• Головна
  • Українки втратили ще одну соціальну виплату на дітей
11:38, 18 серпня 2017 р.

Українки втратили ще одну соціальну виплату на дітей

Допомога при народжені

Допомога при народжені

У Мінсоцполітики назвали це «оптимізацією соціального захисту сімей з дітьми», оскільки цю допомогу поєднали з виплатою при народженні дитини. Єдиний виняток склали сім'ї, в яких дитина народилася до 30 червня 2017 року

І тільки в цьому випадку залишиться допомога в мінімальному розмірі - 130 грн на місяць, повідомляє «Антикор».

Українська Гельсінська спілка з прав людини підрахував втрати сімей. Так, якщо сім'я отримувала допомогу по догляду в мінімальному розмірі (130 грн в місяць), то втрати складуть майже 5 тисяч гривень за три роки. А якщо допомога надавалася в більшому розмірі, наприклад 500 гривень, то сім'я втратить 18 тисяч гривень.

У Мінсоцполітики підкреслюють, що соціальний захист сімей з дітьми посилений. Так, з 1 липня 2017 року розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться на 10 320 грн і складе 41 280 грн. Однак сума виплат не буде залежати від того, яким за рахунком народилася дитина, першим, другим, третім і т.п.

Державою встановлено фіксований розмір допомоги - 41 280 грн. Відразу після народження дитини сім'я отримає суму в розмірі 10 320 гривень. Частину, що залишилася допомогу (30 960 гривень) родина отримуватиме протягом 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

У повідомленнях Мінсоцполітики про значне скорочення виплат по народженню другої, третьої і більше дітей не згадується. Але якщо раніше при народженні другої дитини сім'я могла розраховувати на допомогу в розмірі 62 тисячі гривень, то тепер - на 21 тисячу менше. Виплати при народженні третьої і наступної дитини раніше становили 124 тисячі гривень, то на сьогоднішній день вони скоротилися на 83 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мати #дитина #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...