Особливості працевлаштування українців у Польщі

Особливості працевлаштування українців у Польщі, Олександр Сукач

Зі збільшенням кризових проявів та постійним збільшенням цін збільшується і кількість українців які в пошуках кращого заробітку тимчасово мігрують до країн Європи.

З прийняттям 17 травня 2017 року безвізового режиму з ЄС, кількість мігрантів зросла на 30%. Основна кількість заробітчан їде до Польщі, Литви та Венгрії. В зв’язку з цим Польща та Литва прийняли зміни до свого законодавства, які узаконюють працевлаштування українців в цих країнах лише з наявності біопаспорту.

Згідно до змін в Польському законодавстві, для роботи без візи фактично Вам необхідно лише мати біометричний закордонний паспорт та оформити відповідну страховку. На практиці ж для перетину кордону необхідно мати страховку, біометричний закордонний паспорт та запрошення від роботодавця (як підтвердження мети вашої поїздки).

Отже, позитивна сторона цієї історії в тому, що дійсно можете офіційно працювати в Польщі без відкриття візи, але не більше 3 місяців на протязі пів року. Питання в тому, що багато роботодавців не хочуть брати українців лише на 3 місяці, адже по закінченню цього терміну, все одно потрібно буде вернутись в Україну для відкриття польської робочої візи.

Відповідно до даних Всеукраїнської асоціації компаній по міжнародному працевлаштуванню, Польща в 2016 році видала близького одного мільйона запрошень на роботу, в 2017 році ця цифра значно збільшилась. Про це свідчить кількість об’яв на вулиці, в пресі та мережі Інтернет про працевлаштування в Європі по безвізу. Зі збільшенням кількості заробітчан пропорційно і зріс чорний ринок з працевлаштування, ринок недобросовісних «посередники через посередників» які працюють без відповідних ліцензій, а заробляють на продажі вакансій людям. Аби не потрапити до рук таких «діячів» необхідно по-перше обирати агентства які пропонують безкоштовні вакансії (значно збільшується ймовірність потрапити на агентство яке працює на пряму з роботодавцем), по-друге – перевіряти ліцензію на працевлаштування яка видається Міністерством соціальної політики України.

Одним з ліцензійних агентств з працевлаштування за кордоном в Новограді-Волинському є компанія VisaStart, у нас є великий вибір безкоштовних вакансій на роботу в Польщу. Спеціалісти VisaStart допоможуть Вам з оформленням всіх необхідних документів.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі