20 квітня - День пам'яті преподобного Георгія, митрополита Мітиленського

Сьогодні, 20 квітня, православні віруючі відзначають День пам'яті преподобного Георгія, митрополита Мітиленського.

Преподобний Георгій, митрополит Митиленский - доброчесний і смиренномудрий монах, з юних років присвятив своє життя служінню Богу і всім людським чеснотам. У період царювання Лева Исаврянина (716-741) святий зазнав гоніння від іконоборців і отримав іменування Сповідника

В роки царювання Костянтина Порфірородного (780-797) святий Георгій був зведений на архієрейську кафедру міста Мітілени, головного міста мальовничого грецького острова Лесбосу.

Все життя преподобний Георгій був взірцем цноти і чистоти, літописці порівнювали його життя з життям ангела. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зцілював багато хвороб, в тому числі і вважалися невиліковними.

З багатьох зверталися до нього преподобний Георгій виганяв нечистих духів. Більш того, святитель відрізнявся милосердям, завжди щедро допомагав бідним, знедоленим і незаможним.

На заході свого благородного життя у 815 році, під час царювання іконоборця Льва Вірменина (813-820), митрополит Митиленский був вигнаний з міста і засланий в Херсонес. Там і завершив свій земний шлях. В годину його смерті над містом Митиленой на небі засяяла яскрава зірка.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі