Православні християни, греко- і римо-католики святкують Трійцю

Православні християни, греко- і римо-католики святкують Трійцю

4 червня, через 50 днів після Великодня, православні християни і греко-католики відзначають ще одне велике свято, що отримало назву День Святої Трійці, або П'ятидесятниця. Цей день вважається також днем народження християнської Церкви: після зішестя Святого Духа на апостолів вони знайшли здатність говорити на багатьох мовах і стали проповідувати Євангеліє всім народам. П'ятидесятницю ще називають Духовим днем - День Святого Духа відзначається у понеділок, 5 червня. У церковному календарі ці два дні складають одне дводенне свято і виділені спеціально для шанування і прославлення Святого Духа.

Римо-католики також відзначають у цей день П'ятидесятниці - Зішестя Святого Духа на апостолів, а 11 червня - День Пресвятої Трійці. Святкування Трійці в першу неділю після П'ятидесятниці було встановлено для західної церкви Папою Римським Іоанном XXII в 1334 році. По католицькій доктрині третя іпостась - Дух Святий - виходить від першої і другої (за православною - від першої).

З давніх часів на Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки свіжими квітами, травами, гілками дерев і приносити до церкви на освячення букети з трав і квітів. У католицьких ж храмах під час цих свят виставляють на вівтар Святі Дари для поклоніння їм.

трійця зелені свята
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі