• Головна
  • Стаж для пенсії: як рахуватимуть декрет і роки навчання ВНЗ
10:26, 18 вересня 2017 р.

Стаж для пенсії: як рахуватимуть декрет і роки навчання ВНЗ

Стаж для пенсії: як рахуватимуть декрет і роки навчання ВНЗ

Депутати Верховної Ради в найближчі тижні мають намір прийняти в другому читанні пенсійну реформу, з якою прийдуть ряд нововведень, і з ними українцям необхідно ознайомитися.

Про це зазначає видання “Народна Правда” з посиланням на “Сегодня“.

У комітеті з питань соцполітики внесли кілька правок, які стосуються обліку стажу. Так, народні депутати пропонують включити в стаж декрет (до 3 років), а також час служби в армії та навчання в ВНЗ.

“Вища освіта – це як мінімум чотири роки навчання, а якщо з магістратурою – плюс ще півтора-два роки. Подальше навчання, всякі стажування, та й взагалі перерви, пов’язані зі зміною роботи, вони ж мають місце бути. Виходить, люди фізично не встигнуть до 60 років заробити 35 років стажу. “Коридор” пенсійного віку на це і розрахований. Щоб багато хто потрапив не в “перші”, а хоча б у “другі” двері, і відсунути фактичний вік виходу на пенсію”, – зазначила старший науковий співробітник Інституту демографії і соцдосліджень Лідія Ткаченко.

Також вона додала, що для студентів потрібно прийняти більш м’які правила обліку стажу, щоб роботодавцю було вигідно брати на роботу студента.

Зазначимо, за словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, вирахувати розмір власної пенсії нескладно. Для розрахунку своєї майбутньої пенсії потрібно застосувати нескладну формулу.

Варто додати, за словами глави Комітету з питань соціальної політики Верховної Раді Людмили Денисової, загалом розглянули понад двох тисяч поправок, більшу частину з яких відхилили. Головною правкою, яку схвалив комітет, є введення з 1 січня 2019 р. 2 рівня пенсійної системи, яка передбачає введення особистих накопичувальних пенсійних рахунків для працівників, молодших 35 років.

Нагадаємо, після довгоочікуваної пенсійної реформи в Україні, про яку так полюбляє розповідати Уряд, максимальна пенсія для громадян становитиме 10 тисяч 740 гривень. Однак судді отримують понад 22 тис. грн, депутати – в середньому 15 тис. грн, а прокурори – близько 10 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
БПП "Солідарність"
5,6%
Батьківщина
12,6%
Громадянська позиція
4,1%
Наш Край
0,2%
Народний Рух України
3,7%
Українська Народна Партія
1,2%
Радикальна партія
2,7%
Укроп
3,5%
Самопоміч
8,2%
Не підтримав би жодну
58,2%
#Пенсія #стаж #декрет #навчання #пенсійнареформа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...