
На одержувачів субсидій очікують масові перевірки

Крім того, Мінфін отримав доступ до рахунків українців в банках.
Як повідомляється, спеціальний відділ порівнює дані з різних держреєстрів і баз даних і знаходить розбіжності.
Крім, Мінсоцполітики зареєструвало проект закону про створення інституту соцінспекторів.
Повідомляється, що в даний момент відомство перебуває в розпорядженні місцевих органів соцзахисту.
У пояснювальній записці проекту закону депутати вказують, що результат роботи відомства занадто маленький.
Так, в разі прийняття документа Верховною Радою будуть створені «сірі списки» пільговиків, яких перевірятимуть соцінспекторів.
Соцінскетори також отримають можливість власноруч ініціювати аудит фінансового стану сім'ї та навідуватися до пільговиків і субсідіантам в місця їх проживання.
У разі якщо сім'я буде приховувати додаткові доходи, ревізор зможе відмовити їй в соцдопомоги. А повернути собі пільгу і / або субсидію, можна буде через півроку.
Ближче до кінця 2017 Мінсоцполітики створить єдину базу одержувачів субсидій, в якій зазначатиметься, чи отримує сім'я субсидію саме за фактичним місцем проживання.
Зараз же це питання є проблематичним. Хоча Мінсоцполітики повідомило в Верховну Раду, що в даний момент такий перегляд неможливий через відсутність єдиної бази субсідіантов.
Нагадаємо, директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко повідомив, що до 1 вересня 2017 року необхідно подати заяву на монетизацію зекономлених субсидій.