У православних християн - тиждень Фоми

Фомина неділя, неділя Фоми або Радоницкая неділя – так називається поточна седмиця у Православній Церкві, яка триватиме до неділі, 30 квітня – Тижня Дружин-мироносиць.

В другу неділю після свята Великодня, 23 квітня, Церква відзначала Антипасху – кінець Світлої седмиці. Також в цей день згадувалася євангельська подія – явище Воскреслого Христа Спасителя апостолу Фомі. Тому, поточний тиждень називається Фоміної. Радонецькою її називають тому що у вівторок цієї седмиці православні християни відзначають Радоницю – день особливого поминання покійних.

Згідно з Церковним Переказом, апостол Фома проповідував в Індії, Палестині, Месопотамії, Парфії (територія поблизу Каспійського моря) та Ефіопії. Він помер мученицькою смертю в Індії. Частина мощів святого апостола Фоми зберігається в соборі Покрови Пресвятої Богородиці Свято-Пантелеимонового монастиря на Афоні. Починаючи з Фоміної неділі Православна Церква дозволяє здійснювати таїнство вінчання. Від Масляної і до другого воскресіння після Пасхи таїнство вінчання не відбувалося.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі