-пісняр Петро Петрович Фатенко. У районній бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Пісні мого серця», на якій представлені твори автора та статті з книг і періодичних видань про життя та його творчість. Директор Ковалевська Л. Д. представила гостю та усім присутнім цю виставку.

Методист Ніна Нюкало зачитала статтю про біографію Петра Фатенка та презентувала книгу «Колиска знань і долі. Сторінки історії Білозірської середньої школи № 1». У цій школі на Черкащині навчався Петро Петрович, багато його родичів були вчителями цієї школи, він є почесним громадянином Білозір'я, написав гімн школи.

Лавренчук Таїса Іванівна, бібліотекар Ужачинської сільської бібліотеки, голова ветеранської ради села Ужачин розповіла про Петра Фатенка, як про голову районної організації ветеранів, який небайдужий до будь-яких людських проблем. Також Таїса Іванівна зробила подарунок для ветерана і акапельно заспівала пісню про своє село Ужачин (слова П. Фатенка, музика М. Куркача).

Петро Петрович був дуже вражений початком презентації його творчості і з великим задоволенням продовжив розповідь про себе. Він згадував свою Черкащину, батьків, свої молоді військові роки в різних гарнізонах, про дружину, дітей, онуків. З великою вдячністю розповів про людей, з якими співпрацював, і про тих, з ким зараз продовжує творити. Натхненно поет-пісняр зачитав свої нові вірші.

Директор Лариса Ковалевська подякувала гостю за участь у заході, побажала подальшої творчої наснаги і подарувала квіти. Цікаво пройшла літературна зустріч з цією обдарованою людиною, а сільські бібліотекарі донесуть сторінки цієї краєзнавчої години до читачів своїх бібліотек.

Бібліотеки були і залишаються важливим і незамінним осередком підвищення рівня освіченості, духовності. Працьовитість, ентузіазм, душевна краса і бажання бути корисними людям – ці якості притаманні бібліотекарям.

На базі Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки відбувся районний семінар бібліотечних працівників, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Обома руками за, мочити їх гадів
24,5%
Для корупціонерів я б ввів
29,4%
Вводити смертну кару можна, але тільки за вбивства
27,5%
Введення смертної кари є несумісним з євроінтеграцією
5,9%
Категорично проти, Європа цього не зрозуміє
4,9%
І треба б, але так страшно
6,9%
А її хіба заборонили?
1,0%
#Новоград #бібліотека #семінар #читальнийзал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...