Указ про святкування Дня державного прапора України було прийнято 23 серпня 2004 року другим Президентом України Леонідом Кучмою. Що примітно, свято до цього дня існувало, але відзначалося воно тільки в столиці на міському рівні.
Кольори прапора (синій у верхній частині і жовтий в нижній) обрані, завдяки сформованому за довгі століття погляду української культури на світ. Їй притаманний символізм, тому прапор країни - це бачення народу України як такого, де синій означає небо над головою, а жовтий - її безкраї і родючі поля. Український прапор у різних відтінках існує вже понад тисячу років. Коли Україна перебувала в складі Російської Імперії, питання національної ідентичності та самовираження не піднімалося, а кольори українського прапора, так чи інакше, присутні на козацьких Клейдонах (військові відзнаки) і хоругвах (прапори з ликами святих або відповідною атрибутикою, що служили як обереги для армії ).
День державного прапора України
Вперше ж прапор (в найбільш близькому до сучасного вигляду) було піднято у Львові в 1848 році, а 22 березня 1918 року було прийнято Центральною Радою як символ Української Народної Республіки. Прапор України в нинішньому його вигляді був затверджений в 1991 році 18 вересня Верховною Радою.