• Головна
  • З 11 червня 2017 року українці зможуть подорожувати у Європу без візи: як це буде діяти
13:06, 28 квітня 2017 р.

З 11 червня 2017 року українці зможуть подорожувати у Європу без візи: як це буде діяти

З 11 червня 2017 року українці зможуть подорожувати у Європу без візи. Цю дату підтвердили у Європарламенті. Днями Рада ЄС офіційно схвалила надання Україні безвізу. Залишиться тільки підписання та публікація рішення.

Країни, в які можна буде поїхати без візи
З моменту набуття чинності безвізового режиму українці зможуть поїхати без візи до 30 країн Європи. Це:

- 22 країни Євросоюзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія;

- чотири країни у складі ЄС, які не входять в Шенгенську зону: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;

- 4 країни, які не входять в ЄС, але беруть участь у Шенгенській угоді: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Для відвідин Великобританії, яка запустила процес виходу з Євросоюзу, але ще є його частиною, і Ірландії доведеться оформляти візи, так як вони ведуть власну міграційну політику.

Щоб користуватися безвізом, потрібно
- Мати біометричний закордонний паспорт (не внутрішню ID-картку), який буде дійсний не менше, ніж три місяці після того, як ви повернетеся додому;

- Перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Це означає, що коли ви будете в'їжджати в ЄС, прикордонник відрахує 180 днів тому і перевірить, чи не перевищує загальну кількість днів вашого перебування в ЄС протягом цього часу 90. Відлік 180-дневого періоду починається "з сьогодні". Відповідно до умов безвізового режиму, в будь-який з днів загальна сума днів вашого перебування в ЄС у цей період не може перевищувати 90 днів. При цьому першим днем перебування в ЄС вважається дата в'їзду. Тобто, навіть якщо ви в'їхали, наприклад, 1 липня о 23:55, 2 липня буде вже другим днем вашого перебування в ЄС. У зазначені 90 днів не входять дні вашого перебування в ЄС, якщо ви перебували там на підставі дозволу на проживання чи довгострокової візи;

- Бути в змозі пояснити прикордоннику, куди і навіщо ви їдете, скільки часу займе поїздка, як ви будете повертатися і як забезпечите себе їжею і житлом. Свої слова потрібно буде підтвердити документально або наочно.

Безвізовий режим з ЄС не дає права влаштуватися навіть на короткострокову роботу. Для цього все-таки доведеться отримати робочу візу.

Що можна робити в ЄС, в'їхавши щодо безвізового режиму
- Шукати роботу - їздити на співбесіди, безпосередньо спілкуватися з роботодавцем, познайомитися з умовами роботи в компанії. Підписаний договір про найом на роботу в ЄС згодом буде аргументом для видачі робочої візи;

- Шукати партнерів по бізнесу, обмінюватися досвідом, брати участь у профільних заходах;

- Вчитися в ЄС в рамках короткострокових програм терміном не більше 90 днів (короткі стажування, курси, семінари, участь у наукових конференціях). Однак для тривалого навчання доведеться оформляти візу;

- Відпочивати - їздити на вікенди, концерти, виставки, музичні та театральні фестивалі, футбольні матчі, пляжний відпочинок, відвідувати друзів і рідних.

Які документи може попросити прикордонник при в'їзді в ЄС
Біометричний паспорт;

- Підтвердження наявності фінансових засобів, необхідних для перебування в ЄС - крім готівкових грошей це можуть бути туристичні чеки, кредитні картки міжнародних платіжних систем, декларації спонсорування (коли хтось у відповідності з законом підтверджує намір фінансувати вашу подорож) або гарантійні листи від приймаючої сторони (наприклад, про надання або оплату житла). тревел-чеки. Сума, необхідна для проживання під час поїздки варіюється в різних країнах. Вона визначається в залежності від середніх цін на дешеве житло і їжу.

Інші документи варіюються для різних цілей поїздок.

Для бізнес-подорожей або відряджень це

- Запрошення на захід, який ви збираєтеся відвідати;

- Який-небудь інший документ, що підтверджує наявність ділових та торгових відносин;

- Квиток на захід, якщо метою поїздки є його відвідування.

Для бізнес-поїздок зворотний квиток не входить у список обов'язкових документів, які потрібно показати прикордоннику, так як термін такого візиту може затягнутися. Але, можливо, доведеться пояснити це прикордоннику.

Якщо поїздка приватна або її метою є туризм, прикордонник може попросити пред'явити

- Бронювання проживання або запрошення - не офіційне, а у довільній формі, якщо, наприклад, ви збираєтеся зупинитися у друзів;

- Зворотний квиток (якщо ви подорожуєте на автомобілі, він не потрібен);

- Для тих, хто подорожує на автомобілі - маршрут або план вашої поїздки;

- Також для подорожей на автомобілі необхідний "поліс цивільної відповідальності" (так звана "зелена картка"), який, як правило, можна оформити на кордоні.

Рекомендується також оформити поліс медичного страхування, але у перелік обов'язкових документів, він не входить.

Кому можуть відмовити у в'їзді
- Особам, яких визнали винними у скоєнні злочину на території ЄС і засудили до тюремного ув'язнення на термін від одного року;

- Особам, щодо яких є підстави вважати, що вони вчинили тяжкий кримінальний злочин або мають намір зробити його на території ЄС;

- Особам, які були видворені з ЄС;

- Особам, яким було відмовлено у в'їзді або заборонено проживати в державах-членах ЄС за недотримання національних правил в'їзду або проживання та ін.

Перераховані вище особи можуть бути внесені в Шенгенську інформаційну систему як особи, яким відмовлено у в'їзді. У той же час, не у всіх випадках відмови у в'їзді і видворення з ЄС особа вноситься в цю систему.

Тільки для громадян України
Безвізовий режим з Євросоюзом буде відноситься тільки до громадян України, в той час, як іноземцям та особам без громадянства доведеться оформляти візи.

"Безвіз відноситься виключно до громадян України, оскільки підставою для перетину кордону з ЄС без оформлення візи є біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт)", - пояснив представник громадської організації Європа без бар'єрів Павло Кравчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Обома руками за, мочити їх гадів
24,5%
Для корупціонерів я б ввів
29,4%
Вводити смертну кару можна, але тільки за вбивства
27,5%
Введення смертної кари є несумісним з євроінтеграцією
5,9%
Категорично проти, Європа цього не зрозуміє
4,9%
І треба б, але так страшно
6,9%
А її хіба заборонили?
1,0%
#Європа #безвіз #Європарламент #Україна #РадаЄС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...