• Головна
  • Куди поїхати на заробітки новоград-волинцю?
14:55, 17 червня 2017 р.

Куди поїхати на заробітки новоград-волинцю?

Робота за кордоном

Робота за кордоном

Оголошення в газетах і та в інтернеті активно закликають новоград-волинців податися на заробітки за кордон. Черги людей у Новоград-Волинський районному секторі державної міграційної служби для отримання закордонних паспортів теж говорить про те, що жителі нашого міста стали виїжджати за кордон все частіше. Наскільки добре там, де нас немає, з'ясовувала редакція сайту Новограда-Волинського 04141.com.ua.

В умовах практично щохвилинного подорожчання при стабільно низьких зарплатах для звягельчан робота за кордоном, напевно, виглядає, як рятувальний круг, як вікно в Європу, якщо хочете. Куди потрібно їхати, що потрібно робити, щоб отримувати зарплату у валюті, і які фахівці потрібні більш розвиненим країнам, з'ясовувала сайту, поспілкувавшись з фахівцями агентств, які працевлаштовують новоград-волинців за кордоном.

Про те, що охочих попрацювати за межами України стає все більше, свідчить хоча б той факт, що кількість оголошень від агентств, які займаються вирішенням питань, пов'язаних з виїздом на роботу, значно зросла. А динаміка відкриття нових агенств та представництв теж вражає, щось схоже на ситуацію з ломбардами та секонд-хендами у нашому місті.

Новоград-волинців активно зазивають на роботу у Польщу, Чехію, Австрію, Данію і навіть Англію.

Польща

Польща вже "забита"українцями практично під зав'язку. Наших заробітчан там вже не дуже раді бачити, проте все одно Польща залишається самим прийнятним варіантом для початківця гастарбайтера. Запрошення на роботу у цю країну отримати найпростіше», - кажуть фахівці одного з агентств з працевлаштування за кордоном. За їх даними, в Польщі потрібні токарі, фрезерувальники, координатори токарних верстатів, сталевари і ливарники, зварювальники та швачки з досвідом роботи. «Українці в Польщі працюють дуже важко. Це нелегкий хліб. Наші люди виконують роботу, за яку самі поляки просто не беруться за такі гроші, які українці раді. Йдеться про оплату праці 9-10 злотих за годину. Заробіток за місяць виходить 12-15 тис грн », - наводять приклад фахівці з працевлаштування. Працюють наші люди на рибних заводах, миють посуд, виконують важкі роботи, хот-доги продають. Це, звичайно, сумно, але навіть працюючи іноді в нелюдських умовах, українці раді можливості заробітку і готові працювати ледь не цілодобово.

Чехія

За словами тих же експертів, у Чехії зарплати на порядок вище. Однак виїхати туди трохи складніше, хоча з оформленням документів допомагають агентства. У Чехії потрібні водії, зварювальники, будівельники. «Говорячи про роботу в Чехії, ми маємо на увазі оплату праці на рівні 70-100 крон на годину. В результаті місячна зарплата - близько 19 тисяч гривень. Сьогодні роботодавці надають гастарбайтерам житло, проводять різні мотиваційні програми. Є можливість працевлаштуватися на всесвітньовідомому автозаводі Шкода», - кажуть фахівці.

Австрія, Данія

Багато новоград-волинців хотіли б працевлаштуватися Данії або в Австрії. І це не дивно, адже посади, які пропонують роботодавці цих країн, дуже близькі українцям по духу. «Це країни, які займаються сільським господарством, переробляють м'ясо, молоко. Одні з найвищих зарплат одержують ті, кому вдається влаштуватися на роботу в Австрії, Канаді, Німеччині, Данії», - кажуть фахівці.

Англія

«Якщо виділити Англію як країну, де українець спробує знайти роботу, то варто говорити вже не про робочі спеціальності, а про працевлаштування вузьких фахівців. Там потрібні програмісти, фахівці, які вміють читати креслення, «технарі». Зарплата може досягати 6 тисяч фунтів стерлінгів і вище, а в гривні це більше 200 тисяч», - розповідають співробітники одного з агентств, додаючи, що у Новограді-Волинському, наприклад, фахівців, які змогли б працювати в Англії, не так багато, буквально одиниці.

В цілому фахівці агентств з працевлаштування за кордоном відзначають, що, якщо їхати на роботу за кордон, то спеціалізацію потрібно мати не тільки на папері. «Там можуть закрити очі на знання мови, проте працювати за фахом доведеться відразу, так би мовити, без підготовки і тривалого навчання. Бажано мати досвід роботи не менше трьох років за вказаною спеціальністю », - кажуть в агентствах.

«Я коли поїхав працювати до Польщі, взагалі не знав мови. Через тиждень мені було зрозуміло, про що йде мова, а трохи більше ніж через місяць я і сам почав говорити польською», - каже звягельчанин Микола, вже понад два роки працює в Польщі.

Англійську ж гастарбайтерам з України вдається освоїти приблизно за 4 місяці. «Наші клієнти, які виїхали на роботу до Англії, Канади чи до Данії, вже через 4 місяці вивчили мову на рівні, набагато вищому навіть того, який можна отримати по закінченню курсів вивчення мови», - кажуть експерти.

Скільки новоград-волинців виїхало за кордон саме на заробітки, підрахувати досить складно, так як не всі називають справжні причини виїзду.

Схоже, якщо так триватиме, працювати у Новограді-Волинському і в Україні буде просто нікому. Власники деяких підприємств скаржаться, що кваліфіковані робітники затребуваних професій буквально "зриваються" робочих місць і їдуть на заробітки за кордон. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новоград-Волинський #Звягель #робота #Європа #заробітки #віза #вакансії
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...